למה כדאי להזמין חופשה באינטרנט

מומחי טרוולאור מראים את תמונות המצב בשוק התיירות - וטוענים כי לישראלי הממוצע הכי משתלם להזמין חופשה בצורה וירטואלית. דעה

מלון (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

בעידן של היום כמעט כל פעולה שלנו – אפשרית לביצוע דרך הרשת. מהזמנת ארוחה והגעה למסעדה רק בשביל לאסוף אותה דרך קניות בסופר ועד תשלומי חנייה. את הכל אפשר לבצע בקלות ביעילות ובמהירות במספר לחיצות כפתור ותשלום מיידי. גם שוק התיירות הצטרף למגמה, ובשנים האחרונות אנו עדים לגדילה משמעותית בהזמנת חופשות דרך אתרי נופש ובמבצעים של הרגע האחרון –הרבה יותר מבעבר ובהחלט הרבה יותר מאשר דרך סוכני נסיעות.

אם בשנת 2012 הנתונים הראו שעדיין כ-80 מהעסקאות המבוצעות ברשת נסגרות טלפונית, הרי שהיום, חמש שנים בלבד מאז, המספר קטן משמעותית והצרכן הישראלי למד ליישם את הצרכנות הטכנולוגית גם בהזמנת חופשה ויותר מכך- הוא מוכן ומזומן להשקיע זמן בחיפוש החופשה הזולה ביותר וירכוש רק את הדיל המשתלם ביותר.

חלק מהמזמינים ימצאו דיל משתלם באתר אחד ויישארו נאמנים לאותו אתר וימשיכו להזמין ממנו, בעוד רוב הגולשים נוטים לבצע חיפוש נרחב, השוואת מחירים ובדיקת האטרקטיביות של ההזמנה- בכל נופש מחדש. היתרונות של רכישה ברשת ידועים וברורים:

  • אין סוכן שלוחץ עליך וממליץ לך על נופשים בגלל אינטרסים אישיים
  • אתה יכול להתלבט ולהתחבט שעות ולעבור מאתר לאתר כמו כן אתה יכול לקרוא מידע על יעד הטיסה ולקבל מידע על המלון ולקרוא אותו בנוחות בזמן שלך
  • ברוב האתרים יש חוות דעת של גולשים אחרים ואפשרות לדרג את המלון בו שהו
  • ניתן להשוות מחירים בין האתרים בקלות (יש אפילו אתרים שמיועדים לשם כך)
  • תהליך ההזמנה ברור קל ומהיר
  • התשלום מבוטח, נעשה באופן יעיל ומהיר והאישור הוא מיידי

אז אכן היתרונות רבים, אבל מה עושים אלה שלא מכירים את כל אתרי התיירות ומה שהם מציעים? או שאין להם את הזמן לשוטט שעות ברשת בחיפוש אחר החופשה המושלמת ומעדיפים שאחר יעשה זאת במקומם?

בדיוק בשביל זה הכנו לך מדריך קצר של כיצד לרכוש נופש ברשת:

דע לאן אתה נוסע:

במידה ואתה לא בטוח לאן אתה מתכוון לנסוע קח בחשבון שמציאת החופשה תהיה ארוכה יותר שכן תוצענה לך לא מעט אופציות ומבצעים וההיצע עלול לבלבל. עצה שלנו? עשה לך רשימה של 2-3 יעדים מועדפים והתחל לבדוק מבצעים. במידה ופתאום תיתקל בפרסום למקום שלא חשבת עליו- אין שום מניעה להציץ לראות מה מציעים.

דע מתי אתה נוסע:

ישנם יעדים שמתאימים לחופשת סקי בעוד אחרים שוממים עד ימי הקיץ החמים. לכן כדאי שתחליט מראש מה אתה מעדיף- בטן גב על החוף, טיולים רגליים בהרים או הליכה ברחובות המושלגים. בהתאם לעונות השנה תוכל לצמצם את יעדי הטיסה וגם את התאריכים-חלק מהמלונות אף מורידים מחירים משמעותית לטיולים שלא בעונת התיירות העיקרית שלהם ושווה לבדוק זאת.

דע עם מי אתה נוסע:

חופשה משפחתית, זוגית, עם הילדים, עם חברים- כל אחת מהחופשות האלו שונה לגמרי מהאחרת, לכן גם היעד וגם המלון חייב להיות מותאם למי שטס. אם אתם טסים כל המשפחה כדאי שתבחרו מלון שמותאם לילדים וקרוב לאטרקציות של העיר לעומת חופשה רומנטית שאולי תעדיפו מלון כמה שיותר מרוחק ושקט. האתרים השונים מספקים מידע מפורט וברור על המלונות והאזור שלהם ויקלו עליכם את ההחלטה.

דע מה חשוב לך:

גם פה אנחנו מציעים לך ליעל את התהליך בהכנת רשימה- אם אתה רוצה במרכז העיר, קרוב לתחבורה ציבורית, חשוב לך ארוחת בוקר מושקעת או שאתה מוכן להסתפק בחדר עם מיטה לשים את הראש- כל מלון מציע שירותים שונים וחשוב שתדע על מה אתה מוכן לוותר ועל מה לא שלא תופתע כשתיכנס לראשונה לחדר.

דע מה התקציב שלך:

המלונות לרוב מסודרים לפי כוכבים או מחירים או נתונים אחרים לפי רשימה מסודרת. אתה לא חייב לדייק על השקל אבל כדאי שתדע כמה אתה מוכן ומתכוון להוציא על החופשה וכך בהתאם למחיר המלון אולי תראה שישנם דברים שאתה יכול לוותר עליהם כמו מרחק או ארוחה ולהוזיל בכך את המחיר.

והכי חשוב- אל תמהר לסגור! האופציות ברשת הן רבות ומגוונות ולעיתים יכולות לבלבל. אבל ברגע שכבר מצאת את המלון שאתה מעוניין לנסוע אליו- חפש אותו בעוד אתרים מקבילים על מנת לבדוק אם ישנה הצעה זולה יותר (מאוד יתכן) או דיל משתלם יותר.