כבר לא צריך שנים של טיפולים: 9 וחצי שבועות של שחרור מכבלים

אחרי ילדות לא פשוטה ללא הורים, אך עם מסלול חיים מלא בתעודות הצטיינות, הפכה אורטל איטח-פרנקל למטפלת שכבר סייעה למאות אנשים לשחרר את הכבלים שתוקעים אותם ולהצליח בחיים. עם הניסיון וסיפורי ההצלחה, הבינה שלא צריך שנים ארוכות כדי לעבור שינוי יסודי, ופיתחה תוכנית פורצת דרך, קצרה, נגישה וממוקדת, המסייעת לכל אחד להגיע למימוש אישי.

רגע לפני גיל 30, אורטל איטח-פרנקל יכולה להרגיש שהיא סוגרת מעגל. אחרי שנים עם בטחון עצמי נמוך ומעצורים שלא סייעו לה להגיע באמת לפסגה, היום היא חיה חיים מלאים עם הסיפוק הגדול מכולם – לדעת שהיא עזרה לכל כך הרבה אנשים להיחלץ מהכבלים שחסמו אותם, ולחיות את החיים שבחרו לעצמם.

בדרך, שכללה מסלול הצטיינות מטאורי ותהליך אישי שעברה, למדה שיטות רבות של מודעות, צברה כלים וידע. ולמרות שלא רצתה בתחילה, הפכה למטפלת בעצמה, ולמדה להעצים אחרים. היום, עם בעל טרי ומשפחה שאוטוטו מתרחבת, היא אומרת בשיחה כנה שכדי לצמוח לא צריך לעבור טיפולים של חמש, עשר ועשרים שנים. ואפילו חבל שזה יהיה כך. “השקעתי הרבה שנים בלמצוא פתרונות לכאב שהרגשתי, הרבה שנים של חיפוש עצמי ובכי. בזמן קצר יותר אפשר להשיג תוצאות אפקטיביות לא פחות, וחבל על כל דקה”.

איטח-פרנקל, מאמנת ומטפלת בתת מודע, היא בוגרת של 7 שנות תהליכי אימון, הנחייה וטיפול במאות אנשים. שיטה מיוחדת שפיתחה מוליכה אנשים שחשו תקועים, ושלא הצליחו להגיע למימוש בחייהם, לשינוי אמיתי ולהצליח. מביטול עצמי לעמוד שדרה פנימי. הוא הבייבי החדש שלה – תוכנית אישית פורצת דרך המעניקה טיפול ממוקד, הכולל שיחת טיפול שבועית וסדרת סרטונים ייחודית יומית לטיפול אישי ליציאה מכבלי הריצוי החונקים וטכניקות לערוך שינויים בתת המודע לטובתנו. הסוכרייה האמיתית היא העובדה שלמרות שמדובר בתוכנית טיפול ממוקדת בת 9 שבועות, היא מעניקה תוצאות תוך זמן קצר מאוד, ובתהליך שנשאר לכל החיים.

סיפורי הצלחה ותודה במועדון הלקוחות השמחות

מהלך חייה של איטח-פרנקל הוביל אותה להיות המטפלת המדויקת והמצליחה שהיא היום. “מגיל 3 וחצי אני חיה עם סבא וסבתא שלי”, היא מספרת. “בגלל תחושת הנטישה ההורית שליוותה אותי, היו פערים בין האהבה העצומה שהרעיפו עליי לבין מה שהרגשתי בתוכי. כשאתה גדל בלי השורשים של אבא ואמא, יש תחושת ניכור ושאין על מה להישען. הרגשתי זמן ממושך בחיי לא שייכת, תחושה קשה של חוסר ערך, דימוי עצמי נמוך. הרגשתי שונה, עוף מוזר. וכל הזמן התהלכתי עם המון סימני שאלה, כמו למה זה מגיע לי”.

דווקא העבר הלא פשוט הועיל לה כמטפלת. “כל מה שאנשים שמגיעים אליי לטיפול מרגישים, אני הרגשתי כבר בעבר. היתרון – שאני מאוד יכולה להבין אותם, והיתרון הנוסף – שאני יודעת איך אפשר לעזור להם. התחלתי בלנסות לעזור לעצמי, לרכוש כלים שיעזרו לי, והמחקר האישי הפך לשליחות חיי”.

עם הכלים שרכשה, בשילוב אינטואיציה וידע, פיתחה שיטה ייחודית של דיאלוג גוף-נפש המטפלת בנשמה, ומאפשרת ריפוי ושחרור חסמים מתת המודע. “אני קוראת לזה ‘פלאי הנשמה’. כי זה פלא לגלות מה שבנשמה. הגילוי פותח עוד ועוד שכבות, שנחשפות, כמו פרח שנפתח, ויוצר טיהור של המרחב הפנימי”, היא מסבירה.

אולי יעניין אותך גם :

מאות הנשים (ויש גם מספר גברים) שזכו להימנות עם מטופליה, חוברות לקהילה מופלאה מחבקת ותומכת ש”נפגשת” בקבוצות פייסבוק ו-וואטסאפ פעילות ודינאמיות, ושם, כמו חברות מועדון אקסלוסיבי במיוחד הן זוכות לשיחות עם אורטל והמטפלות, לשידורי לייב, פוסטים, מאמרים, ושלל טיפים וצ’ופרים. מבט חטוף על הסיפורים והתודות פוקח את העיניים והלב לראות כמה שפע וטוב התרחשו בעקבות הטיפול אצלה. מדובר בעשרות פוסטים על שינויים טובים, גדולים וקטנים, שקרו לעשרות נשים בכמה חודשים, שמשתפות בסיפורים ומוקירות תודה, ושבהם איטח-פרנקל מגיבה בעצמה, ומודה להן על הזכות שהעניקו לה לעשות טוב.

מה שמעניין לגלות בשיחה איתה, זה שכל השפע הטוב הזה כמעט ולא קרה. איטח-פרנקל לא העלתה בדעתה שתהיה מטפלת. יותר מכך, היא אפילו ממש לא רצתה. “החיים הוליכו אותי לכך שאנשים באים אליי ומבקשים שאעזור להם, ושנים התנגדתי להיות מטפלת. זה לא הסתדר עם המחשבות שלי שהיו שבויות מכל הרעשים שברקע. כשעברתי את התהליך האישי שלי והתקלפו דברים, הרגשתי את הקריאה הפנימית והמסר מתוכי לטפל. עברתי גם תוכנית אצל המנטור ערן שטרן, ובמהלך תהליכי כתיבה, יצאו מסרים שאני חייבת לטפל. בסוף נפל אסימון כשהבנתי מה עברתי ואיך זה יעזור לי לעזור לאנשים”.

“ממצב של תוהו ובוהו הכול נרגע והשפע בא”

אורטל איטח-פרנקל עוסקת בטיפולי תת מודע ומעניקה עזרה אישית שעוזרת לנשים להתקדם בעיקר בנושאים שהיו “תקועות” בהם כמו זוגיות, כסף, קריירה והצלחה. בין משפטי הפתיחה האופייניים שהיא שומעת מנשים חדשות שפונות אליה ומבקשות שינוי: “אני מרוויחה כסף אבל לא מצליחה ליהנות ממנו, כי הכסף בורח ממני”; “למה אני במינוסים למרות שאני מרוויחה משכורת יפה?”; “למה אני קונה יותר ממה שאני צריכה?”; “אני נמצאת בעבודה שאני נהנית בה אבל לא מתפרנסת בכבוד. אין הלימה בין הכיף שלי בעבודה למשכורת”; “למה אני בוחרת בגברים שלא רוצים אותי?”; “למה אני בוחרת בזוגיות שלא מתאימה לי?”.

ואיך את עוזרת לכולם/ן?

“מצאתי דרך לפתור את כל ההתנגדויות הפנימיות שקיימות בכל אדם והן אלה שיוצרות תקיעות בחיים ומצבים של דרך ללא מוצא בכל תחומי החיים. אנחנו מתהלכים עם הרבה רעשי רקע שמחלחלים ומשפיעים על חיינו לרעה, שיש בהם המון עטיפות, וברקסים. כאשר אדם מרגיש שהוא לא מגשים את עצמו, הוא חייב להבין מה עוצר בעדו. בתהליך שחרור חסמים לומדים להקשיב לקול הפנימי, ולהשתיק קולות של המון רעשים – פחדים, אמונות, זיכרונות, עקרונות של אחרים שמשודרים מבחוץ. אחרי שקילפנו הכול מגיע הרגע של להקשיב לחלק של הנשמה שלך. אתה שם בשביל עצמך, ואז אתה פורץ דרך לשפע להגיע”.

כל אחד יכול להגיע לשינוי ולהצליח?

“המוטו שלי שבכל אדם יש את הכוח הפנימי לשנות את המציאות שלו ושבתוכו התשובות המדויקות עבורו. השיטה מחזירה את הכוח לכל אדם ותעזור ליצור מהפך בחייך. דרך שילוב של תכנות תת המודע ועבודה תודעתית עם כלים פרקטיים ופשוטים שניתן ליישם בחיי היום יום. השיטה עובדת על שלושה רבדים. גוף, נשמה נפש. כשכל רובד תומך ומשפיע”. וזה אכן משפיע, כפי שכאמור מעידות עשרות הנשים שחייבות לה את הצלחתן.

יהודית אוביץ, יזמית: “בשנה האחרונה עברתי שינוי גדול משכירה לבעלת עסק אינטרנטי מצליח. כל כסף שנכנס לי ליד, נעלם. ולא הבנתי למה. כשאורטל היקרה נכנסה לחיי הבנתי שלא סתם כסף ‘נוטש’, ולא סתם שיש או אין זוגיות. אני לא רוחניקית או משהו בסגנון, אבל הבנתי שמה שקורה בחיים זו תוצאה של תת מודע. ואז למדתי להגיע אליו ולתכנת אותו לתוכנית שלי. התוכנית שלה עשתה לי מעבר מתוהו ובוהו לבראשית. הייתי בבלבול, לא נחה לרגע. ולאט הכול נרגע, התוצאות גדלו, ונכנס כסף ולא נעלם. מי שמרגיש שהכסף בורח לו, או משהו תקוע אצלו – חשוב לדעת שאם לא נשנה את זה בראש, זה יחזור בווריאציה אחרת. למדתי מה צריך לתקן, ולהכיל שפע”.

הילה מאנה מספרת בהתרגשות על תהליך שעברה עם אורטל. “לקח לי זמן להתחיל בתוכנית של אורטל, להסכים להשתחרר להיפתח. וכשזה קרה, קפצתי מדרגה מטורפת”, היא מספרת. “היום קיבלתי קידום בעבודה. תמיד כשעלו מחשבות על קידום פחדתי וחששתי, וזה לא קרה. היום זה בדיוק הזמן שלי לקבל את הדבר הזה. כשהבוסית הודיעה לי על הקידום עניתי לה: ‘בשמחה’. בחיים לא הייתי מקבלת את זה באהבה וקלות בעבר. לא היה לי בטחון, ולא עמדתי על שלי. אומרים לי: ‘הילה, את השתנית’. וזה נכון להכול – עבודה, זוגיות, ילדים. היום אני יודעת מה אני שווה”.

תמי הגיעה לאיטח-פרנקל עם מצב כספי גרוע, בגלל תכנון לא נכון. “עכשיו אני בעבודה ובמצב שצריכה לבחור בין 3 עבודות”, היא מתגאה. “ובכלל, הרבה שפע נכנס לי לחיים. מעמדה של נבחרת הפכתי לבוחרת. זו הצלת נפשות התהליך הזה. אפשר לפתור פה הכול בלי כדורים ובלי כימיקלים”.

לעינת יש סיפור אחר. היא כותבת על אקס הרסני.שתמיד גרם להרגיש לא טוב עם עצמה. למרות שעזב אותה היא חלמה על היום שיחזרו, וניסתה הכול כדי שזה יקרה. עד שהגיעה לטיפול אצל אורטל והבינה כמה היא לא צריכה להיות שם היא מספרת: “יומיים אחרי ששחררנו את החסם ‘אישה חווה השפלה וחולשה’ הוא כתב לי הודעה ורצה להיפגש, וכתבתי לו שזה לא יקרה בחיים. לפני כמה חודשים הייתי מתה שיקרה משהו כזה, והיום אני לא שמה עליו. מגיע לי יותר. יש בי חוזק פנימי מדהים שאני מרגישה בכל תא בגוף, וזה אדיר”.

מצטיינת בשביל עצמי ולא כדי להוכיח שום דבר לאף אחד

דבר שמדהים לגלות בביוגרפיה שלה, שלמרות שהיא טוענת שגם אותה העבר חסם, איטח-פרנקל לא ויתרה לרגע והתהלכה תמיד במסלולים של מצוינות. התלמידה המצטיינת שירתה בצבא כקצינה, ואחרי שירותה הצבאי למדה באוניברסיטה מדעי המדינה וסוציולוגיה. “האוניברסיטה העצימה אצלי את חווית המנהיגות”, היא מספרת. “שימשתי כנציגת החוג באגודת הסטודנטים. סייעתי לקדם בוועדות בכנסת חוקים שמטרתם לעזור לתלמידים בפריפריה לזכות בפרויקט מיכא״ל ללא עלות. היה חשוב לי להשמיע קול של האנשים שלא נשמע קולם. למה? כי כל השנים לא אמרתי מה שהפריע לי, ולכן רציתי לדבר בשם מי שלא מדברים”.  

במקביל ללימודי התואר עבדה 5 שנים בתוכנית מיכא”ל היוקרתית, הכוללת מיונים מוקפדים של חצי שנה, והכשרות רבות בתחום האימון, המנהיגות והתמיכה. בפעילותה בתוכנית מיכא”ל, שמטרתה הקניית הרגלים ויצירת הזדמנויות שוות במערכת החינוך, הנחתה 1200 בני נוער. בהמשך נמנתה עם צוות ההנהלה והכשירה מנחים עתידיים. “זאת עבודה מאתגרת עם שליחות”.

תסבירי בבקשה איך עברת במסלול הצטיינות אישי כזה, למרות הכול.

“יש כמה סוגי מוטיבציות בחיים. מוטיבציית AWAY – המתייחסת לעבר, ומוטיבציית FORWARD המסתכלת קדימה. הרבה שנים מה שהניע אותי זו מוטיבציית AWAY, כי הרצון לברוח מהעבר דרבן אותי להצליח ‘דווקא’, להוכיח לכולם שאני מסוגלת ויכולה למרות הכול. היום אני מונעת מ-FORWARD, מרצון בריא להתקדם. בלי הצורך להוכיח משהו למישהו”.

איך קרה אצלך השינוי וה-FORWARD?

“תמיד היה אצלי פער. לאחר תהליכי התפתחות אישית שהצלחתי סוף סוף לבנות את הביטחון העצמי שלי.. הפגנתי כלפי חוץ בטחון עצמי גבוה, אבל הרגשתי שאני צריכה לזייף אותו. הפערים בין מה שהרגשתי ומה שהפגנתי החוצה גדלו, והמודעות שלי שגברה הקשתה עוד יותר. הבנתי שאני מחפשת שיטה שתצמצם את הפערים בין הילדה הבוגרת – האישה, לבין הילדה שהייתי שהכול עוד תקוע אצלה. הבנתי שאני צריכה לעבור תהליך רגשי. עברתי אותו. והיום אני עוזרת לאנשים להגיע לשלמות הפנימית”.

את עיקר הטיפול והלימוד העצמי עברה אחרי שסיימה את עבודתה במיכא”ל, כשנכנסה בפול גז לטפל בעצמה. “יצאתי למסע שבחרתי להקדיש לתת המודע. הרגשתי תקועה והבנתי שכאשר סוחבים חווית נטישה היא לא נותנת להתקדם, כי משהו תמיד ייקח אותך אחורה. הקדשתי שנה שלמה למסע חקירה – טיפולי תת מודע אחת לשבוע בשיטת אריאן לב, ובהמשך גם לימוד שיטתה, למדתי אצל יהודית אזרד שחזור גלגולים על פי קבלה, nlp וגם שיטות נוספות ממנטורים שונים ותוכניות מיוחדות  שמכל אחת לקחתי את המיצוי הטוב שלה”.

גם אם לא רצתה בהתחלה לטפל, איטח-פרנקל הבינה בהמשך שזה הייעוד שלה, והפכה לאבן שואבת עבור אנשים שחפצו בשינוי, ומצאו את התשובות אצלה. “זה התחיל מפייסבוק. שיתפתי דברים מחיי, כמו כל אחד שמשתף בפוסטים. אנשים הגיבו, עקבו, והתחברו. מכאן הכול נבנה בהדרגה. התחלתי לטפל והגעתי למצב שכדי לתת מענה אני זקוקה למטפלים נוספים. שיסייעו לי. הכשרתי מטפלים נוספים ואני ממשיכה להכשיר. ההצלחה מביאה איתה לקוחות נוספים שמביאים אחרים”.

מהיר יותר, עמוק יותר

החיים הדינמיים מחייבים להתקדם, ולהתאים את עצמנו לעידן שבו הקצב השתנה, ולא תמיד מאפשר זמן לתהליכים ארוכים מדי. איטח-פרנקל גם אומרת בכנות שחבל לסבול סתם, כשאפשר להתקדם מהר. “בשנים הראשונות שלי כמטפלת הענקתי טיפול מסורתי בקליניקה פעם בשבוע. הטיפול המסורתי כולל תהליך ארוך, שמצריך הרבה סבלנות. עם הזמן למדתי שחבל על הזמן. ניתן לעבור תהליך מהיר יותר, אינטנסיבי ועמוק”.

כך פותחה התוכנית מביטול עצמי לעמוד שדרה פנימי. זוהי תוכנית בת 9 שבועות הכוללת סרטונים יומיים בני 3-5 דקות עם מסרים מאוד מדויקים וקולעים שיוצרים סינכרון בין מוח ימין למוח שמאל ומזרזים את הפנמת השינוי, וטיפול אישי אחת לשבוע במשך שעה מול מטפלות מומחיות לתת מודע לשינוי פרדיגמות שנצרבו בתת המודע עוד מגיל ינקות וגלגולים קודמים במסגרת שיחת טלפון טיפולית.

“המטרה בטיפול הקצר לגרום לעשייה. הטיפול המסורתי כולל חלקים רבים שהם פסיביים, שדורשים הרבה חשיבה והבנות. לעומת זאת, כאן הטיפול אקטיבי עם כלים פרקטיים לחיים. המטופלים מבינים המון, מגלים דברים שחסמו אותם הם ולא חשבו עליהם. יתרון נוסף, שטיפול כזה לא מצריך מאמצי הגעה. כך גם אנשים עם בעיית נגישות מבחינה גיאוגרפית, בריאותית או אחרת יכולים לעבור את התהליך החשוב הזה. זה קל ונגיש לכולם”.

למי את ממליצה על התוכנית?

“למי שמרגיש שהוא לא מצליח לממש את עצמו, וגם אם הוא מודע הוא מרגיש תקוע. אנשים שעברו דברים בחיים, שהעבר המורכב תוקע אותם. גם דוגמאות מהיומיום לא חסרות – מי שממשיכים להילחם על כל שקל בבנק, מי שלא מבינה למה היא נמשכת רק לגברים מתוסבכים, מי שחווה תחושת כשלון בזוגיות ובהגשמה האישית, ועוד. זה מתאים מאוד גם לאנשים שלמדוNLP , אימון, טיפול באנשים, ושרוצים להשפיע על אחרים. אני מעבירה הכשרות למטפלים שמצטרפים לשליחות”.

יש לך מסר לסיום?

“אם יש מסר שאני יכולה להעביר – פחות להקשיב לקולות המבלבלים מבחוץ, ולתת יותר מקום לאינטואיציה. טיפ שאני אוהבת במיוחד הוא להיצמד למי שהשיג משהו דומה למה שאני רוצה להשיג. כך אני פעלתי. זה מקצר דרך וחוסך שנים של תסכול ובלבולים”.

בשבועיים הקרובים בלבד, אורטל איטח-פרנקל מעניקה גישה בחינם למשך שבועיים בלבד לתוכנית פורצת המחסומים שבונה לכם עמוד שדרה, שיוליך אתכם למסלול של הצלחה. התוכנית כוללת מגוון רחב של כלים ותובנות, לטיפול מעמיק שנשאר לכל החיים. כולל הרבה סודות מבפנים על חייה של אורטל, והתהליך שעברה, מהילדה עם סימני השאלה לאישה שמעניקה את התשובות והפתרונות. רוצים לשמוע עוד? (יש עוד הרבה מה להגיד!). הקליקו כאן!