כתב אישום: זייף מיזם וקיבל כספים במרמה

על פי כתב האישום, משנת 2014 במהלך כשנתיים וחצי, הגה הנאשם ומימש מיזם מרמתי מתוחכם ורב היקף, במסגרתו הציג מצג שווא

חקירה של רשות המיסים (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו”ד יעל איגרא אונגר, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד אוריה גזית, בן 30 מתקוע, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד וגניבה בידי עובד.

על פי כתב האישום, משנת 2014 במהלך כשנתיים וחצי, הגה הנאשם ומימש מיזם מרמתי מתוחכם ורב היקף, במסגרתו הציג מצג שווא, כלפי מנהלי חברת “מילתא”, חברה להוצאת כתבי יד, לפיו ישנן שתי קבוצות של תורמים, בספרד ובדרום אמריקה, המעוניינים להתאגד ולהקים עמותות אשר ינוהלו על ידי החברה.

על פי מצג השווא שתי העמותות יתרמו סכומים משמעותיים לישיבת תקוע ולפרויקטים שונים, בחסות חברת “מילתא”, אשר תזכה בדמי הניהול וכן בתקציב לקידום פרויקטים על פי חזונה.

לצורך מימוש ושימור המיזם המרמתי, ביצע הנאשם אינספור פעולות מרמה, ובכלל זה בדה מליבו דמויות שאינן קיימות שיתפקדו כחברי העמותות, הקים ישויות משפטיות מדומות אשר הנפיקו מסמכים ופעולות משפטיות, וזייף עשרות רבות של מסמכים, בהם מסמכים ממשלתיים בחתימתם של שר האוצר ושל החשבת הכללית באוצר ופרוטוקול של ישיבת ועדת הכספים בכנסת.

על סמך המיזם המרמתי, הועסק הנאשם בחברת מילתא החל מינואר 2015, וקיבל בין היתר שכר של כ-35,000 שקלים בחודש, רכב מפואר וכן עשרות נסיעות לחו”ל שמומנו באופן מלא על  חשבון מילתא.

סך הכל קיבל הנאשם במרמה מחברת מילתא סכום של כ-2.6 מיליון שקלים.  בנוסף  גנב הנאשם מישיבת תקוע אותה ניהל סכום של כ 690,000 שקלים.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בבקשת המעצר נכתב כי מעשיו של הנאשם נעשו בתחכום יוצא דופן, במשך למעלה משנתיים, תוך זיוף אינספור מסמכים וזהויות. כישוריו יוצאי הדופן של הנאשם בתחום המרמה ויכולותיו להוליך שולל להונות אנשים רבים לאורך תקופה, בגוון רב של מצבים וסיטואציות מעלים חשש סביר שהנאשם יסכן את ביטחון הציבור.