מתמודדים עם העומס על רשת החשמל

תחנת המשנה הניידת בטייבה חוברה לרשת החשמל ■ במבצע מהיר חוברו עד כה 5 מתוך 9 תחנות ניידות – במטרה להתמודד עם שיאי הצריכה בקיץ

תחנת המשנה הניידת החדשה בטייבה צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

חברת החשמל חיברה היום (רביעי) לרשת החשמל את תחנת המשנה הניידת בטייבה.

הקמת והפעלת תחנה זו היא חלק ממבצע חירום לתגבור ושיפור מערכת הולכת החשמל ברחבי הארץ.

תחנת משנה ניידת מסוג זה מהווה פתרון זמני המאפשר לשפר את אספקת החשמל בכ-20 מגוואט – ותסייע למערכת החשמל בעיר טייבה ויישובי מזרח השרון בהם צריכת החשמל גדלה בשיעור ניכר עקב הבניה הנרחבת.

מנכ”ל חברת החשמל, עופר בלוך, ביקר בשטח בעת הצבת התחנה הניידת והדגיש את חשיבותה לשדרוג רשת החשמל.

“אני מברך על ההחלטה לאשר הצבת התחנות הניידות במסלול מקוצר. חברת החשמל נערכת במהלך כל השנה להתמודד עם העלייה בצריכה בחודשי הקיץ. התחנות הניידות מאפשרות פתרון זמני לאספקת חשמל סדירה בקיץ החם, באזורים בהם טרם ניתן פתרון סטטוטורי קבוע”.

“אנו עובדים בקצב מהיר ביותר- ומכניסים לפעילות תחנה אחר תחנה במבצע מקצועי מורכב ומהיר ביותר. תחנה זו היא אבן דרך נוספת בפרויקט כולל בו חיברנו לרשת החשמל כבר חמש תחנות באזורים בהם רשת החשמל היתה בעומס שיא”, הוסיף בלוך.

במסגרת מבצע החירום מציבה החברה 9 תחנות משנה ניידות בכמה אזורים בארץ – כחלק מהתמודדות עם שיאי הקיץ הקרוב – ובמטרה לשפר אמינות אספקת החשמל ללקוחות.

5 תחנות כבר חוברו לרשת החשמל: באשקלון, כברי, ראשון לציון, נס ציונה וכעת גם בטייבה.

החברה קידמה בחודשים האחרונים קבלת אישורים מיוחדים לתכנית פריסה של תחנות משנה ניידות בכמה אזורים בהם גדל הביקוש לחשמל באופן חריג אם בשל הקמת שכונות חדשות ועלייה בביקושי החשמל אשר הקדימו את הקמתן של התחנות הקבועות המתוכננות.

תחנות משנה ניידות נוספות יוצבו בהמשך במודיעין, באר-טוביה (בסמוך למושב אביגדור), שדרות וצומת שוקת.