מיוחד לדה-רוטשילד: סבלה מסטרס למעלה מ-15 שנה. כמעט ששלחה יד בנפשה. אך ברגע האחרון מצאה את הדרך לצאת מזה

איך הצליחה קלאודיה לב לומר שלום ולא להתראות לסטרס, חסכה 50,000 ₪ על טיפול פסיכולוגי ואפילו... פתחה קליניקה משלה? יצאנו לבדוק.

קלאודיה לב. 'חיית קורסים' על רקע קיר התהילה שלה.

זה לא יאומן. מולי יושבת צעירונת אנרגטית כמו אנרג’ייזר שופעת רוגע וביטחון עצמי. כשמסתכלים עליה… על חיוכה חסר הדאגות? קשה לדמיין שמאחורי חזות של ילדת שמנת… מסתתרת אישה עם נפש שצולקה לא מעט שסבלה מסטרס כרוני.

החיים הלא פשוטים של קלאודיה (40), הובילו אותה לפתח שיטה ייחודית. היא קוראת לה בשם קצת מוזר “נוסחת השילוש הקדוש”.

“זה בכלל נס שאני יושבת כאן איתך…”

“אתה יודע, זה בכלל נס שאני יושבת כאן איתך.”

מה זאת אומרת?

“זה נס שאחרי כל מה שעברתי, נשארתי שפויה. בוא נאמר שנמלטתי מקלחת הגיהנום, ממחנה הריכוז הפרטי שלי…”

אלה ביטויים ממש קשים.

“לצערי, הם מתארים במדויק את מציאות החיים שהייתה לי באוקראינה הסובייטית. כבר בגיל 5, נחשפתי להתעללות פיזית ונפשית בבית הוריי. הייתי בין פטיש לסדן. בין התפרצויות הזעם של אמי למכות החגורה של אבי. ויותר מאוחר, בגיל 10, חוויתי על בשרי את המילה ‘אנטישמיות’. בבית הספר. הייתי ילדה דקיקה, חיוורת וחסרת ביטחון. לא היה שם מישהו להגן עלי. גם אני לא ידעתי להגן על עצמי. לכן, ספגתי את ההשפלות שלי בשקט…”

איך בדיוק הצלחת לשרוד במצב הזה?

“דמיון מפותח היה המלאך השומר שלי. כשהלכתי עם הוריי לקרקס, דמיינתי שאני הולכת לאיבוד בין המוני האדם. מצטרפת לצוות הליצנים והלהטוטנים. נוסעת איתם רחוק-רחוק. ולא חוזרת לעיר שלי ולבית של ההורים שלי יותר לעולם. לכן, כשבגיל 20, נקרתה בדרכי ההזדמנות, לא חשבתי פעמיים. עליתי לישראל. לבדי.”

אני מתאר לעצמי שהקליטה שלך בישראל לא הייתה קלה?

“הייתי אז ילדה תמימה וביישנית שלא ידעה דבר וחצי דבר על החיים שם בחוץ… שלא לדבר על החיים במדינה זרה… אפשר לומר שהקליטה בארץ ישראל הייתה בשבילי טראומה בפני עצמה. ביום הראשון הגעתי למקום שנקרא ‘קיבוץ’. בזמן שישנתי בחדר שלי, קרה דבר הזוי… מישהו נכנס וגנב לשותפה לחדר כמה מאות שקלים. לא עבר הרבה זמן עד שהאשימו אותי בגניבה. תחת המבטים המאשימים, הרגשתי אשמה. אפילו שלא נגעתי בכסף. בסוף, הכסף הוחזר. כך ששמי הטוב לא נפגע יותר מדי. אבל ביטויים גופניים של סטרס, ליוו אותי עוד במשך זמן רב. ידיי רעדו. היו לי טיקים.

מצבי הנפשי לא היה פשוט. ועדיין, הייתי חייבת למצוא דרך להשתלב במציאות החדשה בישראל. ולא ממש הצלחתי בזה. אולי בגלל העבר שלי? אומנם השארתי את בית הוריי מאחור, אבל טראומות הילדות שלי עלו לישראל יחד איתי…”

אז הכל היה שחור? זה מה שאת אומרת.

“פה ושם היו נקודות של אור. להפתעתי, דווקא הקשר שלי עם אימא השתפר בגלל המרחק. הייתי כולי שנתיים וחצי בארץ וכבר התקבלתי לאוניברסיטה. המדינה מימנה לי את רוב התואר. אבל שני צדדים למטבע. הלימודים גבו ממני מחיר נפשי כבד בגלל העומס המטורף. למדתי שתי שפות במקביל: עברית ואנגלית. בנוסף, נפרדתי מהחבר שלי. כך שהייתי בסטרס 24/7.

אולי תוכלי להסביר מה זה בעצם החיה הזאת ‘סטרס’?

סטרס (דחק בעברית או בשם העממי- לחץ) הוא מונח מתחום הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה, המציין תחושת מצוקה שנובעת מפגיעה במצב האיזון של אדם. זה קורה כתוצאה מגירוי חיצוני מוחשי ופיזי או פסיכולוגי. במצב זה עשוי להיווצר קושי בהתמודדות עם גורם הדחק וחוסר הסתגלות התנהגותי, פסיכולוגי (למשל, תחושת פחד וחרדה) או פיזיולוגי (למשל, פגיעה במערכת העיכול, לחץ דם גבוה ודיכוי המערכת החיסונית).

אבל כולנו מדי פעם חווים לחץ… האם כל לחץ הוא בהכרח רע?

אין לי שום כוונה לעשות ללחץ דמוניזציה. לכן, בוא נפריד בין 2 סוגי לחץ:

  • לחץ בריא: כשחווים לחץ במינון האופטימלי (שמשתנה מאדם לאדם). הוא עוזר להישאר חדים ומפוקסים. מה שמגביר את יעילות הביצוע של משימות ופרויקטים שלקחנו על עצמנו. וגם תורם למהירות התגובה שלנו במצבי חיים מסוכנים. מה שמעלה משמעותית את סיכויי ההישרדות שלנו.
  • לחץ הרסני: כאשר פלוני אלמוני נחשף למינון יתר של לחץ. או שהחשיפה הזאת קורית בתדירות גבוהה. אז מדובר על לחץ מתמשך. מה שנקרא ‘לחץ כרוני’. במקרה הזה, אדם יכול למצוא את עצמו כלוא בתוך הפחדים שלו, סובל מחרדות ומחוסר שקט, מגיב באופן מוגזם על כל שטות. למצב של לחץ כרוני שממנו לא מצליחים לחזור לחיים המאוזנים, אני קוראת ‘מלכודת הסטרס’.

הידעת שכיום, סטרס נחשב לרוצח מספר 1? לפי הארגון הרפואי האמריקאי (The American Medical Association), הוא אחראי על למעלה מ-60% מכלל המחלות מהן סובלים בני האדם. כמו מיגרנות, דיכאון, הפרעות שינה, לחץ דם גבוה, רמת סוכר גבוהה, מחלות לב, בעיות פוריות, כאב בטן, דיכוי של מערכת החיסון, מתח שרירי, בעיות זיכרון, ירידה בחשק המיני והרשימה עוד ארוכה… הוא עלול אפילו לגרום למוות פתאומי.

נשמע מפחיד. ובחזרה לסיפור שלך… אני מבין שהלחץ שממנו את סבלת, היה רחוק מלהיות ‘בריא’?

כן. אומר לך יותר מזה. גם כשהייתי שמחה כביכול, ברקע תמיד נכחו אי שקט, תסכול, עצבנות. הייתי חסרת סבלנות. המחשבות והפחדים לא הרפו ממני לרגע. לא הצלחתי לשלוט על התגובות הרגשיות שלי. עשיתי דרמה מכל שטות. התפרצתי על אנשים. סבלתי מהפרעות שינה קשות. תרופות ההרגעה אותן נטלתי לא ממש עזרו…

אין לי מושג איך הצלחתי לסיים עם ממוצע 82. אבל קבלת התואר לא באמת שינתה את חיי לטובה כמו שקיוויתי שיקרה. להיפך. זה רק העצים את תחושת התסכול שלי. בגלל שהצלחתי למצוא עבודה רק בניקיון בתים. אחרי שבע שנים בחיפה, התייאשתי. עזבתי לתל אביב. בגלל שהאמנתי בכל לבי שבמרכז הארץ יש יותר הזדמנויות…”

והצלחת לשנות את מזלך?

“שיניתי מקום. אבל המזל הרע- תחושות הזרות והתלישות- דבק בעקבותיי. עבדתי בתור קופאית ב-‘משביר לצרכן’ בדיזנגוף סנטר. יום-יום הכרחתי את עצמי ללכת לעבודה. לא הייתי בנויה לזה. מיליון אנשים… משמרות ארוכות על הרגליים… אחריות כספית… מנהלת נוקשה… ובכל זאת נשארתי שם ארבע שנים מסויטות. באיזשהו שלב, הרגשתי שיקרה לי משהו רע אם לא אעזוב…”

לקריאה נוספת:

ופשוט קמת והלכת?

“לילה אחד, ב-04:45 קיבלתי טלפון מאימא שסיפרה לי שאבא נפטר. הייתי בהלם. הרגשתי שהקרקע נשמטת מתחת לרגליי. למחרת התפטרתי. טסתי לאוקראינה להיות עם אימא. וכשחזרתי לארץ, הסתגרתי בבית. התקיימתי מדמי האבטלה. בקושי תפקדתי. הרגשתי ממש מפורקת נפשית. הימים השחורים ההם היו העתק כמעט מדויק אחד של השני. והתחלקו בין צפייה בטלוויזיה לאכילת ג’אנק פוד. לקח לי חצי שנה לחזור לעצמי. ובדיוק אז, כשחשבתי שהפס השחור של החיים נשאר מאחורי… אחרי נתק מוחלט של 13 שנה, צץ חבר לשעבר. יצאנו כמה חודשים. אחרי חצי שנה התחתנו. שנה וחצי מאוחר יותר, אחרי טיפול זוגי שלא צלח, התגרשנו.”

“אם אני הצלחתי לעלות בחזרה מתהומות הסטרס? כל אחת יכולה…”

“אני חוגגת יום הולדת 40 במועדון ‘פלאג אין'”

“איבדתי את הצפון. מעולם לא הרגשתי כל כך מבולבלת. תסכול וחוסר האונים הפכו לעניין שבשגרה. הרגשתי ריקנות איומה. כאילו שנפער בתוכי חור שחור. צללתי עמוק לתוך הרחמים העצמיים ותחושת הקורבנות. שאלתי את עצמי: ‘האם יש בכלל טעם שאמשיך לחיות? אולי עדיף לסגור את הבסטה?’ כל אלה הובילו לאכילה רגשית. בתוך 3 חודשים עליתי 17 קילו. מה לא עשיתי כדי לצאת מזה. קראתי אינספור ספרים לחשיבה חיובית, תרגלתי יוגה, האזנתי למדיטציות ולדמיון מודרך. אפילו הלכתי לטיפול פסיכולוגי. הוצאתי הון תועפות. למעלה מ-50,000 שקל. ועדיין, לא ראיתי אור בקצה המנהרה. רגע לפני שהרמתי את הידיים, התגלתה לי דרך מאוד פשוטה לשנות את מצבי…”

איזו דרך?

“נרשמתי לסדנה של דוקטור אחד. הוא המליץ לי להפסיק להתרוצץ בין מיליוני קורסים ולהתחיל להקשיב לכאב. לא היה לי מה להפסיד. יישמתי את העצה. ואז, קרה דבר מוזר. ברגע שהפסקתי להתנגד לכאב, לתחושות המועקה והתסכול ופשוט נתתי לעצמי להרגיש אותם, הם התחילו להרפות ממני. מיום ליום, הרגשתי יותר ויותר רגועה ומאוזנת. שלטתי על התגובות הרגשיות שלי. הפסקתי לעשות דרמה מכל דבר. וגם הצלחתי לחזור לשלווה הפנימית הרבה יותר מהר. חזרתי לחייך. איכות השינה שלי השתפרה. מערכות היחסים שלי באופן כללי ובמיוחד הקשר שלי עם אימא, פרחו. אחרי למעלה משני עשורים של נתק רגשי, הצלחתי להרגיש כלפיה אהבה. הפסקתי לשמור מרחק מאנשים, לפחד שהם יפגעו בי. לפתע, התעורר בתוכי רצון להתחבר בחזרה אל העולם. כאילו שנמסה מחיצת קרח בתוך הלב שלי. הצלחתי להיפתח רגשית ולהרגיש חום ותחושת קרבה לאנשים. בנוסף, קרה משהו מדהים. בזכות המשבר והכאב שחוויתי, הבנתי שאני רוצה לעזור לעוד נשים שסובלות מסטרס. לחסוך להן את הסבל אותו עברתי. ידעתי שאם אני הצלחתי לעלות בחזרה מתהומות הסטרס? כל אחת יכולה.”

מעז יצא מתוק?

“זה בדיוק מה שקרה. מה שבכלל לא מפתיע אותי. כי תמיד צמחתי מתוך משברים. בגלל שבדומה ל-90% מאוכלוסייה, המוטיבציה שלי לפעול נובעת מרצון להימנע מכאב.

כשהכל טוב, אני לא ממהרת לעשות מהפכות.

אבל הפעם זה היה שונה. הרגתי שתי ציפורים במכה אחת. גם הצלחתי להתגבר על המשבר. וגם לראשונה בחיים שלי, הייתה לי בידיים שיטה שיכלה לעזור לנשים אחרות. להחזיר להן איזון, רוגע ושמחת חיים. בלי שיוציאו 10,000, 20,000 או אפילו 50,000 שקל על טיפול פסיכולוגי לשנה. בלי שבכלל יצטרכו לצאת מהבית, לשלם על בייביסיטר, לחפש חנייה. בגלל שריכזתי בשיטה שלי את כל מה שצריך לדעת כדי להשתחרר מסטרס. קראתי לה ‘נוסחת השילוש הקדוש’. וממש בער לי בעצמות לצאת איתה החוצה.”

“נוסחת השילוש הקדוש”: לא מה שחשבתם.

שם השיטה נשמע לי די בעייתי.

“אני מודעת לבעייתיות הזאת. התלבטתי לא מעט. שאלתי את עצמי: ‘מי אני בכלל שאשחק עם מונח היסוד של הנצרות?’ בסוף, מצאתי את האומץ והענקתי לו משמעות אחרת. בשיטה “נוסחת השילוש הקדוש” נעשה שימוש בשלושה יסודות. מצד אחד, כל אחד מהם עשוי לספק פתרון לסטרס ללא תלות ביסודות האחרים. אבל מצד שני, מניסיוני ומניסיון של 215 נשים שעד עכשיו התנסו בשיטה… דווקא השילוב של שלושתם במקביל? מאפשר להשתחרר ממלכודת הסטרס מהר יותר ולשמור על התוצאות שהושגו לתמיד. לכן ל-‘שילוש’ הוספתי את המילה ‘קדוש’.

שלושת היסודות הם:

1) עבודה עם מציאות פיזית-וירטואלית; 2) עבודה על הפן הרגשי; 3) עבודה על הפן המנטלי.

הכל טוב ויפה. אבל למי יש זמן להתעמק במשמעויות? פרקטית, השם עלול להבריח לא מעט לקוחות פוטנציאליות.

“יש משהו במה שאתה אומר. אבל אני מאמינה בבחירה חופשית, כשכל אחד בוחר במה שנראה טוב בעיניו. לי זה הרגיש נכון לבחור דווקא בשם הזה. ובהזדמנות זו אשמח להדגיש שאני רוצה שיגיעו אלי אך ורק לקוחות שכן מוצאות את הזמן להתעמק בדברים. בגלל שמדובר כאן על עבודת עומק. בדיוק מהסיבה הזאת, השיטה שלי לא מתאימה לכל אחת. אני חיה לפי העיקרון שאומר: פחות שווה יותר. מעולם לא רדפתי אחרי כמות, אלא אחרי איכות.”

ולאילו תוצאות בדיוק אפשר להגיע כשמשתמשים בשיטה?

‘נוסחת השילוש הקדוש’ מחוללת שינוי של 180 מעלות במצב מנטלי-רגשי של אישה שסובלת מסטרס. בוא ניקח את המקרה של נטע (שם בדוי) בת ה-35 שניסתה המון שיטות ולא הצליחה להיפטר מסטרס. במשך 8 שנים היא סבלה מחוסר שקט, דאגנות, מצבי רוח משתנים ונדודי שינה. חייה היו מאבק בלתי פוסק על השפיות. היא כל הזמן הייתה מתוחה, דרוכה ועצבנית, ולא הצליחה להירגע ולהרפות ולו לרגע. בלילות, נטע שכבה לצד בן זוגה כמו בול עץ. כי לא היה לה חשק לכלום. היו לה רגשי אשמה בגלל זה. היא נורא פחדה שבוקר אחד היא תתעורר ותגלה שבן זוגה נעלם. נטע הצליחה לישון שלוש-ארבע שעות רצופות. בבקרים, היא בקושי גרדה את עצמה מהמיטה. ונבהלה כל פעם מחדש כשהסתכלה על עצמה במראה. היא ראתה אישה עייפה עם שקיות שחורות מתחת לעיניים, עם מבט כבוי. נטע הרגישה שהיא נמצאת במרחק נגיעה מדיכאון, משיגעון ואולי אפילו משהו יותר גרוע… היא ידעה בתוך תוכה שלא תוכל להמשיך ולהימלט מהם לנצח. שזה רק עניין של זמן (כמה זמן?) עד שהם משיגים אותה. אחרי שנטע יישמה את השיטה במשך שלושה חודשים, בהדרגה הכל השתנה. עכשיו נטע מתעוררת בבקרים רגועה ונינוחה. אחרי שינה טובה. בלי כדורים. שינה טבעית. היא קמה מהמיטה מלאת אנרגיות וממשיכה ליום שלה שמחה ואופטימית. נטע חזרה לתפקד בתור אישה. עכשיו היא בחודש השישי. ההורמונים משתוללים. וגם כשלא הכל הולך לה חלק, היא כבר יודעת איך להתמודד עם זה.”

לי זה נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי…

“אני מבינה את הסקפטיות שלך. עד עצם היום הזה, אני נתקלת בה לא מעט. וזה בסדר. מעולם לא טענתי שהשיטה שלי היא גלולת קסמים. שעושים הוקוס-פוקוס ולמחרת מתעוררים רגועים ושלווים. אני תמיד מדגישה שבשביל טנגו צריך שניים. כי שום דבר לא יקרה, אם אותה האישה שסובלת מסטרס, לא תיישם את הכלים במשך לפחות 60 יום. אחרי הכל, התוצאה הסופית תלויה ישירות ברמת המחויבות ובהשקעה שלה.

ספרי קצת על השיטה.

קיימות שתי גרסאות:

  • גרסת פלטינום.
  • גרסת יהלום.

ההבדל ביניהן הוא בזה שבראשונה אין ליווי. פשוט מבצעים תרגילים בהתאם למה שכתוב בספר. ובשנייה אני מעניקה ליווי אישי.”

למה צריך שתיים? בטח הגרסה בלי ליווי היא פחות יעילה.

“אתה יודע, הליווי שלי לא זול. מהסיבה הזאת, החלטתי לאפשר גישה גם לגרסה שהמחיר שלה שווה לכל כיס.

מתוך 215 נשים, ליוויתי באופן אישי 41. כל השאר, הלכו על הגרסה בלי ליווי. 80% מתוכן הצליחו להשתחרר מסטרס בתוך חודשיים-שלושה. ל-20% הנותרים לקח ארבעה-חמישה חודשים. ולא בגלל שהגרסה ללא ליווי היא פחות טובה. פשוט אותן הנשים הקדישו פחות מ-20 דקות ביום, שזה זמן יישום מומלץ. רק 5 נשים לא היו מרוצות מהתוצאות. אבל אני מעולם לא הבטחתי 100% הצלחה.”

למה דווקא 20 דקות ביום?

“תראה, בתחילת דרכה של השיטה, לא הגדרתי מראש את זמני הביצוע. כל אישה ואישה לקחה את זה לאן שהיא רצתה. ויישמה את השיטה בהתאם לתנאי השטח שלה, לכמות הזמן הפנוי שעמד לרשותה. בדיעבד, התברר שנשים שהפיקו תוצאות מקסימליות, השקיעו בממוצע 20 דקות ביום במשך 45-60 יום. לכן, אין כאן איזושהי טענה גורפת. כל מקרה לגופו.

בנוסף, חשוב לציין שזה לא זבנג וגמרנו. אם רוצים לשמר את התוצאה, נדרשת תחזוקה שוטפת. זה כמו לצחצח שיניים או לעשות בפעילות גופנית.”

“מדיטציית מספרים” לפינוי המוח ממחשבות ודאגות ולהפגת מתחים. באדיבות יואב נש, מאמן אישי ומטפל הכושר האישי של צמרת הספורטאים בעולם.

לסיום, אולי תוכלי לתת טיפ אחד לקוראות שלי שמתמודדות ממש ברגע זה עם סטרס?

“בשמחה. תקבל אפילו שניים.

1) מאז שהיינו ילדים, הצטברו בתוכנו הרבה מטענים רגשיים. הם כל הזמן משמיעים את קולם. בין אם דרך תחושות לא נעימות שמתעוררות אצלנו בגוף. ובין אם על ידי כך שהראש שלנו מופצץ במיליוני מחשבות בגווני האפור. אבל במקום לתת עליהם את הדעת, אנחנו פיתחנו מיומנות להתעלם מהסימפטומים. לכן, ברוב המקרים, רק משבר רציני עשוי להניע אותנו לחפש פתרונות.

לכן, דבר ראשון, אני רוצה להדגיש את חשיבות העיתוי שבו אישה שסובלת מסטרס פונה לעזרה. כי אם היא מחכה יותר מדי זמן (ובעניין הסטרס אף פעם אין לדעת כמה זה יותר מדי), מצבה הרגשי עלול להתדרדר. ובנקודה הזו, קל מאוד להתחיל לחפש נחמה בהתמכרויות למיניהן. למשל, בצריכת אלכוהול וסמים, באכילה רגשית או בשופינג. אותה האישה גם עלולה להיכנס לדיכאון. אני לא רוצה, חלילה, להפחיד כאן אף אחד. אבל, לא כל מי שמגיעה למצבים האלה, תצליח לצאת מזה. אחזור על זה שוב: קבלת עזרה בזמן זה דבר קריטי!”

2) בנוסף, אני רוצה לחלוק איתך טיפ אותו למדתי מיואב נש. מאמן אישי ומטפל הכושר האישי של צמרת הספורטאים בעולם כמו הטניסאים נובק ג’וקוביץ, סורינה ויליאמס, ג’ון מקנרו. מדובר על מדיטציה בת דקה שעוזרת לפנות מהמוח מחשבות ודאגות ולהפיג מתחים. איך זה עובד? עוצמים את העיניים. לוקחים נשימה עמוקה. מדמיינים את עצמנו מסרטטים עם העיניים מספרים מ-1 עד 10. בין מספר למספר לוקחים נשימה עמוקה נוספת. מומלץ לעשות את המדיטציה מיד אחרי ההשכמה. אם עושים אותה לפני השינה, היא עוזרת להירדמות”.

קלאודיה, תודה על הזמן שלך. אני חייב להודות שרק מלהקשיב לסיפור חייך, כמעט שנכנסתי לסטרס. תגידי, איך נשים שסובלות מסטרס יכולות ללמוד יותר על השיטה שלך?

“אשמח לתת לך קישור מיוחד. דרכו אפשר לקבל את הפרק הראשון מתוך הספר שלי. הוא כולל 5 טיפים פרקטיים לשחרור סטרס בלי לצאת מהבית. פשוט לוחצים על הקישור, משאירים מייל ומקבלים גישה מידית ל-“נוסחת השילוש הקדוש”. בינתיים זה לגמרי בחינם. אבל בקרוב מאוד הוא יהיה בתשלום.

בגלל שאני מאמינה שאפשר להפיק את הקסימום רק ממה שהשקענו בו ממיטב כספנו. גם ההיפך הוא נכון. ברגע שאנחנו מקבלים משהו בחינם? רוב הסיכויים שלא נמצה את הפוטנציאל הטמון בו.

מוגבל בזמן: הירשמי עכשיו וקבלי מיד את הפרק הראשון של“נוסחת השילוש הקדוש”.

ליציאה לחופשי ממלכודת ה-סטרס, הקליקי כאן.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.