ישופרו זכויות המבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי

בתחילת השבוע הבא תפרסם רשות שוק ההון הוראות שיאפשרו למבוטחים בני 55 החברים בביטוח סיעודי קבוצתי קצר טווח להצטרף ללא בדיקה רפואית לביטוח של קופות החולים

השר משה כחלון (צילום: עמית שאבי, פול)

שר האוצר, משה כחלון, יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הכריזו היום (רביעי) כי מבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי מגיל 55 רשאים להצטרף לביטוח הסיעודי לחברי קופות החולים ללא בחינה של מצבם הרפואי עם תום הביטוח הסיעודי הקולקטיבי בתאריך 31/12/2017.

מתן האפשרות למבוטחים בני 55 ומעלה, להצטרף לביטוח הסיעודי בקופות החולים ללא בחינת מצבם הרפואי, בדומה לזכות הקיימת כבר היום למבוטחים בני 60 ומעלה, תשפר את מצבם ותבטיח כי יעמוד לרשותם ביטוח סיעודי יציב בכיסוי ראוי ובמחיר זמין.

בנוסף, כחלק מההחלטה, יתאפשר לכל מבוטחי הביטוח הסיעודי הקבוצתי קצר הטווח בגיל 55 ומעלה אשר הביטוח הסיעודי שלהם מסתיים בתאריך 31/12/2017, להצטרף לקופות החולים עד סוף יולי 2018.

מבוטחים בביטוח סיעודי קולקטיבי רשאים לממש את זכותם ולרכוש פוליסת סיעוד פרטית בחברת הביטוח, ללא בחינה של מצבם הרפואי. בנוסף, מבוטחים יכולים להצטרף לביטוח הסיעודי בקופות החולים. עבור מבוטחים בני 55 ומעלה, אשר עלותה של פוליסת הסיעוד עבורם עלולה להיות יקרה באופן שיקשה עליהם לממש את זכותם לרכוש אותה, מוצע הפתרון שלעיל.

שר האוצר, משה כחלון, ציין כי “האחריות שלנו היא לוודא שאזרחים טובים שכל חייהם קמים בבוקר לעבודה ומשלמים מסים לא ימצאו עצמם לקראת זקנה ללא ביטוח סיעודי או עם ביטוח סיעודי בעלות מופרזת”.

“הצעד הזה מצטרף לתוכנית הסיעוד הממלכתית לה הקצנו מיליארד שקלים בשנה הקרובה. כל הצעדים האלו נועדו לתקן את העיוותים שנוצרו בביטוחים הסיעודיים במשך שנים ובמטרה לאפשר ביטוח סיעודי במחיר הוגן לכל אזרח”, דברי כחלון.