עובד בתאגיד בנקאי חשוד בהעלמת מס ב-2 מיליון שקלים

על פי החשד, העובד לא דיווח על השכרת דירות שבבעלותו. דרך ההעלמה היתה רישום חלק מחוזי השכירות על שמות בני משפחתו 

עבירות כלכליות צילום: פיקסביי

אברהם מעלומי מירושלים, שכיר בתאגיד בנקאי ובעלים של מספר נכסים בבירה, חשוד בהעלמת הכנסות משכר דירה בהיקף של כשני מיליון שקלים.

החשוד, כמצוין בבקשה שהוגשה לבימ”ש, הגיש דוחות עד לשנת 2015 ובדוח האחרון לשנת 2015 דיווח על הכנסות ממשכורת בתאגיד הבנקאי של כ-580,000 שקלים ועל הכנסות פטורות של כ-55,000 שקלים שהתקבלו בגין שכר דירה.

בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לפקיד שומה חקירות, לפיו לחשוד ישנם מספר נכסים אותם הוא משכיר ללא דיווח לרשות המסים, נפתחה חקירה במסגרתה נערך בשבוע שעבר חיפוש בביתו.

מהחקירה עולה כי לפני 12 שנים בנה החשוד בניין מגורים ו-4 דירות בו מושכרות, בנוסף, רכש מעלומי עם אחר בניין מגורים נוסף ובו 6 דירות, 4 מהן מושכרות תמורת שכ”ד גבוה ו-2 מהן בדמי מפתח.

על פי החשד, על מנת להסוות את העלמת ההכנסות ולהתחמק מתשלום מסים, הכין מעלומי חוזי השכרה הרשומים על שמות בני משפחתו, כאילו הם בעלי הנכס. בחיפוש בביתו נמצאו חוזים רבים בין שוכרים לבין ילדיו הבגירים ובכספתו נמצאו 100,000 שקלים במזומן. מעלומי חשוד כי הגיש דוחות כוזבים למס הכנסה החל משנת 2006 ומאז לא דיווח על הכנסות משכר דירה של כ-2,000,000 שקלים.