משקיעי הנדל”ן שעושים באופן קבוע מעל 12% רווח נטו בשנה בזמן שאחרים מפסידים את כל החסכונות שלהם!

החלום להתעשר הפך יותר אנשים למרוששים מאשר לבעלי הון, כשהחלו להציף את המערכת שמועות על קרנות השקעה ריווחיות בנדל"ן יצאנו לבדוק את העניין, כשאנחנו בטוחים שמדובר באחיזת עיניים. ואז? נתקלנו באהרן ובקהל המשקיעים הנאמנים שלו ובמה שהם מכנים כ"הזדמנות האמיתית של פעם בעשרים שנה".

זה ממש מפחיד! 80% ממשקיעי הנדל”ן בישראל מרוויחים במקרה הטוב 2.75% נטו לשנה ובמקרה הרע מפסידים כסף ויוצאים מרוששים מהשקעת הנדל”ן שחלמו עליה.
יצאנו לפגוש בקפה קפה מתחת למגדלי בסר 1 בבני ברק את אהרן שכולם מדברים עליו, ונפעמנו לראות בחור ג’ינג’י צעיר וכריזמתי, עם כיפה פאות וזקן בראשו, שגייס בשנה האחרונה מעל ל- 82 מיליון ש”ח להשקעות נדל”ן בישראל.

אולי יעניין אותך גם:
לזמן מוגבל: הזדמנות למשקיעים קטנים להיכנס ליזמויות גדולות!
בלעדי לקוראים: הקליק כאן כדי לשריין לעצמך שיחת ייעוץ עם אהרן לפני שמתמלא היומן.

האינטרס של תעשיית קרנות ההשקעה בנדל”ן הוא כמובן לגייס כמה שיותר כסף ממשקיעים קטנים חסרי ידע ויכולת יזמית. ובעצם, מעבר ללתת להם את האופציה להרוויח כסף, יותר מעניין אותם הרווח שלהם, מהרווח של המשקיעים. שרק בזכותם הם בכלל יכולים להיכנס להשקעות וליזמויות.
גורמים בשוק פועלים בדרכים עקלקלות ופוגעים בציפור נפשם של המשקיעים בשיטות הבאות:
1- מציגים רווח ברוטו שלא משקף בכלל את הרווח האמיתי, לדוגמא: אם המשקיע צריך בנוסף לסכום ההשקעה לשלם תיווך, עו”ד, מס רכישה, דמי רישום וכד’. זה פוגע לו מיידית באחוזי תשואה באופן משמעותי שלעיתים יכול להגיע עד 50% ויותר מאחוזי התשואה המובטחים.
2- שומרים על עצמם לפני המשקיעים, ברגע שהמשקיעים רשומים רק כגוף המממן ולא כגוף היזמי, במקרה של נפילת היזם ח”ו, אין להם כל שליטה בחברה ויכולת קבלת החלטות בהתנהלות, במקרה כזה עד שיראו את כספם בחזרה אם בכלל יכול לקחת שנים רבות וכאובות.
3- מרוויחים כבר בקניית העיסקה ולא תמיד מעניין אותם השבחת העיסקה, לדוגמא: אם יזם קנה מגרש במחיר זול ממחיר השוק, ומציג למשקיע את ההשקעה לפי מחיר השוק, הוא כבר הרוויח בעיסקה עוד לפני שהיא התחילה. והדחיפות שלו לייצר רווח גבוה יותר בהמשך העיסקה, הרבה יותר קטן מיזם שמרוויח רק בסוף העיסקה.

לכן יסדתי את מועדון המשקיעים ‘נדל”ן בתבונה’ שהיא בעצם קרן יזמית להשקעות בטוחות בארץ ולא גוף מממן. בה המשקיע מרוויח יותר תשואה על הכסף. כיוון שמעבר לתשואה השנתית שלו, הוא גם שותף במקרה של השבחת העיסקה. כמו עליית מחירי הדירות, או הגדלת זכויות הבניה במגרש. מעבר לזה הוא גם עם הרבה יותר ביטחון בעיסקה, כי כשהוא הבעלים של העיסקה, ואנחנו רק מנהלים אותה בשבילו עם הידע והניסיון שלנו, הוא ירוויח הרבה יותר. וכמובן גם הרבה יותר בטוח על הכסף שלו. בנוסף גם כללי האצבע שלנו בהשקעות הם חדים וברורים: לדוגמא, 1) לא נכנס לעיסקה שיש בה פחות מ-12% תשואה שנתית נטו למשקיע בהשקעות בטוחות בישראל. 2) המשקיע מרוויח ראשון ואח”כ הקרן. לכן נרצה תמיד להשביח את העיסקה כמה שיותר, כי רק ככה אנחנו נרוויח יותר.

מה מיוחד במועדון המשקיעים שלך משאר קרנות ההשקעה הקיימות היום?

מעבר למה שציינתי לך מקודם, ראשית אנחנו מועדון משקיעים בוטיקי של משקיעים פעילים בלבד. ולא רשימת תפוצה של אלפי איש שמקבלים מיילים ולא ממש מצטרפים להשקעות. כל משקיע שרוצה להצטרף למועדון המשקיעים ‘נדל”ן בתבונה’, מצטרף רק אחרי פגישה אישית בו נבדקת רמת הרצינות והיכולת שלו להצטרף להשקעות נדל”ן. שזה נותן לנו יתרון גדול בקניית עיסקאות במחיר טוב יותר ממחיר השוק מה שמגדיל את הרווח והביטחון למשקיע.
דבר נוסף חשוב מאד, אנחנו היחידים שפעילים בהשקעות בטוחות בארץ ונותנים אחוזי תשואה גבוהים כ”כ. הקרנות השונות שפעילים בישראל מגייסים כסף בארץ להשקעות בחו”ל, באמת ניתן למצוא שם גם 12% תשואה אבל רק בהשקעות מעבר לים. אנחנו פועלים אך ורק בהשקעות נדל”ן בטוחות בישראל.

מה מקבל מי שמצטרף כחבר במועדון המשקיעים ‘נדל”ן בתבונה’?

בגלל שאנחנו רוצים אנשים מאד איכותיים כשותפים איתנו בעיסקאות, כל משקיע מקבל כניסה חופשית למפגשי העשרה בתחום הנדל”ן עם בעלי מקצוע מומחים כמו עו”ד, יועץ מס, רואה חשבון וכד’. כמו”כ יקבל קדימות ראשונית בכניסה לעיסקאות, ניתוח של עיסקאות קודמות טיפים בתחום ועוד הרבה מידע יקר ערך. כמובן גם שאין לו עלות תיווך, דמי רישום וכו’.

כל מי שיש לו 500 אלף ש”ח להגיד לו להתקשר אליך?

ממש לא, אני לא רוצה כל אחד אצלי בקרן, מי שלווה מכל החברים והמשפחה שלו את הכסף ויתקשר כל יומיים לשאול מה מצב העיסקה, כי אחרת הוא לא ישן בלילה זה משקיע שממש לא מתאים אצלי בקרן, כי פה מקבלים דיווח אחת ל-3 חודשים בהתקדמות העיסקה. גם משקיעים שלא מבינים שנדל”ן זה תהליך ולא ביום וחצי עושים אקזיט, אעדיף שיחפשו קרן אחרת שתבטיח להם את זה. כי העיסקאות שנדל”ן בתבונה נכנסת אליהם, הם בדר”כ בטווח השקעה של בין 3-5 שנים. אני כן רוצה וישמח להיות שותף של משקיעים עם ראש עיסקי, שרוצים לעשות הרבה כסף וכסף בטוח על ההון שיש להם. ובעזרת ה’ דרך ‘נדל”ן בתבונה’ הם ירוויחו את זה.

אהרון, האם יש טיפ שאתה יכול לתת לקוראים שלנו איך לוודא שהיזם הוגן איתם בעיסקה?

מה שרוב האנשים לא יודעים, שמגבילים אותם באחוזי תשואה קבועים מראש, ולא נותנים להם להיות שותפים בהשבחה של העיסקה.
הטיפ שלי אם יש לך 500,000 ש”ח הון עצמי, לפני שאתה נכנס לעיסקה בפגישה עם היזם, תשאל אותו שאלה פשוטה מאד, שיכולה להיות שווה לך הרבה מאד כסף. “האם במקרה של השבחת העיסקה אני גם מרוויח?” השאלה הזאת יכולה להוסיף לך לרווח גם עוד 100 אלף ש”ח על התשואה השנתית שזה מאד משמעותי.

רגע אבל מה זה השבחה של עיסקה?

אתן לך דוגמא מעיסקת תמ”א 38/1 בדרום תל אביב, הרווח לפני 3 שנים בתחילת התהליך של הגשת התוכניות להיתר בניה בעיריה היה אמור להיות כ-4.5 מ’ ש”ח, לפי מחיר מכירה באזור של 19,000 ש”ח למ”ר. היום המחירים באזור זינקו ועומדים על 29-32 אלף ש”ח למ”ר, מה שמגדיל את הרווח הנקי של העיסקה ביותר מ-100%!!!
בעיסקה הזאת המשקיעים הרוויחו רק בגלל השותפות ביזמות עצמה, עשרות אחוזים יותר מהתשואה השנתית שלהם.

אהרן, כיצד ניתן לבדוק עוד פרטים על הצטרפות למועדון המשקיעים של ‘נדל”ן בתבונה’?

״החודש הוא חודש מיוחד. במסגרתו, ובאופן חד פעמי, אני מעניק כ-17 פגישות ייעוץ ובדיקת התאמה ללא תשלום כולל הטבה מיוחדת של חודשיים חינם בחברות במועדון המשקיעים של ‘נדל”ן בתבונה’.״

למה אתה עושה זאת?

״לפני 4 שנים כשעוד הייתי טירון מתלהב ובלי ניסיון, נכנסתי להשקעת נדל”ן בפרוייקט תמ”א 38 במרכז הארץ. ודי מהר מצאתי את עצמי בעקיצה והתרסקות כלכלית של קרוב למיליון ש”ח. לקח לי תקופה מאד ארוכה להשתקם מהנפילה הזאת ואז החלטתי שאני ישנה את חוקי המשחק בהשקעות. ובעצם יציל עוד רבים מנפילות כואבות כמו שלי. רק בשבוע האחרון היה לי סיפור עם משקיע גדול שממש הצלתי אותו מלהיכנס לעיסקה שהיה מפסיד שם 15 מיליון ₪ רק בגלל חוסר ידע. ולכן כל אחד שאני יכול לתת לו מהניסיון והלקח שאני למדתי ובעצם לחסוך לו את כל הסבל והמסע שאני עברתי בשנים האחרונות אשמח לתת לו את זה!!! .״

>> לקוראי הכתבה: הקליקו כאן כדי למהר ולהירשם לפגישת ייעוץ ובדיקת התאמה החינמית עם אהרן מנכ”ל מועדון משקיעים הבוטיקי ‘נדל”ן בתבונה’ לפני שהיומן מתמלא <<