סקירת שוק: השקיעו יותר במניות ישראליות

הלמן-אלדובי בסקירה שבועית: ממליצים להגדיל חשיפה למניות בארץ על חשבון חשיפה לחו"ל

שוק ההון אילוסטרציה: פיקסביי

ההחלטה של הנגידה האמריקאית שלא לשנות את הריבית, גם כאשר ניתן היה לעשות זאת לאור הנתונים הכלכליים, הוכיחה לשווקים שהנגידה לא באמת רוצה לעלות את הריבית בעת הנוכחית, והשווקים חזרו לעלות תוך הערכה שהריבית תישאר נמוכה לעוד תקופה ארוכה.

  1. ביום שני הקרוב צפוי בנק ישראל להותיר את הריבית במשק פעם נוספת ללא שינוי. על אף אינדיקאטורים כלכליים חיוביים בשוק המקומי כגון- אבטלה נמוכה וצמיחה נאה, בנק ישראל הודיע כי המדיניות המרחיבה תיוותר כפי שהיא לאורך זמן ובכל אופן, אנו מעריכים כי בנק ישראל לא יפעל לפני הפדרל ריזרב האמריקאי. באותה העת, צפוי בנק ישראל לעדכן כלפי מעלה את תחזית הצמיחה במשק לשנת 2016.
  2. התנודתיות בשווקים גדלה בצורה משמעותית, הן בשוק המניות והן בשוק האג”ח ואנו מעריכים כי מצב זה צפוי להימשך גם בשבועות הקרובים, כאשר שוקי ההון בארץ ובעולם ממשיכים להיסחר בצל הרחבות מוניטריות של בנקים מרכזיים רבים בעולם.
  3. עם זאת, אנו ממליצים להגדיל מעט חשיפה לשוק המניות, זאת לאור העלייה בהסתברות להעלאת ריבית בארה”ב עד סוף השנה הנוכחית ולאור הריביות הנמוכות בשוק המקומי ובשווקים הגלובליים הגוזרות תשואה נמוכה מידי בנכסים חסרי סיכון.
  4. מבחינת אלוקציה בתיק ההשקעות- אנו ממליצים להגדיל חשיפה למניות בארץ על חשבון חשיפה לחו”ל. זאת לאור פערי תמחור בין השוק בארץ לשווקים המרכזיים בחו”ל ולאור צפי לרווחיות גבוהה וביצועים טובים של הפירמות המקומיות לעומת פירמות זרות.