מדליית זהב להייטק הישראלי

שני סטארטאפים ישראלים זכו בשני המקומות הראשונים בגמר תחרות החדשנות הבינלאומית GIA 2016 שנערכה בסין

הזוכים הישראלים בתחרות הסטארטאפים צילום: יח"צ

כבוד בינלאומי לתעשיית הסטארטאפ הישראלית – שני פיתוחים ישראלים זכו בתחרות הבינלאומית למיזמים המתקיימת בסין.

חברת NiNiSpeech, המציעה פתרונות דיגיטליים מהפכניים לתחום הפרעות התקשורת גרפה את המקום הראשון.

למקום השני הגיעה חברה ישראלית נוספת, AerialGuard – שפיתחה מערכת ניווט אוטונומית לכלים בלתי מאוישים.

זוהי השנה השניה ברציפות שסטארטאפ ישראלי זוכה במקום הראשון, לאחר שבשנה שעברה זכתה במקום הראשון DiaCardio הישראלית, המפתחת תוכנה חדשנית בתחום פענוח אולטראסאונד לב.

מעל 3,000 סטארטאפים מכל העולם ניגשו לתחרות. בתום תהליך שארך כשמונה חודשים, בארבעה אזורים גאוגרפים שונים, נבחרו 21 הסטאראפים הטובים ביותר, המייצגים מגוון רחב של קטגוריות ושלבי גיוס שונים .

ההכרזה על הזוכים נערכה בבייג’ינג’ לעיני קהל של מעל אלף איש, בהסתמך על החלטת צוות של 11 שופטים מרחבי העולם, כמו גם על הדירוג שקיבלו הסטרטאפים בזמן אמת מהקהל שנכח באולם.

כל אחת מהחברות הישראליות תזכה בסכום של 200 אלף דולרים במזומן. הן גם יוכלו ליהנות מאפשרות להשקעה מקרן מיוחדת בסך 25 מליון דולר שהוקמה לרגל התחרות.

בימים הקרובים צפויים הפיינליסטים לקיים סדרת פגישות עם משקיעים סינים וענקיות הטכנולוגיה הפועלות במדינה.

את התחרות בישראל, הובילה קרן ההון סיכון JVP בשיתוף גופים מובילים מהתעשייה והאקדמיה הישראלית, אשר ליוו את התהליך ובחירת הפינליסטים – ביניהם: EMC, מייקרוספט וונצ’רס, פועלים טק, EY ישראל, HFN, נאוטילוס (AOL) ו-PR Newswire.

התחרות הושקה בישראל במרץ השנה, ומתוך כ- 140 סטרטאפים שייצגו חתך מגון של ההייטק הישראלי העפילו לשלב  חצי הגמר שהתקיים בחודש יוני בישראל, 8 סטרטאפים, מתוכם נבחרו שלושת הפיינליסטים שנבחרו לייצג את ישראל בתחרות העולמית.

יואב צרויה, שותף ב-JVP, שליווה את התחרות מראשיתה ושימש כשופט בגמר בסין אמר כי “הזכייה בתחרות הגלובלית, זו השנה השנייה ברציפות משקפת לא רק את המצויינות הטכנולוגית והחשיבה מחוץ לקופסה של רבים מהסטארטאפים הישראלים, אלא גם את הרלוונטיות שלהם לשווקים גלובליים, בדגש על סין”.

“היתרון התחרותי מבוסס על חשיבה טכנולוגית מעמיקה והבנה מדוייקת של השוק וצרכיו. שני תחומים בהם יזמים ישראלים רבים מוכיחים רמה גבוהה, המהווה קטליזטור ליצירת אקו-סיסטם ישראלי ייחודי”, הוסיף צרויה.