מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל פורש

פרופסור נתן זוסמן, מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל וחבר בוועדה המוניטרית, יסיים את תפקידו

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג צילום: אייל וייס

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, הפרופ’ נתן זוסמן, הודיע לנגידת בנק ישראל על רצונו לסיים את תפקידו לקראת שנת הלימודים האקדמית הקרובה, לאחר שש שנים בהן מילא את התפקיד.

הנגידה הקימה ועדת איתור למינוי מנהל חדש לחטיבת המחקר, בראשות המשנה לנגידה, ד”ר נדין בודו טרכטנברג.

חברים נוספים בוועדה הם .אנדרו אביר, מנהל חטיבת השווקים, פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל, ופרופ’ רפי מלניק מהמרכז הבין תחומי בהרצליה, לשעבר חבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל.

פרופ’ זוסמן שם דגש לאורך שנות כהונתו על שיפור איכות המחקר בבנק ישראל והעמקתו, תוך הקפדה על שיפור הרמה המקצועית של המחקר ושימורה, במקביל לקיום מחקר רלוונטי שישרת את המלצות המדיניות, במציאות הכלכלית המשתנה במהירות במדינת ישראל.

תחת ניהולו של הפרופ’ זוסמן, בוצע שינוי ארגוני במבנה חטיבת המחקר, במסגרתו הוקם האגף הפיננסי, והתבסס שיתוף הפעולה בין חטיבת המחקר לחטיבות הכלכליות האחרות בבנק ישראל.

בנוסף קידם הפרופ’ זוסמן את קשרי העבודה של בנק ישראל עם חטיבות המחקר בבנקים מרכזיים אחרים בעולם והעמיק אותם.

נגידת בנק ישראל, ד”ר קרנית פלוג אמרה היום,: “אני מבקשת להודות לנתן על שנות שירותו בבנק ישראל. הידע הנרחב של נתן בתחומים נרחבים בכלכלה, התובנות המיוחדות שלו כהיסטוריון כלכלי, ראייתו המפוכחת, ולא פחות מכך – נועם הליכותיו, היו נכס לבנק ישראל, למחקר, לקבלת ההחלטות, ולאיכות הייעוץ הכלכלי לממשלה”.