סודהסטרים הכירה בהתארגנות עובדיה בהסתדרות

כשבוע לאחר שההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ופנתה לביה"ד בגין פגיעה חמורה בהתארגנות, הודיעה הנהלת החברה כי היא מכירה בהתארגנות עובדיה בהסתדרות ומזמינה את נציגי הארגון לפגישה לקראת פתיחת מו"מ להסכם קיבוצי ראשון

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. (צילום: דניאל בר און, דוברות ההסתדרות)

הנהלת חברת סודהסטרים הודיעה כי היא מכירה בהתאגדות עובדיה בהסתדרות.

כ-1,100 עובדי החברהם תעשיות התאגדו בהסתדרות מוקדם יותר החודש, על רקע רצונם להבטיח את ביטחונם התעסוקתי ולהסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי. קרוב למחצית מהעובדים במפעל הם תושבי רהט והפזורה הבדואית.

במכתב שנשלח אמש (רביעי) למנכ”ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, מסמנכ”לית משאבי אנוש בסודהסטרים גלית צוקר, נכתב כי החברה מאשרת כי ההסתדרות הינה ארגון העובדים היציג אצלה, וכי נציגי ההסתדרות מוזמנים לתאם עמה פגישה ראשונה לקראת פתיחה במו”מ להסדרת תנאי העובדים בהסכם קיבוצי.

עוד נכתב כי “הנהלת סודהסטרים מקווה שניתן יהיה לבסס יחסי עבודה קיבוציים פוריים, כאשר כל צד פועל בקרב נציגיו ברוח מתונה וחיובית”.

נזכיר כי ההכרה בהתארגנות מגיעה כשבוע לאחר שההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בסודהסטרים לאור סירובה לפתוח במו”מ לגיבוש הסכם קיבוצי.

ההסתדרות אף פנתה לביה”ד בגין פגיעה חמורה בהתארגנות תוך שהיא דורשת פיצוי כספי בסך למעלה משלושה מיליון שקל בגין הפגיעה בהתאגדות העובדים. הפגיעה נעשתה בין היתר באמצעות מעורבות אסורה לכאורה של המנהלים בתהליך ההתאגדות, איום בפיטורי חבר ועד וניסיון למנוע פעילות הסברה על מהלך ההתאגדות ומניעת החתמת עובדים על טפסי הצטרפות בשטח המפעל.