נסיעת מבחן ראשונה לרכבת מכרמיאל לתל אביב

השר ישראל כץ בישר, כי נסיעתה הראשונה של הרכבת תתקיים בערב ראש השנה הקרוב ■ עם פתיחת הקו לכרמיאל יוכלו תושבי האזור לנסוע מתחנות הרכבת אחיהוד וכרמיאל ללא תשלום במשך שלושה חודשים

שר התחבורה ישראל כץ חונך את הקו יחד עם מנכ"ל הרכבת ומנכ"ל נתיבי ישראל צילום: באדיבות נתיבי ישראל

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ חנך היום (יום שלישי) את נסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל – תל אביב המחברת את מרכז הגליל למרכז הארץ בתוך כשעה וחצי בלבד.

השר כץ ציין, כי מדובר באחד הקווים החשובים באזור הפריפריה שיסייע לצמצם פערים כלכלים וחברתיים של כל התושבים שבאזור. לדבריו, משרד התחבורה ממשיך לתכנן את קו הרכבת מכרמיאל לקריית שמונה.

“בנוסף לאיכות חיים גבוהה, יזכו תושבי הגליל הפוקדים את האזור, במערכת תחבורה מתקדמת ומהירה. אנו מביאים היום את בשורת הרכבת גם לכרמיאל ולערים נוספות, זאת במקביל להשלמתם של פרויקטים תחבורתיים נוספים בצפון ובדרום, אמר כץ.

לדבריו, עם פתיחת הקו לכרמיאל ניתן יוכלו תושבי האזור לנסוע מתחנות הרכבת אחיהוד וכרמיאל ללא תשלום במשך שלושה חודשים ברציפות, לכל יעד בארץ.

בתום שלושה חודשים של נסיעת חינם, תינתן הנחה של 50% במשך שנתיים נוספות לנוסעים שיעלו באחת משתי התחנות.

מנכ”ל רכבת ישראל, שחר איילון סיפר, “אנו שמחים ונרגשים בנסיעת המבחן הראשונה של הרכבת לכרמיאל. אנו נערכים ברכבת ישראל לקבל את הקו מחברת נתיבי ישראל ולהפעילו מסחרית לרווחת תושבי הצפון”.

במסגרת הפרויקט הענק של משרד התחבורה, שנבנה באמצעות חברת נתיבי ישראל הוקמה מסילה באורך של כ-23 קילומטרים בין עכו לכרמיאל, בעלות כוללת של 2.8 מיליארד שקלים.

מדובר במסילת רכבת כפולה, עליה תיסע הרכבת במהירות של 160 קמ”ש ותעבור בין שתי תחנות נוסעים – אחיהוד וכרמיאל.

הרכבת תחל להסיע נוסעים עם השלמת כל הבדיקות הבטיחותיות, לקראת חגי תשרי.