לימור ליברמן: “אם הקולות בראש שלך מוציאים אותך מדעתך וסוחפים אותך למטה, יכול להיות שהכתבה הזאת היא גלגל ההצלה שלך”

זה יכול לקרות לכל אחד ואחת, יש לכם רעיון שאתם מתלהבים ממנו, ושניה לפני שאתם מוציאים אותו לפועל, מגיעים הקולות האלה בראש ומורידים לכם את המוטיבציה ומבלבלים אתכם. אחרי שלמדה להבחין ולהבין מי הקולות האלה ולקחת בעלות על הקול האמיתי שלה, לימור ליברמן רוצה להראות גם לכם את הדרך לשם.

שינוי נקודת המבט, משנה עבורנו את תמונת חיינו.
שינוי נקודת המבט, משנה עבורנו את תמונת חיינו. ממאגר פנימי

=> אולי יעניין אותך גם:

לימור היא צינור נקי, אלוהי ויפהפה, היא מחברת לנשמה ומרפאה את הלב”,
כך אמרה לי חברתי, כשהציעה לי להיפגש עם לימור. “ולרוב, היא עושה את זה אפילו מבלי להיפגש
פנים מול פנים”, הוסיפה.

אז נפגשתי עם לימור בבית קפה בפרדס חנה, עיר מגוריה. אישה מקסימה ונעימה, שמהרגע הראשון סיקרנה אותי מאד. הרגשתי שהיא רואה אותי ואת מי שאני באמת. “מה הסוד שלך”? שאלתי אותה עוד לפני שבכלל התחלנו לדבר… והיא ענתה בחיוך, “אין שום סוד, הכל פתוח, זה מאד פשוט, תיכף תביני הכל…”


ספרי לי מה את עושה ואיך הגעת לזה.

לאורך שנים היו בי ההבנה והידיעה, שאנחנו, בני האדם לא מבינים משהו לגבי התנהלות החיים. שאלתי את עצמי איך זה שכל כך הרבה אנשים חיים בסבל, בבילבול ובחוסר וודאות…לא יכול להיות שזו הייתה כוונת המשורר (או הבורא J ולמעשה, שאלתי הרבה שאלות ולא מצאתי את התשובות אצל בני האדם…עד שהגעתי לפני 15 שנה לקורס תיקשור…

קורס תיקשור? מלא מלמדים תקשור היום, מה חדש?

שאלה מעולה,
זו הבעיה, לצערי, שהכלי הזה שקוראים לו תקשור הפך להיות כל כך פרוץ שאת ואחרים לא יודעים מה זה באמת, ובשביל זה אני פה… ואסביר לך בדיוק.

אוקיי, ממש אשמח לשמוע –

את הכלי שפיתחתי לעזור לאנשים להחלץ מהקולות בראש שלהם ולקבל בהירות והבנה לגבי החיים שלהם קיבלתי בתקשור…

ולמה הכוונה?

אנשים בעולם מלאי שאלות וחוסר הבנה לגבי דברים שקורים בחיים שלהם, ובעצם אין להם את מי לשאול, והתקשור זו דרך עבור כל אחד לקבל תשובות עמוקות ומדוייקות עבור עצמו באופן אישי וספציפי. בגלל שהתחום נהיה פרוץ ולא ברור, יש אנשים שלא מבינים מה זה תקשור, מפחדים מהתקשור או לא מאמינים בתקשור, ואני יכולה להבין אותם, נחשפתי ללא מעט אנשים שעוסקים בתחום הזה בצורה מאד לא נאותה, ולא מרוממת.

אני מאד רוצה להביא בהירות ואמון לתחום הזה, כיוון ששם נמצא הפתרון, לפי דעתי. אני רוצה גם להסביר לקוראים איך לדעת במי להעזר ואיך לדעת שהם נמצאים במקום הנכון , אצל המתקשר הנכון, עם ההכוונה הנכונה, למען טובתם הגבוהה.

קריאת טקסט המחובר למהות, מקרב אותנו אל עצמנו
קריאת טקסט המחובר למהות, מקרב אותנו אל עצמנו. צילום: ענת לוינסקי

אז מה זה בעצם תקשור? ומה הכלי שפיתחת?

תקשור בא מהמילה תקשורת, ובאנגלית זה נקרא channeling   שהמשמעות של זה היא  “להיות צינור”. צינור למה? לידע. לאיזה ידע? ידע ברמת הנשמה. אנחנו, בני האדם, נשמות בגוף פיזי ולא גוף פיזי עם נשמה. אנחנו נשמות נצחיות שבאו לחוות חוויה פיזית. כלומר, כשאדם מת הוא בעצמו לא מת, הוא עוזב את הגוף שלו וממשיך את המסע שלו במקום אחר.
ואם אנחנו מבינים שאנחנו נשמה, אז נוכל להבין כי יש ידע שהוא מעבר לעולם הפיזי הנראה לעין. ובתקשור מה שאני עושה, אני מעבירה לאדם ידע מהמקום הנשמתי שלו, שאינו נגיש אליו באותו רגע. בעיקרון, אני מנגישה את הידע לאנשים שאינם נגישים אליו, אבל כל אדם, אם ירצה, יכול ללמוד להתחבר לאותו מקור ידע. והכלי שאני מלמדת עוזר להם להיזכר במקום יותר עמוק בתוכם, שממנו האדם יכול לקבל השראה והדרכה מבפנים, מהקול הפנימי האמיתי שלו.

תתארי לעצמך איזה הרגשה מרגיעה זו אם תוכלי לשאול ולהעזר בידע הזה בכל רגע בחייך…

אז מה את אומרת שיש תשובה לכל דבר?

למעשה, כן.
רק אלו לא תמיד התשובות שאדם מצפה לשמוע…ברגע הראשון.
ולמה הכוונה?
למשל, פנתה אלי אישה שביקשה עזרה לגבי קושי של הבן שלה וביקשה לדעת איך היא יכולה לעזור לו, והתשובה שהתקבלה היא איך לעזור לעצמה לקבל את המצב הזה, ואיך להתמודד איתו. כלומר, הפוקוס הופנה אליה ולא אל הבן שלה. התשובות הן תמיד ברמת השינוי התודעתי של השואל.

התבוננות פנימית מסייעת בהבנת מקומה של התודעה שלנו. (צילום: ענת לוינסקי)

אז איך זה הולך בעצם? אני שואלת אותך שאלות במהלך שיחה ואת עונה?

לא בדיוק.
מי שמגיע אלי בדרך כלל נמצא במצוקה כלשהיא בחייו, וזה יכול להיות בכל תחום. הוא חווה בילבול, חוסר וודאות, ייאוש, חוסר אונים, מחפש כיוון, ולמעשה מבקש הבנה והכוונה לגבי אותו נושא שהגיע לשאול לגביו. וזה מה שעושה הידע המגיע בתקשור- נותן הבנה והכוונה.

אני מקשיבה לנושא שהאדם מגיע איתו, ותוך כדי השיחה אנחנו מזהים יחד, בדיוק רב, את השאלה העמוקה ביותר שהוא מבקש לשאול, ואז אני מתחברת לתדר גבוה ולהדרכה שלו, וכותבת או מדברת ברצף את כל התשובה והמסר שמכוון אליו באופן אישי.

אז עם מי את מתקשרת? ואיך את עוזרת לאנשים הלכה למעשה עם הכלי שפיתחת?

אני לא מתקשרת עם מישהו, אני בעצם צינור לידע הנמצא וקיים תמיד, ועובר דרכי במילים. לכל אדם ישנה את ההדרכה הגבוהה שלו שמקורה בנשמה שהוא. זוכרת שאמרתי לך שאנחנו נשמה בגוף פיזי? אז בעיקרון, כל אחד יכול ללמוד להתחבר למקום הזה ולקבל הכוונה ועזרה לגבי חייו האישיים.  אך, כרגע, רוב האנשים לא נגישים לידע הזה, ואני מנגישה להם אותו. באהבה.

הכלי שפיתחתי בעצם התפתח מעצמו מתוך שנים רבות שאני עוסקת בתקשור, וגיליתי שיש משהו משותף שמחבר בין כל התיקשורים שעשיתי בכל השנים הללו.

מעניין… מה גילית?

גיליתי שבסופו של דבר ההבנה היא, שהפתרון נמצא ברמת הנשמה… “הנה אני מסבירה”, היא אומרת, ומחייכת בידיעה שאין לי מושג למה היא מתכוונת.
כאשר אנחנו נזכרים מי אנחנו באמת, כל נקודת המבט שלנו על החיים משתנה. ומתוך כך גם ההתייחסות שלנו לחיים שלנו משתנה, ומה שקורה לנו בחיים משתנה… הידע שמגיע בתקשור מכוון את האדם להקשבה והתבוננות פנימית עמוקה לגבי עצמו, תוך כדי ניטרול קולות שונים מתוכו ומחוצה לו, שאינם משרתים אותו.

את בטח מכירה מעצמך, ואני מניחה שכל מי שקורא גם מכיר מעצמו, שכשיש לנו שאלה, תהייה, קונפליקט, חוסר הבנה בכל תחום שהוא (זוגיות, בריאות, קריירה, הגשמה, הורות, ועוד) אנחנו שומעים בתוך הראש שלנו הרבה מאד קולות ולא יודעים איך לצאת מזה, ומה נכון לעשות… והכלי שפיתחתי מלמד איך להתייחס לכל הקולות האלו,
ולזהות מה הקול הנכון עבורנו הנובע מהמקום הגבוה שלנו, שכל תכליתו להיטיב עימנו ברמה הגבוהה ביותר.

מה היית מציעה למי שרוצה להתחבר לקול הפנימי האמיתי שלו, ולא יודע איך?

הייתי מציעה לכל אחד, שכאשר הוא נמצא בסיטואציה לא נעימה או לא רצויה בעבורו, שיעצור הכל לרגע, יעצום עיניים, יתכנס בתוך עצמו, ינשום 5-6 נשימות עמוקות ואיטיות, יזכיר לעצמו שהכל בסדר, שיש לו את הכוחות והיכולת להתמודד עם כל דבר, ושהתשובות נמצאות בתוכו. ואז לנסות להקשיב מהו הקול שעולה עמוק מבפנים, יכול להיות שזה יהיה קול חלש בהתחלה, אבל הוא ירגיש תחושה של בית. זה שלב ראשון של התחלת אימון ותירגול התודעה לחפש את התשובות בתוכנו ולא מחוצה לנו.

כאשר אני עושה תיקשור למישהו, אני למעשה נותנת לו את התשובות שנמצאות בתוכו ושהוא אינו נגיש אליהן כרגע. אך במקביל, הוא מתרגל את התודעה שלו לדעת, כי הדרך לפיצוח ולפתרון נמצאת בשאלות הפנימיות ובשינוי הפנימי ולא בשאלות החיצוניות ובפתרונות חיצוניים.

כתבתי מדריך על איך להישאר מחוברים ולא לשכוח את הידיעה הפנימית המרוממת שבתוכנו, והקוראים מוזמנים לקבל אותו ממני, באהבה.

, שיחת היכרות לפני תקשור לרוב, מתבצעת בטלפון אך אפשר גם פנים מול פנים
, שיחת היכרות לפני תקשור לרוב, מתבצעת בטלפון אך אפשר גם פנים מול פנים. צילום: ענת לוינסקי

למי מתאים התקשור והכלי שפיתחת?

תראי, עבודת העומק בניקוי האמונות, הדפוסים, הפחדים והקולות הרבים בראש דורשת מהאדם  3 איכויות מהותיות והן – כנות, אומץ ונחישות.
אנחנו נדרשים לעשות שינוי תודעתי משמעותי מאד לגבי תפיסת העולם שלנו, ולרוב אנחנו מאד מזוהים עם המחשבות שלנו, האמונות שלנו והקולות בראש שמנהלים אותנו. ובשביל להיכנס פנימה ולבחון את העניין לעומק, נדרשים :
כנות להתבונן על הדברים,
אומץ לשחרר את מה שנדרש לשחרר, ואת מה שאחזנו בו עד עכשיו.
ונחישות להמשיך בדרך עד הגעה לתחושת הודיה, שלווה ושמחה בחיים.

חשוב לי לציין שזה לא מתאים לאנשים שחושבים שזה פתרון קסם, העניין הוא שזה דורש רצון עז בשינוי, ומחוייבות פנימית. ויחד עם זאת זה כלי מהיר,ישים ואפקטיבי המשנה את חווית החיים אם עושים אותו באמת- באומץ כנות ונחישות.

התקשור, הכלי הזה והדרך הזו מחברת את האדם למהות שלו, לקול הפנימי האמיתי שלו, ועל ידי כך הוא הופך להיות שמח וחופשי לבחור את בחירותיו בחיים, ללא פחד או מחסומים. התבוננות פנימית אמיצה וכנה מכוונת אותנו – אל מעבר לגוף, מעבר לנפש ומעבר לסיפור הספציפי שלנו, ולמעשה שם נמצא הפתרון האולטימטיבי והעמוק, זה לא פלסטר ולא אקמול לקושי רגעי, זהו פתרון מעמיק ומשמעותי שמשפר את המציאות כולה ואת ההתייחסות שלנו אליה. מה שנדרש לעשות זה – התחברות למקום פנימי שמטרתו לחקור את מהות העניין ואת פשר הדברים, ואת המקור שממנו נובע הקושי, ומתוך כך לקבל כלים והדרכה מה עלינו ללמוד, איך לצמוח ולהתפתח מכך, והכי חשוב – להיזכר ולהיות מי שאנחנו באמת – יישות של אהבה טהורה.

היה מרתק, תודה רבה – תירצי להוסיף עוד משהו לפני סיום?
הקוראים מוזמנים להוריד את המדריך במתנה שהכנתי על “8 דרכים לשמור על תודעה בתדר גבוה ומיטיב”
ומאחלת לכולנו חיבור לעצמנו, לאמת שלנו ולאהבה שאנחנו.
תודה רבה גם לך!