מיכל דוד: “איך ניתן לחסוך 20%-40% מזמן העבודה בתכנת האקסל באמצעות עבודה נכונה”

אחת התוכנות הפופולריות ביותר בעולם היא תוכנת האקסל. באופן מפתיע, גם בעידן הסמארטפונים והטאבלטים שומרת התוכנה על הפופולריות הגדולה שלה כמעט בכל משרד, אך למרות זאת רבים מהעובדים מתקשים לעבוד באופן אפקטיבי באקסל.

(ממאגר אישי)

יצאנו לבדוק עם “מומחית אקסל מהשורה הראשונה” מיכל דוד, איך ניתן לגרום למשתמשי אקסל לעבוד בצורה יעילה, להרגיש טוב ולהנות מעבודתם באקסל ואיך חברות וארגונים יכולים לחסוך זמן עבודה יקר באקסל. 

(ממאגר אישי)

לטובת הקוראים שאינם מכירים אותך ספרי קצת על עצמך 

“שמי מיכל דוד לפני קצת יותר מעשרים שנה גיליתי שאני הכי נהנית ללמד. לימדתי במכללות, בחברות ובארגונים. בשנת 2012 הקמתי את המיכללה האינטרנטית, בקורסים האינטרנטיים השקעתי את כל הידע והניסיון שלי ותלמידי לומדים היטב, מרוויחים ונהנים. כיום בקורסים פרונטליים או בזום אני מלמדת בעיקר בחברות וארגונים (מיכל ספקית מוכרת של משרד הביטחון ושל משרדי הממשלה). ” 

אולי יעניין אותך גם: 

טיפים קלילים באקסל 

טיפים מתקדמים באקסל 

כל מה שרצית לדעת על קיצורי מקשים באקסל 

מיכל, מניסיונך, מה גורם לעובדים לבזבז זמן יקר כאשר הם עובדים עם אקסל? 

“לרבים מהעובדים באקסל חסר ידע בתוכנה, כך שהעבודה שלהם איטית ומה שהם מפיקים באקסל לא מספק, ובמקרים רבים נעזרים בבעלי ידע רב יותר בסביבה שלהם, לדוגמא כאשר נדרשים להשתמש בפונקציה VLOOKUP. במהלך ההדרכות שלי פגשתי גם בעלי ידע רחב באקסל שפעמים רבות לא מכירים קיצורים היכולים לחסוך להם זמן רב, לדוגמא: בחירת טווח נתונים באמצעות CTRL+*  , מקש F11 ליצירת תרשים מהיר. בנוסף יש באקסל כלים רבים למשתמשים מתקדמים היכולים לחסוך זמן רב כדוגמת הפונקציה OFFSET .” 

מיכל, היום שבתי ספר צצים כמו פטריות אחרי הגשם, במה המיכללה שלך שונה? 

“מאות תלמידים למדו ולומדים בהצלחה ובהנאה רבה בקורסים האינטרנטיים של המיכללה האינטרנטית, בקורסי אקסל שונים, ובקורסים של תוכנות משרד נוספות כמו תוכנות אופיס ועוד. תלמידי זוכים לתמיכה במהלך הקורס וגם לאחר סיום הקורס עם שאלות מהעבודה. אני משקיעה את כולי במיכללה האינטרנטית וקריטי לי שתלמידי יצליחו ויפיקו ידע והנאה בקורסים וגם שהאלפים הנהנים מהטיפים והמדריכים החינמיים שלי ילמדו וייהנו. ” 

(צילום מסך)

למה בעצם ללמוד אקסל? 

“לעבוד עם האקסל בלי להכיר את האפשרויות שיש בו, זה כמו לקנות רכב שטח מפואר רק כדי לנסוע איתו למכולת השכונתית . בקורסים שלי ההסברים כל כך ברורים ויש מגוון תרגילים, כך שמי שלומד בהם מרגיש שקל ונעים לעבוד באקסל. בקורס אקסל מקוון אני מלמדת איך להשתמש באקסל בצורה יעילה כך שחוסכים זמן, נהנים ומפיקים מאקסל הרבה יותר ועדיין לא דיברנו על ההעדפה במקומות העבודה של עובדים שיודעים אקסל על פני אלו שלא יודעים, ובמקצועות מסוימים, לדוגמא בהנהלת חשבונות מקבלים רק מי שיודע אקסל. ” 

מה המיכללה האינטרנטית מציעה למשתמשי אקסל לעשות כדי להיות מקצוענים באקסל? 

“במיכללה יש מגוון קורסים באקסל בכל הרמות .  קורס אקסל בסיסי שנותן את הבסיס וכל הכלים החשובים לעבוד עם התוכנה על בסיס יום יומי. יש לנו עוד קורסים רבים: קורס אקסל למנהלי חשבונות, יש קורס אקסל למתקדמים ולאנשי כספים  ,  קורס מתקדם בתכנות – אקסל VBA, ואפילו קורסים שמשפרים יכולות לאנשים שכבר בקיאים יחסית באקסל  אבל רוצים להתמחות בכלי מסוים, כגון קורס מומחה VLOOKUP באקסל או קורס טבלת ציר PIVOTTABLE  באקסל. גם התלמידים שמכירים אקסל מופתעים כל פעם מחדש לראות כמה דברים חדשים הם למדו בקורס שהם, המומחים, עדיין לא ידעו לפני הקורס.” 

את יכולה בבקשה, לפרט מעט יותר למי מתאים כל קורס? 

בשמחה, “קורס אקסל ממתחילים למתקדמים-אקסל למנהלי חשבונות מתאים למנהלי חשבונות, חשבי שכר, מזכירות, מנהלים , אנשי רכש, מנהלי משאבי אנוש ועוד רבים מהעובדים המשרדיים. 
קורס אקסל למתקדמים – אקסל לאנשי כספים מתאים לכלכלנים , רואי חשבון , אנליסטים, ומשתמשי אקסל בעלי ידע די טוב הרוצים להיות מקצוענים ממש באקסל. 
קורס תכנות באקסל VBA  מתאים לבעלי ידע טוב מאד באקסל הרוצים להשקיע בבניית אוטומציה באקסל . 
קורסי מומחה אקסל לדוגמא מומחה PIVOT TABLE מתאים לבעלי ידע טוב באקסל הרוצים ספציפית להתמחות בטבלאות ציר. יש מגוון קורסי מומחה בנושאים שונים. 

אני מציעה לכל מי שמתלבט להתקשר אלי ולהתייעץ איזה קורס הוא המתאים לו ביותר.  

אקסל קצת מפחיד עם הפונקציות שלו, לא? 

“נכון, יש רבים שמפחדים מפונקציות ולא יודעים שבאקסל הפונקציות נועדו להקל עלינו את החיים במקום לעשות חישובים מסובכים . בקורס שלי אני מסבירה שפונקציה רק צריכה לקבל נתונים ומבצעת עבורנו את החישוב ונותנת לנו את התוצאה. אף תלמיד שלי לא נשאר עם פחד מפונקציות! ” 

(צילום מסך)
(צילום מסך)

את יכולה לתת טיפ או שניים שיכולים לחסוך זמן למשתמשי אקסל ? 

“בהחלט! טיפים קלילים של שימוש בקיצורי מקשים יכול לחסוך זמן רב בעבודה באקסל , לדוגמא: כאשר עומדים בתא אחד בטבלה ולוחצים על מקש F11 , נוצר גיליון תרשים חדש המתבסס על הטבלה בה נמצאים. ואם לוחצים על צרוף המקשים ALT+F1  נוצר תרשים בגיליון בו נמצאים. מקש F4 מבצע חזרה על פעולה אחרונה באקסל, וכמו כן גם בוורד. טיפ נוסף , אם רוצים לראות מספר קבצי אקסל בחלון אחד יש לבחור בכרטיסייה תצוגה , סדר הכל , לבחור סוג סידור ולאשר ו….יש! כפי שהזכרתי , יש לי המון טיפים באקסל ואלפי אנשים מקבלים פעם בשבוע באימייל , בפייסבוק, בווטסאפ , ב YOUTUBE ובלינקדין.” 

האם במיכללה האינטרנטית יש קורסים וטיפים רק באקסל? 

“במיכללה יש קורסים וטיפים גם באופיס , וורד, פאוור פוינט, ובתוכנה לניהול פרויקטים Ms Project בה יש לי מומחיות רבה בעף הבניה, וקורס מיוחד Ms Project לענף הבניה ” 

מה את ממליצה לקוראים? 

“לדעתי כדאי להיות טובים ומקצועיים בכל תחום שעובדים בו, ללמוד בצורה מסודרת ולשמור על הידע. בלימוד תוכנות מחשב מאד חשוב גם תרגול רב, כך גם באקסל , חשוב ללמוד בצורה מסודרת ומומלץ להירשם לטיפים באקסל כדי לרענן את הידע. ” 

מה צריך לעשות מי שמעוניין ורוצה לשמוע ממך על טיפים ומדריכים נוספים בנושא ? 

יותר מ- 10,000 אנשים מקבלים מדי שבוע טיפ חינמי באקסל, אתן לך לינק ייחודי לקוראות והקוראים שיוביל אותם לקבלת טיפים ומדריכים חינמיים שיחדשו וירעננו את הידע באקסל יש ללחוץ עכשיו כאן 


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.