נפתח המרכז המסחרי השכונתי הראשון של קרסו נדל”ן

החברה השקיעה במרכז כ-66 מיליון שקלים והוא משתרע על פני 4,000 מ"ר בשכונה הירוקה ביבנה

המרכז מסחרי של קרסו ביבנה (צילום: מיקי מלכה וליאור אביטן)

קרסו נדל”ן פתחה את המרכז המסחרי השכונתי הראשון שלה ברשת מרכזי הקניות השכונתיים, בשכונה הירוקה ביבנה בהשקעה של כ- 66 מיליון שקלים.

החברה החליטה למתג את כל מרכזי הקניות שייפתחו בשנים הקרובות ברחבי הארץ תחת המותג “המרכז”.

“המרכז” בשכונה הירוקה ביבנה משתרע על פני כ-4,000 מ”ר בשלושה מפלסי מסחר וחניון תת קרקעי. הוא כולל שורה של חנויות מובילות, ואף סניפים של קופות חולים. דמי השכירות במרכז עומדים על כ150 שקל למ”ר בממוצע בשטחי המסחר.

ירון צוברי, סמנכ”ל השיווק בקרסו נדל”ן מספר כי “שוק הקניונים בישראל ובייחוד במרכז הארץ רווי. אחת הדרכים של הקמעונאים להמשיך ולצמוח הוא לפתוח חנויות או סניפים במרכזי הערים והשכונות. נוסף על כך, זיהינו מגמה של קמעונאים לצאת מקניוני הענק לטובת מרכזי קניות קטנים יחסית הקרובים לשכונות המגורים. מבחינת הקמעונאים מדובר בפלח שוק המחפש שירותים בסיסיים קרוב למקום המגורים,  שניתן להגיע אליו לקניות או בילוי בהליכה קצרה. בנוסף מבנה המרכז השכונתי מאפשר דמי ניהול נמוכים בכ30% ויותר מאשר בקניונים”.

המרכז של קרסו נדל”ן בשכונה הירוקה ביבנה הינו המרכז הראשון מתוך רשת מרכזי מסחר שכונתיים, שהחברה מפתחת ומקימה ברחבי הארץ. החברה מקימה כיום את המרכז השכונתי בשכונת נופי הסלע במעלה אדומים שיפתח לקהל בתחילת שנת 2017. החברה מקימה יחד עם שותפיה בשכונת רוממה החרדית בירושלים, מרכז מסחרי גדול בן כ-7,500 מ”ר בפרויקט “פסגות ירושלים” המיועד למגזר החרדי והוא צפוי להיפתח בסוף 2016.

צוברי מסביר כי “ההחלטה היכן להקים מרכז קניות ובאיזה שטח, היא פועל יוצא של היקף האוכלוסיה בשכונה. גודל המרכז משתנה בהתאם לגודל השכונה ובהתאם לחתך הסוציו אקונומי של תושביה. תמהיל החנויות במרכזי הקניות הללו דומים על פי רוב ותפקידן לספק שרות יומיומי לתושבי השכונה.