סלטי שמיר משקיעה 2 מיליון שקלים בהתייעלות אנרגטית

מטרת ההשקעה היא לשדאג את מהלך הקירור המהיר בחברה, שיביא להגדלה משמעותית בתפוקה

סלביק גרויסמן צילום: יח"צ

חברת “סלטי שמיר” פתחה בתהליך של התייעלות אנרגטית ושדרוג מערך הקירור במפעלה הראשי ב א.ת. ברקן.

החברה חתמה על חוזה ארוך טווח ל-7 שנים עם חברת GVK פתרונות קירור, היקף הפרויקט כ-2.1 מיליון שקלים.

במסגרת הליך ההתייעלות, ישודרג מהלך הקירור המהיר בחברה, במטרה לספק מענה לצורך לצנן במהירות את הסלטים המבושלים (כגון סלט חמוס, סלט חצילים וכדומה) על מנת לשמור על טריותם ואיכותם וכמו כן, להגדיל באופן משמעותי את התפוקה ולספק מענה לגידול עתידי בייצור.

המדובר במערכת קירור המקבלת את הסלטים חמים, בטמפרטורה של כ-90 מעלות, ומצננת אותם לטמפרטורה של 5 מעלות במהירות. הקירור המהיר נועד למנוע התפתחות חיידקים, המשגשגים בטמפרטורה גבוהה.

במסגרת ההסכם, התחייבה חברת GVK המתמחה בייעול מערכות קירור תעשייתיות, להביא את מערכות הקירור לפעולה אופטימאלית תוך הגדלת תפוקה בעוד 50% מהקיימת כיום ועם יעד ל 100%.

עמי גיא, מנכ”ל סלטי שמיר סיפר כי “פרויקט ההתייעלות כלל ניטור און-ליין של מערכות הקירור ושליטה מרחוק בהתאם לנתונים המתקבלים. אנו רואים במהלך כהשקעה חיונית לטווח ארוך”.

סלביק גרויסמן, מנכ”ל  GVK הוסיף, “אנו מספקים פתרונות של הגדלת יכולות הקירור והגדלת התפוקה, ללא הגדלת צריכת החשמל, תוך התחייבות להקפדה על תוצאות קירור חיוניות לתהליכי ייצור רגישים בתעשיית המזון.

“אחד האתגרים בפרויקט היה פיתוח ותכנון הנדסי ייחודי של מפזרי קור שיתמודדו עם סביבת עבודה אגרסיבית הנוטה לייצר קורוזיה. לאחר השלמת הליך ההתייעלות צפויה חברת סלטי שמיר, להוסיף ולספק לשוק סלטים איכותיים וטריים, הנהנים מתנאי הייצור המחמירים ביותר בכל הנוגע לבקרת טמפרטורה, וכמו כן ליהנות משקט תעשייתי בקווי הייצור הרגישים”, דברי גרויסמן.