“מברך על כך שרבים בציבור החרדי נכנסים לעולם העסקים”

ראש הממשלה השתתף היום בועידת העסקים החרדית ודיבר על הצורך הגובר ביציאת גברים מהמגזר לשוק העבודה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בועידת עיתון המודיע לכלכלה ועסקים (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב (ראשון) בוועידת העסקים השנתית של היהדות החרדית בישראל ביוזמת עיתון ‘המודיע’.

נתניהו דיבר על חשיבות השתלבות הציבור החרדי בעולם העסקי. “עולם העבודה משתנה ואני מברך על כך שרבים רבים בציבור החרדי נכנסים לעולם העסקים, להיי-טק, לנדל”ן, לקמעונאות, לראיית חשבון, לעריכת דין, חריפי שכל ועושים עבודה יוצאת מן הכלל”.

הוא ציין כי “כל זה לא בכפייה, לא בתגרנות, לא בהתרסה, בהידברות, מתוך רצון טוב, מתוך רצון של מי שרוצה. אנחנו מכבדים את זה ואני רוצה שתדעו גם, יש שינויים משמעותיים, שוב, בלי כפייה, בלי כלום. נשים חרדיות היום עובדות בשיעור ההשתתפות של האוכלוסייה הכללית ואגב, האוכלוסייה בישראל משתתפת בעבודה יותר מהממוצע של המדינות המתפתחות בעולם. קרי, הנשים החרדיות עובדות יותר מהממוצע של הנשים במדינות המפותחות בעולם. מישהו יודע את זה? כדאי להגיד את זה בציבור, הנה אני אומר לכם. זה דבר שלא יודעים, לא יודעים על ההשתתפות הזאת. גברים חרדים עוד לא שם”.

נתניהו הוסיף, “אני מאמין בשילוב הזה, אני יודע עד כמה כישרוניים האנשים שיוצאים מהישיבות. אני יודע עד כמה מעריכים את התרומה שלהם ושל הנשים החרדיות. אני יודע כי אני מדבר עם אנשי עסקים, אבל התרומה הגדולה ביותר זה לראות את היזמות מהציבור החרדי עצמו. אני רואה יזמים שמדברים איתי, אני רואה את השכל בעיניים ואני מכבד את השילוב של תורה ועבודה. בלי כפייה, בהבנה, בהידברות, זו הדרך שלנו בממשלה. אנחנו עובדים יחד כשותפים אמיתיים. לא כמי שכפו עלינו שותפות, אנחנו לא אחים לצרה, אנחנו אחים מבחירה וזו אחווה אמתית”.