כביש חוצה ישראל מגיע לנגב

הלילה יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום בין לקיה לצומת שוקת. מדובר בקטע באורך של 9 קילומטרים - המשלים את קטע בית קמה שוקת שנפתח לתנועה במהלך השנתיים האחרונות.

קטע נוסף נפתח. כביש 6 צילום: יח"צ

החל מהלילה בחצות יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום בין לקיה לצומת שוקת. זאת במסגרת תכניתו של שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, להאריך את כביש 6 עד צומת הנגב.

מדובר בקטע באורך של 9 קילומטרים – המשלים את קטע בית קמה שוקת שנפתח לתנועה במהלך השנתיים האחרונות. הנסיעה בקטעים אלה של כביש חוצה ישראל תהיה ללא תשלום, כמו בשאר קטעי הכביש בדרום.

השר כץ ציין כי משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל עשו מאמצים רבים לפתוח לתנועה את קטע הכביש האחרון בין בית קמה לשוקת לפני החגים, במטרה לאפשר לעשרות אלפי המטיילים ליהנות ממנו. עלות הכביש שנפתח לתנועה נאמדת ב-250 מיליון שקלים.

לדברי השר, עם השלמת הקטע הדרומי של כביש חוצה ישראל, ניתן יהיה לנסוע לאורך של כ-170 קילומטרים, מעין תות בצפון ועד לקיה בדרום, ללא רמזורים וללא כל עצירה, תוך פחות משעה וחצי.

משרד התחבורה וחברת “חוצה ישראל” ממשיכים לקדם את סלילתו של הכביש דרומה, משוקת לנבטים, באורך של כ-13 קילומטרים.

הקטע הדרומי של כביש, שבו הושקעו כבר יותר ממיליארד שקלים, מתוכנן להגיע עד צומת הנגב. במקביל, ממשיך משרד התחבורה להאריך את כביש חוצה ישראל צפונה, עד לשלומי.