ישראל ואיטליה יפעלו לשיתופי פעולה בתחום האנרגיה

שרי האנרגיה של ישראל ואיטליה בפגישתם היום ברומא: נפעל לשיתוף פעולה בתחום האנרגיה בין המדינות

שר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: יואב דודקביץ', פול

אנרגיה והזדמנויות עסקיות חדשות עמדו במרכז הפגישה הערב (רביעי) במשרד האנרגיה ופיתוח כלכלי ברומא בין השר קרלו קלנדה לבין שר האנרגיה, ד”ר יובל שטייניץ.

השרים קלנדה ושטייניץ ניתחו את המצב הנוכחי, את הפרספקטיבות של שוק האנרגיה באגן הים התיכון ואת אפשרויות הפיתוח של ייצור הפקת גז טבעי במזרח הים התיכון.

השר קלנדה אישר את כוונתה של איטליה להפוך להאב (hub) אנרגיה עבור אירופה ובהקשר הזה הדגיש את תמיכתה של איטליה בפרויקט האיסט-מד (East-Med), צינור תת ימי שיוכל להוביל את משאבי הגז הטבעי ממזרח הים התיכון לאירופה, דרך קפריסין ויוון. הפרויקט נמצא כרגע בבדיקה של הנציבות האירופית, שזאת גם תתבקש בקרוב לספק מימון לשלב הפיתוח ההנדסי.

השרים קלנדה ושטייניץ התייחסו גם לשימוש בגז טבעי לצרכי תחבורה, וגם לאפשרויות עבור החברות האיטלקיות להיכנס לסקטורים חדשים של השוק הישראלי ולצורות חדשות של שיתוף הפעולה, בין היתר ברמות הסטארט-אפים של שתי המדינות.

השר שטייניץ ייפגש ה גם עם שר החוץ האיטלקי בכדי לדון עימו בנושאים מדיניים וכן בפרוייקט הנחת צינור הגז הטבעי ובפוטנציאל השתתפותן של חברות אנרגיה איטלקיות בחיפושי גז טבעי ונפט חדשים בישראל.

שר האנרגיה שטייניץ אמר ל’דהרוטשילד’ כי הוא “שמח לשמוע על נכונותו של שר האנרגיה האיטלקי לקדם במשותף את הפרויקט החשוב של הנחת צינור הגז הטבעי יחד עם שרי האנרגיה של יוון וקפריסין”.