מעצרים במסגרת החקירה שמנהלת רשות המסים בעקבות “מסמכי פנמה”

שני שותפים עסקיים נעצרו בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים בחברות במקלטי מס

תלוש שכר (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

בית משפט השלום בתל אביב הורה היום (שלישי) על מעצרם ושחרורם בערבות של  שני שותפים עסקיים, החשודים בהשמטת הכנסות של מיליוני שקלים שמקורן בחברות הרשומות במקלטי מס בחו”ל.

מעצרם של החשודים הוא במסגרת חקירת “עיר מקלט” המתנהלת בפקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים בעקבות חשיפת “מסמכי פנמה”, ופעילות מודיעינית  שבוצעה אודות ישראלים שפתחו חברות במקלטי מס.

השופטת התירה את פרסום פרטי הפרשה אך ביקשה לבחון בשלב זה את בקשתם של החשודים להורות על צו איסור פרסום שמותיהם.

כמפורט בבקשות המעצר, החשודים, אשר מכהנים כדירקטורים וכבעלי מניות במספר חברות בארץ ובחו”ל, פתחו בשנת 2008, באמצעות חברה המתמחה בכך, מספר חברות במקלטי מס (אנגווילה, בליז ואיי הבתולה הבריטיים), על מנת להסוות את בעלותם בהן.

השניים לא דיווחו בדוחות אשר הגישו למס הכנסה על בעלותם בחברות שנפתחו, וכן על חשבונות בנק המנוהלים על ידם בחו”ל והשמיטו על פי החשד הכנסות שמקורן בחו”ל  בהיקף של מיליוני שקלים בין השנים 2014-2012.

בשל החשדות נגדם, נפתחה אתמול חקירה גלויה, במסגרתה בוצעו חיפושים בביתם ובמשרדם של החשודים ונתפסו מסמכים ומחשבים שיש להם קשר לחשדות. כמו כן, בכספת בביתו  של אחד החשודים נמצאו סכומי כסף במזומן בשקלים ומטבע זר בסכום כולל של כ-600,000 שקלים.

החשודים שוחררו בערבות עצמית של 500,000 שקלים כל אחד וערבות צד ג’ של 250,000 שקלים כל אחד. כמו כן, הוצא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ ודרכונם יופקד במשרדי היחידה החוקרת.