יצרנית מסוקים גדולה משלבת את אלביט מערכות

המערכות שישולבו מאפשרות לטייסים לבצע משימות בתנאי מזג אויר קשים ובראות לקויה, תוך בטיחות מרבית ובאחוזי הצלחה גבוהים לביצוע המשימה

אחת המערכות שישולבו על ידי אלביט במסוקים צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות וחברת Leonardo Helicopters (לשעבר פינמכניקה) חתמו על הסכם לשיתוף פעולה לשיווק חליפת Heli-ClearVision EFVS למסוקים האזרחיים של החברה.

חליפת Heli-ClearVision  מורכבת ממכלול מערכות תצוגה עילית לבישות, מערכות EVS ויישומי ראיה סינטטית (Synthetic Vision) המותאמים במיוחד למסוקים.

הרכיב העיקרי בחליפת ה- EFVS הוא מצלמת ה- ClearVision התומכת בפעולות בטיסה תוך התגברות על תנאי מזג אויר קשים וראות לקויה ביום ובלילה.

מערכות Skylens ו-Skyvis, מערכות לבישות של החברה משלימות את חליפת המוצרים ומעניקות לטייס, לראשונה על גבי מסוקים אזרחיים, יכולות פורצות דרך של “ראייה מחוץ לחלון”.

יכולת ההתמצאות הסביבתית של הטייס מוגברת בנוסף על ידי מערכת CVS המפיקה תמונה פנורמית של העולם החיצון, עם תוצרי מערכת ה-EVS ועל גביה תמונה סינתטית, תוצר של מערכת ה-SVS המבוססת על מאגר נתוני שטח דיגיטלי, ומשפרת את התמצאות הטייס בתנאי ראות מגבלת.

יורם שמואלי, מנכ”ל חטיבת אוויר באלביט מערכות אמר כי ” אלביט מערכות גאה בהחלטת לאונרדו לכלול את מערכת Heli-ClearVision במסוקים האזרחיים שלה. מינוף פתרונות ה-  EFVS המובילים שלנו לכנף קבועה והשקתם לשוק המסוקים יאפשר לטייסים לטוס עם “עיניים בחוץ” ולפעול בבטחה גם תחת תנאי מזג אויר קשים וראות לקויה, תנאים שבעבר מנעו טיסות”.

דניאל רומיטי, מנכ”ל לאונרדו מסוקים הוסיף, “שיתוף הפעולה עם אלביט מערכות מחזקת מאוד את המחויבות שלנו לשיפור חווית הטיסה לטייסים הטסים במסוקי לאונרדו. השיווק של מערכות פורצות דרך אלו ממצב את מסוקי לאונרדו כמסוקים המוכשרים ביותר לבצע משימות בכל תנאי מזג האוויר וברמת בטיחות גבוהה”.