כחלון: “הצלחנו לצנן את שוק הדיור אבל לא מספיק”

בוועידה החברתית-כלכלית בבאר שבע התייחס כחלון לסוגיית השידור הציבורי ואמר כי "אני לא רואה איך התאגיד לא קם - אני מכיר את המספרים והנתונים"

שר האוצר משה כחלון בועידה, היום (צילום: אוליביה פיטוסי)

שר האוצר משה כחלון טוען היום (שלישי), “הצלחנו לצנן את שוק הדיור – אבל לא מספיק”.

בשיחה שקיים עם העיתונאי סמי פרץ בווועידה הכלכלית-חברתית בבאר שבע התייחס כחלון למצב הדיור ואמר, “יש משבר דירות במדינת ישראל. קורה שקבוצה של אנשים עושה פעולה לא מתוך רוע שבשלב מסוים פוגעת בקבוצה אחרת. אנחנו רוצים ליצור מצב שאו שישלמו מס או שישחררו דירות. אנחנו במחסור שהצטבר בעשר השנים האחרונות. בהתחלות בנייה אנחנו כפול משנת 2009. העסק הזה עובד אבל לא מספיק. אין ספק שהצלחנו לצנן את השוק. צריך לפנות גם בביקושים וגם בהיצעים. אנחנו עובדים בכל הכוח. הצטבר מחסור ענק. יש לנו 5000 יש לגביהם הסכמים. עד סוף השנה יהיו 12 אלף”.

הוא נשאל מתי נראה ירידה במחירי הדיור והגיב ש”החוב נמוך, האבטלה נמוכה, אבל בדירות מתעסקים כל הזמן. העלו את הדירוג שלנו בעולם לאיי פלוס. אם אנחנו מדברים על צמיחה וכלכלה אז אנחנו בדרך הנכונה. אני חושב וכמעט בטוח שברגע שנסיים את כל הפעולות שעשינו. התחלנו בספטמבר. אנחנו כרגע שנה וחודשיים אחרי, וברגע שנגביר היצעים ונצמצם ביקושים נהיה בדרך הנכונה”.

כחלון סיפר עוד, “אני לא עוסק רק בנושא הדיור. אני עוסק בנושא השקעות. אני נפגש עם הגורמים מחוללי הצמיחה ומקומות העבודה במשק. נפגשתי עם מנכ”ל אינטל וזה לא מעניין אף אחד. אתם הולכים למקום שיש בו טוקבקים, אנחנו הולכים למקום שבו יש צמיחה. המשק צומח וגם צריכה זו צמיחה. אנחנו עושים מאמץ להחזיר לישראל אנשים דוברי עברית. אנחנו רוצים להפחית מיסים למעמד הביניים לאלו שמרוויחים בין 8,000 ל-16 אלף. המשק צומח. אפשר לאהוב את זה ואפשר לא לאהוב את זה”

לגבי רשות השידור אמר שר האוצר, “אני לא רואה איך מתכנסים למספרים נמוכים לגבי רשות השידור. הציבור שלח אותי לשמור על הכסף שלו. אגורה מיותרת לא תצא. אני לא רואה איך התאגיד לא קם, אבל יש ניסים ונפלאות.  אני מכיר את המספרים והנתונים. אני חושב שאפשר לקלוט עוד אנשים מרשות השידור. לא מוסרי לשלוח מישהו הביתה ולקחת מישהו אחר.