מהיום: זול יותר לחנות בבתי החולים

התשלום על חניה בבית חולים לא יעלה על עשרים שקלים, למשך עשרים וארבע שעות. אין הגבלה על מספר הכניסות והיציאות מהמרכז הרפואי במהלך שעות אלה

השר יעקב ליצמן צילום: עמית שאבי, פול

נוהל חדש של משרד הבריאות הקובע מחיר מקסימום של עשרים שקלים לתשלום עבור יום חניה אחד בחניונים של בתי החולים הממשלתיים, נכנס לתוקף.

את הנוהל יזם שר הבריאות יעקב ליצמן בעקבות העלויות הגבוהות של החניונים בבתי החולים ברחבי הארץ. בני משפחה של מאושפזים בבתי החולים נאלצו לשלם סכומי עתק כאשר הגיעו לבקר את קרוביהם וליצמן החליט לשים לזה סוף.

כעת, התשלום על חניה בבית חולים לא יעלה על עשרים שקלים, למשך עשרים וארבע שעות. אין הגבלה על מספר הכניסות והיציאות מהמרכז הרפואי במהלך שעות אלה.

מהתשלום יוחרגו מטופלים אמבולטוריים בדיאליזה, מטופלים אונקולוגיים (במהלך הטיפול) ומלוויהם, בני משפחה שלמטופלים המאושפזים לתקופה העולה על 14 יום (הפטור יינתן החל מהיום ה- 15 לאשפוז) והורי פגים מאושפזים – כל אלו לא יידרשו לשלם כלל וזאת עבור רכב אחד.

כמו כן יוחרגו מהתשלום נכים בעלי תעודת חניה לנכים, רכב ציבורי האוסף או מסיע מטופלים, בני משפחה של חייל מאושפז, רכב צבאי בתפקיד, עובדי משרד הבריאות ובעלי אישורים מתאימים וכן ארגונים ועמותות מתנדבים מוכרים, המסיעים חולים לקבלת טיפולים במרכזים הרפואיים, לאחר שאושרו על ידי הנהלת המרכז הרפואי.

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אומר כי “מדובר בצעד חיוני שיוריד את עלויות של החולים ובני משפחותיהם וישפיע על כל כיס של כל משפחה ישראלית. חשוב לנו במשרד להיות מחוברים לשטח ולמצוקות ולקשיים שעולים משם וזו בהחלט היה קושי שנתקלנו בו בלא מעט פניות ציבור”.