כחלון ונתניהו. יש גם ביקורת צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו היום (שני) על המועד לפתיחת שידורי תאגיד השידור הציבורי וסגירת רשות השידור.

על פי החלטתם השידורים יחלו בסוף חוגד אפריל 2017 ולא בראשית אוקטובר 2016 כפי שתוכנן – ומדובר בדחייה בת חצי שנה.

עם זאת, החל מהראשון בינואר 2017 יוכלו השרים לפי הוראתם או לפי בקשת התאגיד, להקדים את פתיחת השידורים.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי “החלטה זו משקפת את מלאכת האיזונים שחייבת להיעשות על מנת להבטיח את המוכנות של התאגיד לשידור ציבורי ראוי ומצד שני לדאוג לעובדים ולבצע את התהליך בצורה אחראית”.

שר האוצר כחלון אמר בפתח ישיבת סיעתו (כולנו) אחר הצהריים, “נפגשתי עם ראש הממשלה מספר פעמים בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי. סיכמתי עם ראש הממשלה שב-1 בינואר 2017 יודיע לנו מנכ”ל התאגיד הציבורי אם הוא מוכן לעלות לשידור. אם המנכ”ל יאמר שהוא מוכן – התאגיד יעלה לשידור”.

“אם מסיבות כלשהן התאגיד לא יהיה מוכן, הוא יעלה ב-30 באפריל 2017 לכל המאוחר. יש חשיבות גדולה לשידור ציבורי חזק. שידור ציבורי חזק זה דמוקרטיה חזקה, שידור ציבורי חזק זה חברה חזקה, שידור ציבורי חזק זה תקשורת חזקה. עד סוף השנה הזאת לא יהיה צורך בתוספות תקציביות. אנחנו נעשה הכל בכדי שהתאגיד יעלה לשידור ב-1.1.2017 ויפעל בצורה המיטבית לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל”.

לגבי העליות נמסר ממשרד האוצר כי “העלות השוטפת לאחזקת רשות השידור לאחר חודש ינואר 2017 תעמוד על כ-10 מיליון שקל לחודש. בנוסף, סוכם בין המשרדים כי תחול התייעלות משמעותית במטרה למזער את העלויות, ובכל מקרה משרד האוצר לא רואה כל סיבה שהתאגיד החדש לא יתחיל לשדר ב-1 בינואר 2017”.