לראשונה: מומחית לעור פנים פיתחה שיטה לטיפול באקנה אצל נשים וגברים מעל גיל 20. עכשיו היא מוכנה לחשוף את הסודות רק כדי להוכיח שזה אפשרי

בשנתיים האחרונות אילה ברלין נחשבת לכוכבת עולה בשמי התעשייה שמטפלת בעור הפנים. אחרי שסבלה מהתפרצויות אקנה שהביאו אותה גם למשברים אישיים, הצליחה לרפא את עור הפנים שלה בעצמה. כיום, היא נחשבת מוקד עלייה לרגל למי שסובל מהפצעים, שכבר מזמן לא מייחסים רק לגיל ההתבגרות. תפסנו אותה לשיחה וחילצנו ממנה את סודות השיטה

אילה ברלין
אילה ברלין (צילום: נעם דוד)

כשאני פוגשת באילה ברלין (28), הרושם הראשוני הוא של אישה שיודעת מה היא רוצה ובטוחה בעצמה. עור הפנים שלה נראה קורן וחלק, הדיבור שלה שוטף וכלום לא מסגיר את השנים שבהם היא בעיקר סבלה מאקנה. אין אצלה זכר לפצעים מוגלתיים ולתופעות הנלוות אליהן כמו ירידה בדימוי העצמי, בושה וכאב. היא אוהבת את מה שהיא עושה ורואים את זה. כל שאלה על השיטה שפיתחה נענית לי בצורה מפורטת ואי אפשר שלא לזהות: היא רוצה לעזור לכמה שיותר אנשים. אפשר לקרוא לזה תשוקה.

רק כאשר אנחנו מתחילות לחזור אחורה בזמן, לגורמים שהביאו אותה לפתוח קליניקה היא משפילה עיניים והקול שלה קצת נסדק.

“ההתפרצויות של האקנה התחילו אצלי כבר בשירות הלאומי, אבל המשיכו גם אחר כך”, היא נזכרת. “הייתי לוקחת אז את כל הכסף שהיה לי, הולכת לפארמים ומפרקת תקציבים. אין תכשיר או תרופה שלא ניסיתי. הלכתי קבוע לקוסמטיקאית כל חודש ובמשך שנתיים כלום לא השתנה”.

היא משפילה עיניים שוב וממשיכה: “אני באה מעולם הדתי, ובעולם הדתי מתחתנים מאוד צעירים. הלחץ הגדול של להתחתן השפיע גם הוא. לא יכולתי לצאת בלי איפור מהבית. פחדתי שיראו אותי ככה ושלא אצליח בחיים להתחתן… כשסיימתי את השירות הלאומי יצאתי עם מישהו, וקיוויתי שמשם תצא חתונה. הפחד ממה יהיה כל עוד אני חייבת להסתיר ולכסות את הפנים המשיך להשפיע… הרגשתי לגמרי אבודה. בתוכי לא ידעתי מה אני עושה מכאן ולאן פניי מועדות”.

הסיפור שלה אמנם הסתיים בטוב: הפנים חלקות והיא נשואה באושר להראל, אך הסבל והכאב הנפשי שחוותה משותף להרבה גברים ונשים שחצו את גיל ההתבגרות ועדיין סובלים מאקנה.  ביקשתי ממנה לשתף קצת יותר על נקודת המפנה בחייה ובעיקר לחשוף מה עובד בשיטה שפיתחה ושלטענתה משיגה מעל ל-%90 אחוזי הצלחה.

מעל 90% הצלחה בשיטת אילה ברלין לטיפול באקנה
מעל 90% הצלחה בשיטת אילה ברלין לטיפול באקנה (ממאגר אישי)

אילה, את מתארת מצב של משבר אישי עמוק. יכול להיות שלא מדובר רק על האקנה עצמו?

“תראי, זה כמו הביצה והתרנגולת. לחץ וסטרס נפשי מגביר את התופעה מצד אחד. מצד שני, כל עוד סבלתי מהאקנה, הלחץ שלי התגבר. לא ראיתי איך אני יוצאת מזה. חשבתי שלא אצליח להתחתן. הרגשתי מנודה. כמו שכבר אמרתי, הייתי די אבודה. במצב כזה, זה רק החמיר”

אז איך בכל זאת נחלצים ממשבר כזה? מה הייתה נקודת המפנה שלך?

“החלטתי לטפל באקנה ולהבין מה קורה שם. התחלתי ללמוד קוסמטיקה, אבל גם שם לא מצאתי פתרון. זה היה השלב שבו התחלתי לעשות ניסויים על עצמי עד שהפריצה הגדולה הגיעה – השתמשתי במה שלמדתי בעולם הקוסמטיקה המקצועית, בהדרכות של רופאים והבנתי שיש תכשירים, מכשור ושיטות טיפוליות ששילוב ביניהם יכול להיות יעיל מכל מה שמכירים עד היום הן בעולם הקוסמטיקה והן בעולם הרפואה. מאז הצלחתי לטפל בפצעים שהיו לי ובאנשים שהכרתי, השמועה על השיטה המהפכנית התפשטה ואנשים התחילו להתעניין ולהגיע.  

את אומרת שניסית כל פתרון אפשרי לפני כן וזה לא עבד. את גם טוענת ש”עלית” על משהו במהלך הניסיונות שלך לטפל בעצמך. תוכלי לספר קצת איך הצלחת היכן שכל היתר נכשלו ועל מה מתבססת שיטת אילה ברלין? 

“מאחורי השיטה יש עיקרון. אני תמיד אומרת: ‘לא נולדת עם אקנה’  וזה הקו המנחה שלי. הפוטנציאל של העור הוא להיות בריא ולא חולה. צריך לעזור לו להתאזן מחדש והוא יחזור להיות בריא. מהנקודה הזאת התחדדה שיטת הטיפול המחולקת לשלושה שלבים:

  • מיגור הדלקת
  • איזון העור
  • טיפול בסימנים האדומים שנשארו אחרי הפצעים
שיטת אילה ברלין משיגה שיפור במראה עוד הפנים במהלך 30 הימים הראשונים לטיפול
שיטת אילה ברלין משיגה שיפור במראה עוד הפנים במהלך 30 הימים הראשונים לטיפול (ממאגר אישי)

את הדלקת אנחנו ממגרים באמצעות מכשור וליין מוצרים שפיתחתי. זה שלב קריטי. צריך לזכור שמגיעים אנשים עם פנים מלאות פצעים ועד שלא נטפל בדלקות לא נוכל להמשיך. אני יכולה להעיד שכבר במהלך 30 הימים הראשונים רואים שיפור משמעותי.

לאחר מיגור הדלקת אנחנו עוברים לשלב האיזון. זהו שלב ייחודי לשיטת אילה ברלין ולא תמצאי את זה באף מקום אחר.

נקודת ההנחה היא שאם פרץ אקנה, משהו בעור לא עובד כמו שצריך. בעצם הייתה הפרה כי העור יצא מאיזון. חוסר האיזון יכול להיות לנבוע מכמה סיבות: הורמונלי, עודף חומרים קוסמטיים, סטרס, תזונה לקויה או שינוי אקלים כמו טיסות לחו”ל וחזרה לארץ. אנחנו מאתרים מהו הטריגר לחוסר האיזון ועובדים עליו. אם זה נובע ממוצרים קוסמטיים כמו מייקאפ למשל, אנחנו ממש נחקור את החומרים שממנו הוא עשוי ובמקום נאזן את העור עם חומרים אחרים. זה שלב קריטי שבו נראה ממש ריפוי של העור”.

אילה ברלין: "לא נולדת עם אקנה"
אילה ברלין: “לא נולדת עם אקנה” (צילום: עדי כהן)

הרשי לי לקטוע אותך לרגע. לפני שאת ממשיכה ומסבירה על השלב השלישי, אני רוצה לשאול אותך לגבי טיפולים שקיימים בשוק כבר שנים וידוע שהם משיגים תוצאות. אני מדברת על אנטיביוטיקה, על “רואקוטן” הידוע ועל הגלולות למניעת היריון. למה לא פשוט להשתמש בהם?

“תראי, בואי ניקח אחד אחד וננתח. אנטיביוטיקה, באמת תעזור לדלקת אם ישנה. מצד שני, היום כבר כולנו מודעים ויודעים ששימוש ממושך באנטיביוטיקה כמו שצריך במצבים של אקנה פוגע בגוף וגורם לנזקים שאפילו המדע לא יודע לצפות.

רואקוטן עובד טוב על %50 מהמקרים. מצד שני הוא גם יכול לייצר תופעות לוואי של סטרס ודיכאון. בנוסף נדרש מעקב מהסיבה הפשוטה שהוא יכול לפגוע בכבד. לצערנו מדובר גם על כך שרואקוטן עלול גם לגרום למומים מולדים אצל אישה שיולדת והשתמשה בתרופה. 

לגבי הגלולות יש לי הרבה מה לומר… אנחנו מטפלים באקנה של מי שעבר את גיל ההתבגרות.

חשוב להבין שבגלל שאקנה הרבה פעמים מופעל ע”י המערכת ההורמונלית,
גם אם את לוקחת גלולות וזה עובד לך, את רוצה להיות מפוצצת בהורמונים עד סוף החיים? אני מתעסקת מהבוקר עד הערב עם נשים שהפסיקו גלולות או התחילו לקחת גלולות, או אפילו רק החליפו גלולות – והדבר הרבה פעמים פשוט מחריב את עור הפנים שלהן ומוציא פצעים שהופכים את החיים לסיוט.

אני בכוונה אומרת את זה כך בתוקף, כדי שנשים לא יהפכו את עצמם לשפן ניסיונות – אנחנו אומרים שזה לא בריא לאכול אוכל שהזריקו אותו בהורמונים ועושים את זה לעצמנו.

הרואקוטן עובד טוב ב- 50% מהמקרים
הרואקוטן עובד טוב ב- 50% מהמקרים (מקור: Pixabay)

או קיי, אז נניח שהגעתי אלייך ונמנעתי מכל החומרים האלה, עברתי את שלב האיזון, והפצעים נרפאו. מדוע צריך שלב נוסף?

“השלב האחרון הוא השלב שבו מטפלים בסימנים האדומים והחומים שנשארו על הפנים. אנחנו עובדים עם קומפלקס תכשירים שפיתחנו ומכשור מתקדם כדי להגיע למרקם אחיד בעור כמה שאפשר. זהו שלב שאנחנו עושים רק אחרי שכבר לא יוצאים פצעים יותר.”

 סיפרת שאתם משיגים תוצאות של למעלה מ-%90 אחוזי הצלחה שזה נתון מרשים בכל קנה מידה. תוכלי לספר מי מגיע אליכם ולמי השיטה מתאימה?

שיטת אילה ברלין מתאימה למי שעבר את גיל ההתבגרות ועדיין סובל מאקנה. אנחנו לפני הכל מוודאים שזה אכן אקנה ועושים בירור כמו האם התחיל לקחת תרופות חדשות לאחרונה. אני יכולה לספר שמגיעים אלינו מטופלים מכל רחבי הארץ וגם מהעולם. יש לקוחות שמסנכרנים נסיעות לארץ עם קביעת הטיפולים אצלנו במיוחד. יש לנו לדוגמא רקדניות שבסיבוב ההופעות שלהן עוצרות כאן ויש לקוחות קבועות מניו יורק שמגיעות במיוחד.”

"מגיעים אלינו מטופלים מכל רחבי הארץ וגם מהעולם"
“מגיעים אלינו מטופלים מכל רחבי הארץ וגם מהעולם” (ממאגר אישי)

כל כמה זמן יש צורך להגיע כדי להיפטר מהאקנה  ואיך מתבצע המעקב?

“הממוצע הוא בין 5-10 טיפולים ובדרך כלל מגיעים פעם בחודש. אנחנו מעלים ומורידים מינונים של חומרים לפי מצב הפנים. בניגוד לתכשירים בשוק, הכל נעשה לגמרי בהתאמה למטופל בצורה אינדיבידואלית. המדריכה הראשית בודקת את המצב שלך על בסיס שבועי. כך אנחנו הולכים יד ביד כדי עד הגשת התוצאה המיוחלת של הפנים החלקות”.

אילה, תוכלי לתת לקוראים שסובלים מהתופעה טיפ שיוכלו ליישם לבדם? 

“בשמחה. דבר ראשון, שימו לב לכמות הפצעים על הפנים. אם יש עד 6 פצעים, אתם יכולים לטפל לבד. רכשו שמן עץ התה שמצוי בכל בית מרקחת ומירחו על הפצעים. התכונות של השמן הן אנטי בקטריאליות ועוזרות לריפוי הפצע. מעל ל-6 פצעים, כנראה שמדובר בדלקת יותר עמוקה שדורשת טיפול אחר”.

"כשיש עד 6 פצעים אתם יכולים לטפל לבד"
“כשיש עד 6 פצעים אתם יכולים לטפל לבד” (צילום: נעם דוד)

ולסיום, למי שמעוניין לשמוע עוד על השיטה ורוצה לפנות אליך, כיצד זה נעשה?

“יצרנו הטבה מיוחדת לייעוץ חינם בשיחת טלפון לכל מי שיפנה דרך הכתבה.
מי שתשאיר פרטים תזכה בשיחה עם יועצת שתשאל אותה מספר שאלות ודרך זה היא תאבחן עבורה ממה האקנה נגרם. בנוסף, היא תנחה אותה לגבי הפתרון הספציפי שמתאים לה כדי לעשות סוף לפצעים ולהחליק את העור. כמובן שההטבה היא לנשים וגברים כאחד…”
כדאי להזדרז ולהשאיר פרטים, כי ההטבה מוגבלת במספר הפניות.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.