מדריך: כך תתחילו להשקיע בנדל״ן דיגיטלי בלי לגעת במחשב

נדל״ן דיגיטלי, או ״נדל״ן וירטואלי״ הוא הטרנד החם החדש שסוחף את המדינה (באיחור אפנתי מחו״ל כמובן). כך ניתן להתחיל להשקיע ולהרוויח ממנו - אם לא נולדת עם עכבד בידה

מאת: ינית גלנפידיך

בשנה האחרונה ייצר הדר אשוח, בן 17 מזכרון, מעל חצי מליון ש״ח באמצעות מערך נכסים וירטואליים שיצר פחות או יותר מאפס. העובדה הזו מראה את הכח העצום הטמון בתחום, וגם את עקב האכילס הגדולה שלו: חסם הכניסה הנמוך.

עבור משקיעים רבים, התחום מהווה אלטרנטיבה מדהימה ומרתקת לנדל״ן מסורתי, מבלי להכנס להרפתקאה מסוכנת כמו במקרים של מטבעות דיגיטליים כמו הביטקוין.

אין מיסתורין, אין סיכון.

בניגוד לביטקוין, שהשקעה בו היא ספקולטיבית אפילו עבור מומחי השקעות ומומחי מחשבים כאחד הודות למסתורין של תחום כה חדש, בעולם הנדל״ן הדיגיטלי הכל ברור ומובן – אין חדש תחת השמש, ומדובר במודל עסקי שפועל כבר מאות שנים – רק בעידן חדש ומונגש.

המודל דומה לנדל״ן מסחרי בעולם האמיתי. למעשה זה קצת כמו לבנות מתחם קניות, ולהרוויח משכר הדירה של החנויות או מהמכירות עצמן.

ההבדל? סדר גודל העלויות, ומהירות ההקמה.

בעוד שבעולם האמיתי אפילו פתיחת חנות אחת דורשת זמן וכסף רב, באינטרנט ניתן להקים אתר אינטרנט בתוך פחות משעה, ולהתחיל לראות ממנו הכנסה בתוך פחות מ-24 שעות לעיתים.

המהירות (וההשקעה הנמוכה – אתר אינטרנט ניתן להקים היום במחירים של בין 100 ש״ח ל-3000 ש״ח) מאפשרת סקיילינג ברמות שלא מתאפשרות בעולם האמיתי: בתוך חודש אחד ניתן ליצור מעל 20 נכסים, ולגלות במהירות אילו מהם מניבים תשואה גבוהה.

והתשואות?

בעוד בעולם הנדל״ן נהוג לאמר ש״נדל״ן תמיד עולה״ ולכן אחוז ההשקעות הטובות גבוה, בנכסים דיגיטליים אחוז ההצלחות נמוך יותר, והנכסים הכושלים עלולים שלא להכניב הכנסות כלל.

עם זאת, התשואות על נכסים מצליחים עשויות להגיע למאות ואפילו אלפי אחוזים ונמדדים חודשית (ולא שנתית). כלומר, השקעה חד פעמית של 3,000 ש״ח יכולה להפוך להכנסה קבועה של 3,000 ש״ח בחודש, אשר מכסה במהירות על מס׳ השקעות כושל.

במקרים לא נדירים ניתן לייצר תשואה חודשית של 1500-2000% על בסיס יומי.

איך מתחילים?

דיברנו עם אדם טל, שבין גיל 26 ל-24 ייצר מעל 20 מליון ש״ח מנכסים דיגיטליים:

אדם, אם זו השקעה כזאת בטוחה וטובה, למה לא כולם שם?

״אני חושב שזה הולך להיות הדבר הגדול הבא, כרגע יש הזדמנות גדולה כי הרבה משקיעים מפחדים ממחשבים וחושבים שזה מסובך – אבל האמת הפשוטה היא שלפחד מנכסים דיגיטליים כי אתה לא טוב במחשבים זה כמו לפחד מהשקעות נדל״ן כי לא למדת משפטים״.

קורסים לנדל״ן הם מורכבים וארוכים. מה צריך ללמוד כדי להתחיל להשקיע בנדל״ן אינטרנטי?

היקף החומר יכול להיות דומה, תלוי עד כמה רוצים להתעמק, אבל הודות לסיכון הנמוך ורף הכניסה הנמוך, אפשר להסתפק במעט מאוד חומר ולהתחיל להתנסות בזה וללמוד תוך כדי תנועה.

גם כח האדם בתחום (בניגוד לעורכי דין, שמאים, קבלנים) הרבה יותר זול במאות אחוזים, וקל אפילו למצוא שיתופי פעולה על בסיס אחוזים – זה משהו שהרבה חבר׳ה בקהילת התלמידים שלי עושים.

באיזו קהילה מדובר?

יש לי קורס שמלמד את כל הנושא מ-א׳ עד ת׳ והתלמידים שלו נהיו המובילים בתחום בישראל, ונוצרה שם קהילה מאוד חזקה וייחודית, זה די מדהים לראות את זה.

איך מצטרפים?

אפשר להשאיר לנו פרטים בעמוד הזה כדי לדבר עם יועץ לימודים שלנו (אנחנו גם שולחים מדריך ממש טוב בחינם לכל מי שמשאיר פרטים).

[php_everywhere]