נחשף: משרד הבריאות מסתמך על בדיקות מעבדה הממומנת ע”י מפעלי מזון

בוועדה לביקורת המדינה הבהירה מנכ"לית יוניליוור כי החברה תפיק לקחים ■ יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר: המצב חייב להשתנות

ח"כ קארין אלהרר צילום: מור אורן

בישראל אין עדיין כיום חובת דיווח בעת אירוע של זיהום במזון, כך התברר היום (חמישי) בדיוני הועדה לביקורת המדינה שעסקה בסערת הקורנפלקס המזוהם.

יו”ר הוועדה, ח”כ קארין אלהרר (יש עתיד) קראה לשינוי החוק בעניין, והזהירה כי “משרד הבריאות נכשל בפיקוחו על חברת מזון. במשך חודש כתבים שואלים ועונים להם ש’אין כלום’ ובמשך כחודש משרד הבריאות, האמון על בריאות הציבור, נאלם-דום”.

“העובדה כי דו”ח הבדיקה נערך ע”י החברה המסחרית עצמה – ולא על ידי המשרד-המפקח היא חמורה ומעוררת תמיהות: מה יקרה בפעם הבאה?!”, אמרה אלהרר.

חשש לניגוד עניינים

בדיון הועלה חשש כי מעבדות פרטיות לבדיקת מזון, מקבלות הזמנות-עבודה גם מחברות מסחריות, שאת מוצריהן הן מתבקשות לבדוק ע”י משרד הבריאות.

במצב שכזה, נוצר חשש לניגוד-עניינים ולשיפוט-מוטה. אלהרר דרשה ממשרד הבריאות להפיק לקחים ולשפר עמוקות את מערך הפיקוח על מפעלי מזון.

ליאורה שמעוני, נציגת מבקר המדינה ציינה את דו”ח המבקר רק מלפני חצי שנה, שהתמקד בכשלי הפיקוח על מזון מיובא, והוסיפה כי למשרד הבריאות מערך בקרה ופיקוח רופפים, וללא כללים קבועים ומחוללי-סיכון.

לדברי יוזם הדיון, ח”כ איציק שמולי (המחנה הציוני), “כבר בדיוני ‘רפורמת הקורנפלקס’ זוהתה בעיית הפיקוח וחוסר-השליטה של משרד הבריאות. החברה חשודה אמנם בשקר-ביודעין, אך מדיניות-הפיקוח של המשרד הזויה, מסוכנת ופשטה את הרגל”.

הוא הציע למשרד הבריאות, “לסגל לעצמו צניעות, ולקבוע על המפעלים חובת-דיווח בזמן אמת למשרד הבריאות, ועל המשרד לבצע בקרה מיד באותו המועד”.

חברו לסיעה, איתן ברושי, הזהיר מפני “קלות-דעת בפיקוח על מזון מיובא, מול פיקוח הדוק על ייצור מקומי”.

אלי גורדון, מנהל שירותי המזון במשרד הבריאות, טען-מנגד כי בארץ מפוקחים כ-3,000 יצרני מזון, הנבדקים בקבלת הרישיון ובבדיקות שגרתיות, כשבשנה האחרונה בלבד בוצעו 16,870 בדיקות כאלו, ו-80% מהן בביקורות-פתע.

לדבריו, הדיווח הראשוני הגיע אליהם מ’יונילוור’ לפני כשבועיים, כאשר לדבריה הסחורה לא יצאה כלל מהמחסנים אל החנויות.

“נערכה בדיקה במפעל, שאכן הסחורה לא יצאה מגבולות המפעל, אך  בישראל, כמו בשאר העולם, אין אפס-תקלות, ומערכות אבטחת-איכות מבצעות עבודתן יום-יום וממזערות את התקלות. האירוע הנוכחי לימד כי יש לאמת את הרישום הממוחשב עם העובדות הנבדקות באופן אנושי”. לדבריו, החברה לא סיפקה עדיין את מלוא התשובות למשרד ולכן בוטל לה בינתיים אות-ההצטיינות כ”פועלת בתנאי ייצור נאותים”, ציין גורדון.

ענת גבריאל, מנכ”לית יונילוור, הוסיפה כי דגימות נשלחות למעבדה חיצונית, ורק באישורה נשלחת הסחורה לחנויות. “מיד בעת קבלת הדגימה המזוהמת, החזרנו מהחנויות את כל הסחורה שנשלחה באותו השבוע”.

“מקור הזיהום האפשרי לדעתנו, הוא עובד שלא שמר על תנאי-היגיינה או מגורם חיצוני. הייתה קופסא אחת בלבד שיצאה החוצה, הודענו מיד למשרד הבריאות ובדקנו במחסן, וגילינו כי כל המשטח ממנה יצאה הקופסא – הבודדת נמצא עדיין במחסן. במשטח התגלו קופסאות נוספות שיוצרו שבועיים קודם גילוי הזיהום”, דברי גבריאל.

היא הוסיפה, “חרב עלי עולמי כשגיליתי שהתרחשה תקלה – כשמנגד הבטחתי לציבור שהמוצרים שלנו בטוחים. כל מי שהתקשר אלינו והביע חשש משימוש במוצר שלנו שרכש כבר, ללא קשר לזיהום – שלחנו לו מיד שובר לרכישת מוצר חדש”.

גבריאל גם הבטיחה כי תפעל להפקת לקחים, השבת אמון הציבור ואמון עובדי החברה.