לופטנזה מציגה: כך תמצאו טיסות זולות ברשת

קבוצת לופטהנזה משיקה צ'אט בוט בפייסבוק לאיתור הטיסות הזולות ביותר

מילדרד. חידוש טכנולוגי של חברת לופטנזה (צילום: יח"צ)

קבוצת לופטהנזה ממשיכה להשקיע בעזרים טכנולוגיים ומשיקה צ’אט-בוט (Chatbot) בפייסבוק, בשם מילדרד, המאתר את הטיסות הזולות ביותר עד תשעה חודשים קדימה.

התקשורת עם מילדרד, הצ’אט-בוט החדש, נעשית באנגלית ובגרמנית, באמצעות שיחה בצ’אט בפייסבוק – ואינה מצריכה מסירת פרטים אישיים מצד המשתמש.

מילדרד מאתרת עבור הנוסע את הטיסות הזולות ביותר, בתשעת החודשים הקרובים, או לפי תאריכים ספציפיים, ימים, חודשים או חגים מסוימים.

מילדרד יודעת לזהות את שדה התעופה הקרוב ביותר שממנו ממריאות טיסות של לופטהנזה ולאחר מכן את המחירים הנמוכים ביותר לטיסות יוצאות כמו גם לטיסת חזרה שבוע מאוחר יותר, וכן לפי מחלקות טיסה נמלי המראה או יעדי הטיסה. רכישת הכרטיסים נעשית באמצעות אתר האינטרנט של לופטהנזה.

הבוט מילדרד, מבוסס על פלטפורמת עיבוד שפה טבעית (NLP) בשם Wit.ai, הבוט שולט בגרמנית ובאנגלית והוא שולט בשני ממשקים: ממשק תכנות יישומים (API) לבסיס הנתונים של “שדה התעופה הקרוב ביותר של לופטהנזה” השומר גם את הקודים הבינלאומיים בני שלוש האותיות של השדות, כגון  FRA לפרנקפורט.

הממשק השני הוא לשירות המיקום הגיאוגרפי של גוגל אשר בסיס הנתונים שלו מזהה מספר רב של אטרקציות תיירותיות ושמות של מקומות. למשל, אם המשתמש כותב “מגדל אייפל”, התוכנה מזהה את יעד הטיסה כפריס. על סמך מידע זה, מילדרד מבקשת מבסיס נתוני “המחיר הטוב ביותר” של לופטהנזה את המחיר הנמוך ביותר לטיסת ההמשך המבוקשת.

לדברי ד”ר טורסטן ווינגנטר, מנהל החדשות הדיגיטלית בקבוצת לופטהנזה, “כבר היום, העומק המילולי של מילדרד משמעותי אבל חשוב להשיק את גרסת הבטא כדי שהיא תוכל ללמוד עוד. בשלב הראשון מילדרד תבין גרמנית ואנגלית ובהמשך יתווספו עוד שפות”.

השימוש במילדרד זמין למשתמשי iPhone ואנדרואיד באמצעות אפליקציית מסנג’ר בפייסבוק. כדי להתחיל בדיאלוג עם מילדרד, יש להקיש בחלון החיפוש “Lufthansa Bets Price”. ניתן גם להשתמש בשירות ממחשב שולחני.