למעלה מ-60% מנפגעי גל הדליקות זכו לפיצוי

עד סוף החודש הבא צפויים הצוותים המקצועים להשלים את הטיפול ואת תשלומי הפיצויים לכ-80% מכלל הנפגעים

בית שניזוק בדליקה (צילום: דוברות כיבוי והצלה חוף)

שר האוצר משה כחלון, מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד וראש עיריית חיפה יונה יהב כינסו אמש (שלישי) את בכירי משרד האוצר, הפנים, הביטחון, בטחון פנים, פיקוד העורף ועיריית חיפה לישיבת מעקב אחר הטיפול בנפגעי גל השריפות.

ראש עיריית חיפה יהב עדכן את שר האוצר כחלון כי צוותי העירייה נמצאים בקשר הדוק ושוטף עם המשפחות שנפגעו ומלווים אותן מאז השריפה. בנוסף ובהתאם להנחיית שר האוצר, ציין כי שולם מענק התארגנות על סך 2,500 שקלים לאזרחים שנפגעו, בסך כולל של 3.6 מיליון ש’קלים.

שר האוצר הבהיר כי מענק ההתארגנות ששולם לאזרחים הוא בנוסף לכל פיצוי שיתקבל ממס רכוש ומחברות הביטוח בעתיד, וללא כל קיזוז.

הממונה על רשות שוק ההון דורית סלינגר ומנהל קרן מס רכוש אמיר דהן עדכנו כי מעל ל-60% מהתושבים קיבלו בפועל פיצוי מלא או מקדמות מחברות הביטוח או ממס רכוש בגין הנזקים שנגרמו להם. עד סוף החודש הבא צפויים הצוותים המקצועים להשלים את הטיפול ואת תשלומי הפיצויים לכ-80% מכלל הנפגעים.

עבור תושבים שבתיהם נהרסו באופן שאינו ראוי למגורים נמצא פתרון דיור חלופי ושולמו להם דמי שכירות. נציגי פיקוד העורף עדכנו כי לתושבים שיפנו לקבלת היתר בניה תינתן האפשרות לבחור האם למגן את ביתם או להשיב את המבנה לקדמותו ולחסוך את העלויות הנוספות הכרוכות במיגון.

עוד סוכם בישיבה כי יערך מעקב אחר שיקום הוואדיות הגינות העירוניות ומבני הציבור בהם גנים ובתי ספר.

שר האוצר כחלון הבהיר כי “משרד האוצר ימשיך להוביל את הטיפול בנושא בשיתוף פעולה עם שאר הגורמים המקצועיים. אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז עד שיסתיים הטיפול בתושבים וישוקמו השטחים הציבוריים”.

ראש עיריית חיפה הדגיש כי “ההתגייסות המיידית של שר האוצר והגעתם של גורמי מס רכוש אל התושבים בזמן אמת, יצרו מהפכה בטיפול באזרח בשעת חירום. שר האוצר יצר חוסן לאומי חדש. נמשיך ללוות ולעקוב אחרי כל התושבים שנפגעו ונפעל לשקם ולהשיב את העיר חיפה לקדמותה”.