נחתם ההסכם הקיבוצי בחברת החשמל

ההסכם מסדיר את חריגות השכר, מחיל על העובדים את הסכם המסגרת שנחתם במגזר הציבורי, ומעגן את ההסכמות הנוגעות לפרישה מוקדמת ולמתן קביעויות בחברה

יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל צילום: יוסי וייס

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו”ר חברת החשמל האלוף במיל’ יפתח רון-טל, מנכ”ל החברה עופר בלוך ויו”ר ארגון עובדי חברת החשמל מיקו צרפתי, חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי לעובדי החברה.

ההסכם, מסדיר שלושה נושאים עיקריים: החלת הסכם המסגרת שנחתם במגזר הציבורי על עובדי חברת החשמל תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות, הסדרת בסיס הפנסיה וחריגות השכר בחברה, והסכמות בדבר פרישה מוקדמת של 350 עובדים לצד מתן מעמד של קביעות ל-180 עובדים נוספים עד סוף השנה הנוכחית.

ההסכם, שאושר בסוף השבוע האחרון על ידי דירקטוריון חברת החשמל, מביא לפתרון הסוגיות המהותיות שעמדו במחלוקת ומעגן את הצעדים הדרושים לשיפור הפריון ולייעול העבודה בחברה.

 יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר היום כי “בדרך של שיח הוגן ונכון, הצלחנו להגיע להסכם מאוזן שתורם לחיזוק מערכת יחסי העבודה בחברה. עובדי חברת החשמל שנמצאים שם למען כולנו, 24 שעות ביממה, בכל עונות השנה, הם שותפים חשובים להתייעלות וראויים לכל מילות ההערכה על האחריות שהפגינו לאורך הדרך. הנושאים שהוסדרו בהסכם החדש מהווים צעד חשוב לביסוס האמון בין העובדים לבין ההנהלה, ותורמים לחוסנה של החברה ולייעול השירות שניתן לכלל אזרחי המדינה”.

 יו”ר חברת החשמל, אלוף במיל’ יפתח רון טל הוסיף כי “מדובר בהישג היסטורי שיש לברך עליו. הסדרת חריגות השכר מסירה מעל החברה עננה מכבידה. בנוסף, ההסכם מגלם בתוכו שינוי משמעותי בתרבות הארגונית של החברה, וכולל מרכיבי התייעלות ומיצוי יום עבודה משמעותיים וחשובים. ניהול המשא ומתן בהצלחה תוך אחריות ורגישות לעתיד החברה ועובדיה, ראוי להערכה ואינו מובן מאליו”.

יו”ר ארגון עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתי אמר, “לאחר שנים של מאבקים, נחתם היום הסכם היסטורי המאפשר לנו להיכנס עם דף נקי לאתגרים הגדולים ביותר העומדים בפנינו בשנת 2017 אשר הינם גורליים לעתיד משק החשמל , חברת החשמל ובראש ובראשונה לעובדיה. אני רוצה להודות בשם העובדים להסתדרות ולעומד בראשה אבי ניסנקורן על התמיכה לאורך הדרך בעובדי חברת החשמל”.