מעלים ביקושים בשוק התעופה

בואינג וג'נרל אלקטריק מדווחות על הזמנה של 75 מטוסים מדגם 737-8 MAX בשווי של 8.25 מיליארד דולר

ביקושים הולכים וגדלים בשוק התעופה (צילום: בואינג)

יצרנית המטוסים בואינג וחברת ג’נרל אלקטריק (GE) מדווחות על הזמנה של 75 מטוסים נוספים, בשווי של 8.25 מיליארד דולר.

ההזמנה, הכוללת את מטוס בואינג מדגם MAX 737-8, מצטרפת להזמנה קיימת של 55 מטוסים, של חטיבת המימון והליסינג למטוסים מסחריים, מחברת ג’נרל אלקטריק (GECAS). בכך צפויה ג’נרל אלקטריק להפוך לחברה להחכרת מטוסים בעלת הצי הגדול ביותר בעולם – של 170 מטוסים.

בראד מק’מולן, סגן נשיא בואינג למכירות וליסינג, צפון אמריקה אמר כי “עסקה זו היא הוכחה נוספת לכך שמטוסים מדגם MAX 8 הינם לב ליבו של שוק המטוסים צרי הגוף. אנו מודים על הביטחון שנותנת חברת ג’נרל אלקטריק במטוס ה-737MAX ומצפים לראות אותו כחלק בלתי נפרד מהצי של חברות תעופה נוספות ברחבי העולם”.

אלק ברגר, נשיא ומנכ”ל GECAS הוסיף, “ללקוחותינו הרבים צרכים שונים ומשתנים בתחום ניהול צי, אספקה של ציוד ועוד, בד בבד עם דרישות גבוהות למשלוח יעיל ומהיר, תוך שימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר וחסכון בדלק. מטרת ההזמנה היא לאפשר לנו לשרת טוב יותר את הלקוחות שלנו ולעמוד ביתר קלות בדרישותיהם המגוונות”. 

 במקביל, הודיעה חברת התעופה הצ’כית Travel Service  גם היא על הזמנה של 5 מטוסים נוספים מדגם MAX 737  בשווי של 550 מיליון דולר. ההזמנה מצטרפת להזמנה קיימת של 3 מטוסים מדגםMAX 737  של החברה, המחזיקה כיום צי מטוסים הכולל 32 מטוסים מדגם 737.

נכון להיום, הצטברו סה”כ 3,424 הזמנות למטוסים מדגםMAX 737, ההופכות אותו למטוס הנמכר ביותר בהיסטוריה של בואינג.