“להוזיל את מחירי המזון? יישמו מע”מ דיפרנציאלי”

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, פנה למנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד ואמר לו כי אם המדינה רוצה להוריד את מחירי המזון בישראל, יש ליישם מע”מ דיפרנציאלי על מזון.

“הדרך להוריד את המחירים בישראל היא קודם כל מע”מ. ברוב ארצות ה- OECD המע”מ על מזון הוא 0 אחוז. אחרת, עם כל המיסים שהתעשייה בישראל צריכה לשלם למדינה, אין דרך להוריד את המחיר”, אמר ברוש לבאב”ד בועידת התעשייה 2017 של התאחדות התעשיינים היום (חמישי).

ברוש הוסיף ואמר לבאב”ד כי “כמובן שאם אומרים שהמחיר מקדש את הכל, אז אפשר גם לייבא את כל המזון בישראל. כל היצרנים הכי גדולים, יודעים גם לייבא הכי טוב, אבל אז לא תישאר פה תעשייה ולא יישארו פה מקומות עבודה”.

מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד אמר בתגובה, “שרגא צודק. יוקר המחייה הוא לא תולדה של התעשייה בישראל. מחקרים מראים שישראל יקרה ב- 30 אחוז בתחום מוצרי המזון ושרגא צודק שחלק ניכר מעלות המוצרים הם אנחנו המדינה, בתצורת מיסים ובירוקרטיה. אין ספק שצריך לטפל בכך, מתוך תפיסה שהמטרות של משרד האוצר והתעשייה הן מטרות משותפות”.

באב”ד הוסיף כי “אנחנו יודעים שאנחנו לא מטפלים מספיק במפעלים בארץ ובגלל זה גם התעשייה בישראל מצטמצמת ולכן צריך להתחיל לפעול לשינוי מגמה ואני שמח ששרגא דחף לכך שהממשלה תקים ועדה שתבחן כיצד ניתן לעודד את התעשייה בישראל”.