עובדי אגד מאיימים להשבית בקרוב את כל שירותי החברה

אוטובוס של חברת אגד (צילום: יח"צ)

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום (שלישי) כי אם משרד האוצר ומשרד התחבורה לא יימצאו פתרון הולם לבעיות שהציגו עובדי חברת אגד בפני ראשי ההסתדרות, יושבתו כל שירותי האוטובוסים של החברה החל מה-7 בנובמבר.

המחלוקת בין הצדדים נובעת מסירוב המדינה לחתום על חידוש הסכם התשומות מול הנהלת אגד, שנעשה לטענת ההסתדרות, תוך הסבת פגיעה חמורה בתנאי שכרם של הנהגים ואיום מידי להלנת משכורות העובדים.

ניסנקורן אמר כי “לאורך השנים, וביתר שאת בתקופה האחרונה, פקידי המדינה מנסים לייבש את אגד ולהפוך את הנהגים לסוג של עובדי קבלן. צעדים אלו, המתבצעים ברגל גסה ותוך התפשרות מדאיגה על נושאי הבטיחות, פוגעים לא רק במעמד הנהגים אלא באינטרס הציבורי הכולל”.

יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הוסיף כי “ההתעלמות של פקידות המדינה מהמשבר באגד, אינה מפקירה רק את נהגי החברה אלא את כל ציבור המשתמשים בתחבורה הציבורית בישראל”.

הוא צייןכי מדובר ב”מחדל שעלול למוטט את אגד שקיימת עוד מלפני קום המדינה ואני מקווה שבמשרד התחבורה ובמשרד האוצר, מבינים שיש להם אחריות לא רק לביטחון התעסוקתי של ששת אלפים נהגים, אלא מחויבות כלפי מיליון ו-200 אלף אזרחים שנהגים אלו ממשיכים להסיע מדי יום, בזמן שהמדינה ממשיכה לכרסם בפרנסתם”.

דובר אגד רון רטנר הגיב לדברים ואמר כי ”יש להצטער שהגענו למצב שבו הנהגים והעובדים המקצועיים והמסורים נאלצים להשבית את התחבורה הציבורית בישראל. משרדי האוצר והתחבורה הם הנושאים באחריות הבלעדית לכאוס ולפקקים שצפויים לכמיליון וחצי נוסעים רבים, ביניהם חיילים, בני נוער, קשישים וסטודנטים, שלא יוכלו להגיע ליעדם”.

“הנהלת אגד קוראת לממשלה לחדול מהניסיונות לייבש את אגד ולהפסיק לעכב תשלומים בהיקף של 250 מיליון ש’לים המגיעים לאגד. במקום זאת אנו קוראים לממשלה לחדש את המו״מ באופן רציני כדי להגיע להבנות ולחתום על הסכם תשומות חדש עם אגד ללא דיחוי נוסף”, לשון תגובת דובר החברה.