מנכ”ל חדש למשרד האנרגיה

אדירי יחליף את שאול מרידור, שמתמנה לראש אגף התקציבים במשרד האוצר. המינוי כפוף לאישור הממשלה

שר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: יואב דודקביץ', פול

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, הודיע כי ימנה את אודי אדירי למנכ”ל משרד האנרגיה. אדירי יחליף את שאול מרידור, שמתמנה לראש אגף התקציבים במשרד האוצר. המינוי כפוף לאישור הממשלה.

אודי אדירי, נשוי ואב לשלושה. בן 40. הוא החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-12 שנה ומילא שורה של תפקידים באגף התקציבים. בארבע השנים האחרונות משמש אודי כסגן הממונה על התקציבים ואחראי על תחומי התחבורה, האנרגיה, המים, החקלאות ואוצרות הטבע.

הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה והסטוריה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. במהלך כהונתו של שטייניץ כשר האוצר, נשלח אודי ללימודי תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת הרווארד.

במהלך תפקידו הוביל ולקח חלק בתהליכים משמעותיים במשרד האוצר ובהם ועדת שישינסקי הראשונה והשנייה, מתווה הגז, קידום החשמל הפרטי בישראל, רפורמה במשק המים לחקלאות, רפורמה בתחבורה הציבורית ובנמלים וקידום תחרות בשווקי המזון הטרי.

השר שטייניץ אמר, כי הוא מכיר את אדירי מתקופתו כשר אוצר, את ניסיונו המקצועי העשיר ואת יכולותיו המרשימות בתחום האנרגיה, והוא משוכנע, כי יצליח להיכנס לתפקידו במהירות ובהצלחה לטובת משק האנרגיה בישראל.

שטייניץ הודה למנכ”ל היוצא, שאול מרידור, ובירך אותו על תפקידו החדש, ואמר, כי אין מתאים ממנו לתפקיד החדש, והוא בטוח שכפי שהיה מנכ”ל מצוין שתרם לקידומו של משק האנרגיה, כך הוא בטוח שימלא את התפקיד.