מיזם ישראלי ישתף פעולה עם הצבא האמריקני

מאיץ העסקים פלורידה ישראל הודיע כי חתם עם מפקדת היחידות למבצעים מיוחדים של צבא ארצות הברית על הסכם לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח של טכנולוגית חדשות עבור הכוחות המיוחדים

טכנולוגיה צילום אילוסטרציה: פיקסביי

מאיץ העסקים פלורידה ישראל הודיע היום (ראשון) כי התקשר בהסכם עם מפקדת היחידות למבצעים המיוחדים של צבא ארצות הברית (SOCOM) לשיתוף פעולה בנושאי מחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשניות.

ההסכם לשיתוף פעולה יוצר שותפות בין שני הארגונים שלפיו חברות ישראליות שתיבחרנה להשתתף בתוכנית ההאצה, יוכלו להציג לפיקוד ולאגף הרכש של SOCOM טכנולוגיות, מוצרים או שירותים שעונים לצרכים או משפרים את יכולות היחידות המיוחדות של הצבא האמריקני .

“אנחנו נלהבים ליצור שותפות עם ארגון כל כך מתקדם ודינמי”, אמרה ד”ר ויקי רבנו, הנשיאה והמנכ”לית של מאיץ העסקים פלורידה ישראל.

“סטרטאפים וחברות ישראליות רבות נוסדו על ידי יזמים בעלי רקע וניסיון שצברו בפיתוח טכנולוגיות למטרות צבאיות. היכולת לעבוד ולפתח עבור SOCOM מהווה לא רק הזדמנות עסקית עצומה עבור היזמים הישראלים, אלא גם אתגר והזדמנות לפריצת דרך ופיתוח יכולות שישמרו על יתרונו של החייל ביחידות המיוחדות מול האתגרים שניצבים בפניו בשדה הקרב ולמול אויביו”, הוסיפה רבנו.

תקציב הרכש של SOCOM עומד על יותר מ-3 מיליארד דולר בשנה והוא כולל תקציב מחקר ופיתוח של 538 מיליון דולר ב-2016.

ל-SOCOM עצמאות וגמישות בכל הקשור לניהול התקציב למחקר ופיתוח ולרכש, כשההחלטות בעניין זה אינן מצריכות את אישור הפנטגון ונעשות באופן עצמאי ומקומי במטה הכוחות המיוחדים שממוקם בטמפה.

מאיץ העסקים פלורידה ישראל (FIBA), שהושק ב-2016 על ידי הפדרציה והמרכזים הקהילתיים היהודיים של טמפה, הוא מאיץ טכנולוגיות שנמצא בפלורידה ומטרתו לקדם ולפתח מיזמים טכנולוגיים ישראלים עתירי צמיחה באזור מפרץ טמפה בפלורידה.