למדת פרסום דיגיטלי או PPC? יש סיכוי שעובדים עליך

המקצוע המבוקש ביותר ללא ספק במכללות ההי-טק הוא ניהול קמפיינים, אבל אדם טל פה להשבית את השמחה. ״עובדים עליכם בעיניים, מרוויחים על חשבון החופש שלכם״ הוא טוען. ניסינו להבין למה.

כשפוגשים את אדם לא ברור ממה הוא כל-כך מתעצבן (״אני לא מתעצבן״ הוא מתעקש, עם חיוך כובש* שקשה שלא להאמין לו), בסה״כ אפילו הוא לא מכחיש שמדובר במקצוע נהדר, מאתגר, מספק, מתגמל ומבוקש.

אבל ככל שיורדים לסוף דעתו, מבינים שיש פה בכל זאת משהו.

״עשיתי מליון ש״ח בגיל 26 מקמפיינים של פיפיסי, בלי שלימדו אותי כלום״

את המשפט הזה אדם אומר ללא הגאווה או השחצנות שהייתם מצפים שיתלוו אליו. במקום אלה הגבות של אדם משדרות סוג של כאב. ״פשוט כואב לי על אנשים שלומדים כמה חודשים במיטב כספם רק כדי להיות כלואים במשרד בשעות הכי יפות של היום בזמן שהבוס שלהם מרוויח פי עשרים ממה שהם היו יכולים לקבל… המשכורות הטובות רק הופכות את זה לכלוב זהב עוד יותר מדכא, איזור נוחות שכל-כך קשה לצאת ממנו.

“אני שומע שכירים בוכים כל היום על כמה שהם שונאים את מקום העבודה שלהם… אם הם רק היו יודעים כמה קל לצאת משם ולהרוויח את אותה המשכורת בדיוק בשעתיים עבודה ביום מבית קפה… אם הם רק היו יודעים כמה אנשים בגיל שלהם התעשרו ופרשו לגמרי אחרי שנתיים-שלש של עבודה מאיפה שבא להם בעולם…

נשמע הזוי לגמרי? הנה המתמטיקה:

“תחשבי על זה: רוב האנשים בתחום עובדים באחת משתי סוגי חברות: או סוכניות פרסום שמפרסמות עבור לקוחות, או חברות אפילייאט שמפרסמות עבור חברות אחרות ומקבלות עמלה, שזה בערך אותו דבר כמו אייג׳נסי רק עם רווחים יותר גבוהים (על חשבון העובדים).

“עכשיו תחשבי שאת מקבלת בערך 15,000 בחודש, פלוס בונוסים, פלוס עלות מעסיק. נגיד יוצא 22,000 בחודש? עכשיו הבוס שלך משלם לך את זה, והוא מקבל מהלקוח שלו סכום שצריך לכסות את זה ולהשאיר לו רווח יפה.

כמה הלקוח שלו צריך להרוויח כדי להרשות לעצמו לממן את החברה שמשלמת לך משכורת?

״תלמיד שלי בן 16 עשה 88,000 ש״ח בחודש״

״מה אם יכולת להרוויח את הסכום הזה כאפילייאט בעצמך?

“כי זה מה שאני מלמד בדיוק את התלמידים שלי לעשות, והם מצליחים שוב ושוב. אם זה אדריכל שעזב את המקצוע כדי להתמקד בלעשות כסף באינטרנט, אם זה עובד חברת חשמל שמוסיף לעצמו עוד איזה 10 בחודש ככה מהצד בכמה שעות, ואם זה ילד בן פאקינג 16 שבין הבגרויות עושה קופות ועוד מעט שובר לעצמו שיא של 100,000 בחודש (נכון להיום השיא שלו הוא 88,000 בחודש אחד).

״עכשיו תביני,

אלה אנשים שהבאתי מכלום, מאפס, לחלק לא היה אפילו פייסבוק, להכנסה מצטברת של 1,000,080 ש״ח בתוך פחות מחצי שנה.

תארי לך מה אני יכול לעשות עם חבר׳ה רציניים שכבר למדו PPC או SEO… אני רועד רק מלחשוב על זה”.

אוקיי אז, אחרי שסיימת להתבכיין ולפנטז… איך אתה מתכוון לעשות את זה?

“אני פותח עוד מעט מחזור נוסף של ״אנטראאז׳״, זו מין תכנית הכשרה של אנשים שרוצים להצטרף לצבא שלי, קבוצה סגורה של אפילייאטס שעובדים ביחד כדי לעשות המון כסף.

״אני מחפש את הבסט של הבסט לתכנית הזאת, ואני הולך לתת להם נשקים שאף אחד אחר בארץ לא יכול לתת להם, וגם מלגה מיוחדת לאנשי PPC בלבד…״

אדם, הכתבה הזאת ממומנת נכון?

ברור.

אז מה הלינק שאתה רוצה שנשים בסוף הכתבה כדי שיגיעו אליך?

אל תשימו לינק, מי שמספיק רציני שיחפש אותי. קחו את זה בתור המבחן הראשון להתאמה.

* הכתבה הזו ממומנת על-ידי הצוות שלאדם והם ביקשו להכניס את הקטע על החיוך שלו. אני מוכרחה להודות שהוספתי אותו בלי בעיה כי זה פשוט כל-כך נכון (גם את המשפט הזה אדם הכתיב לי).