כיצד להרוויח כסף קל?

מסחר בפורקס (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

כסף מסובב את העולם – מכירים? אבל למה כל כך קשה להשיג אותו? מסתבר שזה לא תמיד כל כך קשה.

יש הרבה מאוד דרכים היום לעשות כסף קל יחסית, חלקן אפילו בלי לצאת מהבית. רוצה לשמוע על כמה מהן? בוא נצא לדרך.

מכירת חפצים ישנים

יש מגוון של דרכים להפוך את הדברים שיושבים אצלך בבית ואתה לא משתמש בהם לכסף.

לדוגמא: הרהיטים שלך שבעיניך כבר חבוטים יכולים להיות בעיני מישהו אחר הדבר שהוא הכי רוצה. כך גם עגלת תינוק ישנה או ארון ספרים שמאסת בו – יכול לייצר עבורך כסף באתרים כמו yad2 ודומיו.

כמובן, שמכירת ב-Ebay היא אופציה טובה לא פחות. אולי תתקשו למכור באתר רהיטים – אבל בגדים יד שנייה, מצלמות ישנות, ספרים שאינכם צריכים – כולם יכולים להפוך עבורכם למזומנים.

יש בביתכם ציור ישן שירשתם מאבא שירש מסבא? אולי גם הוא שווה כסף. יש בשוק לא מעט מעריכי אמנות שיעריכו עבורכם אם היצירה שיושבת אצלכם בסלון, שווה יותר מכמה שקלים.

מכירת ציוד לחנות יד שנייה

יש לא מעט חנויות שיקנו מכם ציוד, ביגוד ואפילו ספרים במצב טוב. יש הרבה חנויות של ספרים משומשים שלא יהססו לקנות את הספרים הישנים שיושבים בספריה שלכם.

כך גם לגבי בגדים יד שניה. ביגוד הוא משהו שלכל אחד יש, ולעתים קרובות יש לנו עודפים. אם המלתחה שלך כבר מוצפת בגדים, מה שאתה לא לובש יכול להיות שווה עבורך כסף – והרבה.

אם הספרייה שלך מלאה בתקליטורי מוסיקה – גם להם יימצאו קונים. תקליטורים ללא פגע וללא שריטות או פגם יכולים להימכר תמורת כמה דולרים כל אחד.

אם משחקים הוא הדבר שלך, נסה מיין את כל משחקי הווידאו הישנים שלך. חנויות משחק וידאו רבות יראו בהם נכס, אם הם מגיעים אליהם ללא פגמים.

מילוי סקרים בתשלום

האמת, בישראל אין כמעט תעשייה של סקרים בתשלום מזומנים – אבל היי, גם תווי קנייה הם סוג של כסף. יש מספר אתרים מובילים שבהם תירשמו ופשוט תתחילו לקבל סקרים ולמלא. כל X נקודות יהיו שוות עבורכם סכום מסויים בתווי קניה.

המימוש מהיר – והרבה מאוד אנשים מדווחים על כך שהצליחו לקבל סכומים של מאות שקלים מאותם אתרים.

בארה”ב העניין מפותח קצת יותר וגם מאפשר לך להרוויח כסף של ממש – ולא שווה כסף.

להעניק שירותים בתחומים שונים

זה תחום מוכר מאוד ויש לא מעט אתרים שיעזרו לך להתמקצע בו. לעשות מטלות עבור אנשים אחרים שמוכנים לשלם על כך. בארה”ב הדבר נפוץ מאוד, כאן בישראל קצת פחות.

להשכיר נכס שברשותך

זה יכול להיות חדר בבית שלך או דירה שלמה. אתרים כמו Airbnb תפסו בישראל חזק מאוד – ובמצב הכלכלי של היום זו יכולה להיות הכנסה מהירה ומועילה – שלא מחייבת אותך להוצאות – אבל כן מחייבת מחשבה על רמת השירות.

להפוך לעצמאי באינטרנט

תכתוב, תערוך, קח משימות בתחום מומחיותך האינטרנטי – ובאופן כללי הפוך את הפלטפורמה הממוחשבת למשרד החדש שלך. השכר לא תמיד יהיה גבוה – אבל תוכל למצוא המון הזדמנויות, וכמעט בכל פעם שתרצה עבודה נוספת – סביר להניח שתמצא אחת כזו.

למכור מתכות

ובכן, מדובר בכל מה שנע בין תכשיטים ישנים שאינם בשימוש וערימות של פסולת מתכת בחצר האחורית. כל סוגי המתכות מתומחרות היטב – ויכלות להכניס לכם כסף.

מחירו של הזהב האמיר לשחקים בשנים האחרונות – וגם של הכסף. אם חסר לכם מהמצרך הזה, תכשיטים שאינם בשימוש יכולים להוות מקור הכנסה משמעותי.

שלא לדבר כמובן, על שוק המיחזור של פחיות מתכת וכיוצ”ב – שמעבר לעזרה לסביבה – גם מאפשר להרויח כסף על כל פחית. זה לא הרבה, אבל כל שקל הוא שקל.

מכור מוצרים ייחודים שלך

האם אתה אופה מעולה? אמן? גנן? נגר? אז קח מוצרים שהכנת במו ידיך – ונסה למכור אותם. זה לא בהכרח אומר שהאפשרות היחידה שלך היא לכתת את רגליך לשווקים ולחפש קונים.

נסה לפתוח חנות מקוונת באתרים כמו  Etsy או eBay. אלה מאפשרים לך לפרסם את המוצרים שלך, לתת תיאורים קצרים, ולקדם את הפריטים סביב האתרים שלהם. Etsy הופך למקום מוצלח במיוחד עבור מוצרים יחודיים בעבודת יד, הנמכרים במחירים גבוהים.

מכור שטח פרסום באתר שלך

האם יש לך בלוג או אתר כלשהו? למה שלא תמכור שטחי פרסום בדפי האתר? אתה יכול להירשם גם לשיווק שותפים מסוג כזה או אחר. את התשלום תקבל בחלק מהמקומות לפי הלידים (הפניות לאתר), לפי מכירות וגם לפי פרמטרים אחרים – הכל לפי התעבורה שמגיעה מהדף באתרך.

כדי שהאפשרות הזו תהיה יעילה אתה צריך לשמור על תנועה גבוהה של גולשים בבלוג או באתר שלך. דאג לעדכן אותו באופן תכוף עד כמה שניתן, כדי להשאיר עניין אצל הגולשים לאורך זמן רב.

מכירת תצלומים

אז למה שמישהו ירצה לקנות דווקא ממך? אז הנה טריק קטן. אנשים מחפשים המון תמונות שיוכלו לשלב בחוברות פרסומיות, פלייארים, מצגות וכיוצ”ב. אם תבנה לך אוסף תמונות אילוסטרציה – תוכל למכור כל אחת מהן בכמה דולרים – כי יש לעניין שוק.

מצא משרה קרוב לבית

נסה לבדוק איך אתה יכול לעזור לשכנים שלך. שמרטפות היא אמנם כסף קטן, אבל היא תוספת כסף אם זה אפשרי מבחינתך. גם לשמור על חיות מחמד זה אפשרי – ועשוי להיות מכניס, במיוחד אם אתה יודע שהשכנים רוצים לצאת לחופשה, ושהכלב שלהם יישאר בידיים טובות..

יש לא מעט “דירות רפאים” בישראל, שבמרבית השנה אינן מאויישות ושייכות לתושבי חוץ. הללו יעדיפו להחזיק מישהו עם קשר עין, שיוודא שאין פריצות או פעילות פלילית אחרת. אתה יכול לשבת בשקט וליהנות, תוך שאתה דואג שאכן השקט נשמר.

עבודה זמנית כהכנסה נוספת

להגדלת הכנסה אפשרת לקחת גם עבודות זמניות. עסקים בדרך כלל צריכים עובדים זמניים. אמנם זו לא יכולה להיות הדרך המהירה ביותר להרוויח כסף, אבל גם זו דרך לגיטימית.

ניתן לעבוד עבור אירועים מיוחדים. עסקים רבים זקוקים לאנשים לתקופות קצרות לפרסום או כנסים מיוחדים. בדרך כלל השכר לשעה והם על בסיס מאוד לטווח קצר של כמה ימים או שבועות. [14]

חלוקת עיתונים

אתה תמיד תוהה מי אלו האנשים שקמים מוקדם כדי לחלק עיתונים. אמנם מדובר בעבודת כפיים בשעות קשות, אבל ההכנסה במקצוע הזה נאה, ואפשר לשלבו עם מקצועות אחרים.

השתתף במחקרים

אוניברסיטות, חוקרים, וחברות תרופות נמצאות בצורך מתמיד לבחון תרופות חדשות. על כל מחקר כזה משלמים אלפי שקלים לנסיינים.

רוב המחקרים מחפשים אנשים שנמצאים במצב בריאותי טוב, אם כי יש כמה קריטריונים ירוד בריאות שהם צריכים המשתתפים למלא.

השתתפות במחקרים כאלה, תמיד מעמידה אותך בסיכון לתופעות לוואי מסוים, אם כי אלה הם תמיד מאוד סבירים.

הצטרף לקבוצות מיקוד

יש המון כאלה ברחבי הרשת. הן עשויות להתקיים באינטרנט או פנים אל פנים. ידרשו ממך לתת משוב על מוצר או רעיון מסוים.

פרסום באמצעים שונים

עסקים ותאגידים רוצים לראות את המוצרים והשירותים שלהם בכל מקום, כדי להגיע לאנשים רבים ככל האפשר. לשם כך, הם מעסיקים גם בני אדם מן השורה

והם עוסקים בדברים אחרים?העסיק את שירותיו של אזרחי כל יום כדי להפיץ את המילה שלהם עבורם. ייתכן שתתבקש כדי לפרסם אותם באינטרנט או פנים אל פנים.

ניתן גם להצמיד באמצעות מגנט פרסומות לחברה כלשהי לרכב שלך. גם מדבקה תעזור – אם הפרסום יעבוד והכסף יזרום.

להרוויח מהסמארטפון

יש המון אפליקציות שמאפשרות להרוויח כסף דרך הסמארטפון. מדובר ביישומונים שמאפשרים להשלים משימות עבור מספר מצומצם של דברים.  מאפשרים לך להשלים משימות קטנות (כל דבר החל מצלם תמונה של עצמך בבית קפה כדי לסרוק ברקוד) עבור כמה דולרים. אלו הן דרכים נהדרות לעשות כסף בזמן שאתה לארוחת צהריים או הולכים על קניות המכולת שלך.