“להימנע מהחלטה על ביטול ההפרדה המבנית בבזק”

התנועה לאיכות השלטון פנתה לשר האוצר והשר לשיתוף פעולה אזורי בקריאה להימנעות מקבלת החלטה בדבר ביטול ההפרדה, בטרם יפורסם דוח מבקר המדינה בנושא.

מבקר המדינה יוסף שפירא צילום: לע"מ

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) לשר האוצר והשר לשיתוף פעולה אזורי בקריאה להימנעות מקבלת החלטה בדבר ביטול ההפרדה המבנית בחברת בזק בטרם יפורסם דוח מבקר המדינה בנושא.

“קבלת החלטה בתחום זה כעת, ללא הצדק לדחיפותה, כאשר במשרד מבקר המדינה מתגבש דוח מקיף ורלוונטי בנוגע לענף התקשורת הנייחת – מהווה החלטה שאינה מבוססת על תשתית עובדתית כראוי ומעלה חשש למניעים בלתי טהורים העומדים בבסיסה”, אומרים בתנועה.

בחודשים האחרונים עורך מבקר המדינה בדיקה מקיפה של שוק התקשורת הנייחת. בעקבות בדיקה זו פורסם כי פנה המבקר לשר לשיתוף פעולה אזורי בבקשה שלא לקבל כל החלטה בנוגע לביטול ההפרדה המבנית בבזק עד לפרסום דוח המבקר בנושא.

בשבוע שעבר הודיעה חברת בזק כי קיבלה הודעה ממנכ”ל משרד התקשורת ולפיה המשרד מקדם מהלך לביטול חובת ההפרדה התאגידית בקבוצת בזק, כך שפעילות חברות הבת של בזק תוכל להתנהל תחת חברה אחת.

“מעבר להשלכות כבדות המשקל של מהות ההחלטה על ביטול ההפרדה המבנית בבזק, פרסום משרד התקשורת, המאותת על כוונותיו, בטרם פורסם דוח המבקר בנושא – פוגע במעמד מוסד מבקר המדינה ומעלה חשש לטוהר ההחלטה בדבר ביטול ההפרדה בבזק”, אומרים בתנועה.

לדברי ראשיה, “חשש זה גובר לאור האינטרס הברור של בזק בקבלת החלטה מידית בנושא על מנת שתוכל לקזז הפסדים שנצברו בחברת yes עם רווחי החברות האחרונות בשנת המס הנוכחית”.