עו”ד אופיר איל ינהל את המחלקה הבינ”ל ברשות ניירות הערך

יו”ר רשות ניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר, מינה את עו”ד אופיר איל לתפקיד היועץ הבכיר  ליו”ר הרשות ולמנהל המחלקה הבינ”ל במקומו של עו”ד מאיר לוין אשר מונה לאחרונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקאלי).

עו”ד איל (42), מכהן כיום כראש תחום אכיפה פרטית ברשות מאז 2010. הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת UNSW בסידני, אוסטרליה (בהצטיינות).

קודם לעבודתו ברשות עבד במשרד עורכי הדין א. קלגסבלד ושות’. את התמחותו במשפטים עשה במשרד דנציגר, קלגסבלד ושות’. בשנותיו בשוק הפרטי עו”ד איל ייצג לקוחות עסקיים שונים בתיקי ליטיגציה מורכבים בתחום המסחרי-אזרחי, וכן בתחום המנהלי.

תיקים אלה עסקו, בין היתר, במאבקי שליטה בחברות, סכסוכי שותפים, הפרות הסכמים מסחריים, ועוד.   מאז הגיעו לרשות פעל באופן אינטנסיבי וחלוצי להגברת מעורבות רשות בתחום האכיפה הפרטית של דיני ניירות ערך ודיני החברות, ולהגברת המודעות לחשיבות האכיפה הפרטית במארג אמצעי האכיפה של דיני ניירות ערך ודיני החברות.

בתוך כך, קידם איל משמעותית את מעמד סמכות מימון התובענות הייצוגיות והתביעות הנגזרות של הרשות על מנת לטייב הליכים ראויים ולצנן הליכים אחרים; הגביר את מעורבות הרשות בשלב אישור הסדרי הפשרה בתובענות אלה על מנת להבטיח כי פשרות אלה מטיבות עם חברי הקבוצה; ויזם התייצבות של הרשות בהליכים שונים שיש להם חשיבות מיוחדת להגנת האינטרסים של המשקיעים בשוק ההון.

עו”ד איל גם ריכז את הטיפול בהליכים המשפטיים האזרחיים בהם הרשות הייתה תובעות או נתבעת. בתפקידו זה הוא היה מעורב מאד בטיפול הרשות בשנים האחרונות בתופעת המיזמים הבלתי מפוקחים, אחד הנושאים המרכזיים שעומדים על סדר יומה של הרשות.

יו”ר רשות ניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר אמר היום כי “אופיר מביא עימו לתפקיד ניסיון עשיר וייחודי, וזאת הן בשל שנותיו הרבות בשוק הפרטי, והן בשל המבט הפנורמי על השוק שנתן לו תפקידו הקודם ברשות. אני משוכנע כי אופיר ימשיך לתרום מניסיונו ומיכולותיו גם בתפקידו החדש”.