כל אחד יכול לייצר מטבע דיגיטלי?

בכנס מיוחד הוצגו סדרה של יוזמות אשר הובילו בתקופה האחרונה את עולם הבלוקצ'יין והכלכלה המבוזרת

ביטקוין. (צילום: פיקסביי)

המומחים המובילים בעולם הבלוקצ’יין השתתפו היום (שלישי) בכנס ה-D10e שנערך לראשונה בישראל. בכנס הוצגו סדרה של יוזמות אשר יובילו בתקופה האחרונה את עולם הבלוקצ’יין והכלכלה המבוזרת.
כך למשל, הוצג הסטארט אפ Bancor של היזמת גליה בן ארצי, אשר יאפשר לכל אחד ליצור לעצמו מטבעות דיגיטליים ללא צורך בתכנות.
בן ארצי שבעבר מכרה ב-2010 את MyTopya ל-888 תמורת כ-18 מיליון דולר, והקימה את שוק התן וקח של קהילת האמהות מאמזון, הסבירה בכנס את הרעיון: “לצד המטבעות הדיגיטליים המובילים כמו ביטקוין ואיתריום יש עוד קרוב לאלף מטבעות וירטואליים בנפחי פעילות שונים, ובעתיד יהיו עוד הרבה יותר. מטבעות דיגיטליים מאפשרים להגדיל את כוח הקנייה גם ללא עלייה בשכר או בהכנסה ולכן אנחנו רוצים להוריד את החסמים ליצירת מטבעות. אנחנו יוצרים ממשק משתמש פשוט שכל אחד יכול להיכנס וליצור מטבע לעצמו באמצעות צ’טבוטים וללא אף שורת קוד אחת, כמו שעשינו כאן בישראל לקהילה של כ- 18 אלף אימהות”.
עוד הושק בכנס מטבע וירטואלי חדש, אשר יוכל לשמש פלטפורמה לחוזים חכמים מבוססי מטבעות דיגיטליים. ברנדן בלומר, CTO של חברת block.one המובילה את EOS, המטבע הוירטואלי החדש: “EOS היא הרבה יותר ממטבע וירטואלי, זו מערכת הפעלה חדשה לבלוקצ’יין. במטבעות הנוכחיים, כל העברה מתבצעת אחרי שהפעולה הקודמת הסתיימה אבל כדי לאפשר בעתיד ניהול מערכת מוניטרית רחבת היקף חייבים לחשוב אחרת, ב- EOS הפעולות מתבצעות בו זמנית. מדובר במערכת שתאפשר לחוזים חכמים מורכבים לסייע בניהול עסקים בכל רחבי העולם”.
לצד חידושים טכנולוגיים והשלכות כלכליות הציג ג’ייסון קינג מחברת Unsung.org את חזונות למיגור הרעב העולמי באמצעות עקרונות הכלכלה השיתופית: “בארה”ב לבדה יש 49 מיליון איש שחיים במצב של אי-ביטחון תזונתי אבל במקביל מזון בסך 500 מיליארד דולר נזרק כל שנה. גם אם נאסוף את כל המזון שאמור להיזרק מדובר רק על 31% מהמזון שניתן להציל ולכן יצרנו ארגון להצלת מזון שבנוי על עקרונות הכלכלה החדשה והביזוריות. על ידי השימוש בטכנולוגיה וביזור הפעילות המזון מגיע ויוצא ישר למי שזקוק לו, ללא מרכזי אריזה, ללא מחסנים”.