מאגרי הגז הישראליים הוצגו לראשונה בכנס האנרגיה העולמי באיסטנבול

לראשונה בתולדות הכנס, ניתנה השנה התייחסות מיוחדת למשק הגז הטבעי הישראלי. מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר הציג לנוכחים את פרוייקטי הגז הטבעי הישראליים "תמר" ו"לוויתן"

יוסי אבו (צילום: יח"צ)

בתום הפגישה שהתקיימה היום (חמישי) בין שר האנרגיה ד”ר יובל שטייניץ ועמיתו הטורקי בראט אלבייטק, הופיע יוסי אבו, מנכ”ל דלק קידוחים ואבנר, בכנס האנרגיה העולמי המתקיים בימים אלו באיסטנבול.

הכנס מהווה מפגש פסגה של למעלה מ-10,000 מנהיגים ונציגי חברות אנרגיה מרחבי עולם, ביניהם נציגים מטורקיה, ארה”ב, ארגנטינה, עירק, איראן, שוויץ, איחוד האמירויות, קוריאה הדרומית, רוסיה, קטאר, ניגריה ועוד.

בכנס נידונים תהליכים אסטרטגיים בינלאומיים המשפיעים על משק האנרגיה והפעם גם ניתן דגש מיוחד להתפתחויות משק האנרגיה במזרח התיכון.

לראשונה בתולדות הכנס, ניתנה השנה התייחסות מיוחדת למשק הגז הטבעי הישראלי. מנכ”ל דלק קידוחים ואבנר הציג לנוכחים את פרוייקטי הגז הטבעי הישראליים “תמר” ו”לוויתן” וציין כי למאגר לוויתן יש יכולת לספק את הביקוש הגובר לגז טבעי במדינות האזור.

הוא הוסיף כי “שותפי לוויתן מאמינים בשוק הגז הטבעי הטורקי כיעד ייצוא משמעותי, וכן בתפקידה של טורקיה כגשר לייצוא גז טבעי מישראל גם למדינות אירופה”.

במהלך הכנס התבטא גם שר האנרגיה הטורקי בנושא ואמר כי “קידום פרוייקטים בתחום האנרגיה, אשר יתרמו לשגשוג הכלכלי של שני הצדדים המעורבים בהם, מהווים הזדמנות לחיזוק השלום והיציבות באזור