“עוצרים את מכירת החיסול של החקלאות הישראלית”

מאות חקלאים ובני נוער התכנסו בירושלים באמירה חד משמעית נגד ממשלת ישראל – "לא ניתן יד לחיסול החקלאות"

המפגינים למען החקלאות, היום בירושלים (צילום: עמית בן יאיר)

התאחדות חקלאי ישראל, בהשתתפות מאות חקלאים ובני נוער, יצאה הבוקר (שני) בהפגנה אשר מעבירה אמירה חד משמעית כנגד מדיניות הממשלה – “די למכירת החיסול של החקלאות הישראלית”.

ראשי המועצות האזוריות, התומכים במאבק החקלאים, החליטו להירתם, ומימנו אוטובוסים מרחבי הארץ להפגנה. בחלק מהמועצות אף הוחלט להפסיק את הלימודים בתיכונים.

כמו כן, הצטרפו ראשי המועצות, ובראשם יו”ר מרכז המועצות האזוריות, עמיר ריטוב, להפגנה בירושלים וקראו לממשלה לקחת אחריות ולהציב את החקלאות על סדר היום הממשלתי-לאומי ללא כל דיחוי.

התאחדות החקלאים וראשי המועצות דרשו מהממשלה להפסיק את המדיניות החד צדדית שהיא מנהלת בכל הנוגע לענף החקלאות.

לטענתם, שר החקלאות מוכר את החקלאים על ידי ייבוא תוצרת חקלאית מטורקיה בהפקרות מוחלטת, ייקור המים והעמסת מיסים מיותרים על החקלאים. מדינת ישראל מבצעת מכירת חיסול פומבית לענף החקלאות הישראלי ופוגעת בביטחון התזונתי של תושבי המדינה.

עמיר ריטוב, ראש מועצת לב השרון ויו”ר מרכז המועצות האזוריות ציין כי “מדיניות ממשלת ישראל כנגד ענף החקלאות לוקה ברצף של כשלים ופערים. כדי למצוא תקופה שבה השלטון התעלל כך בחקלאות בארץ צריך לחזור לימי הרומאים והיוונים. הממשלה ממשיכה באופן עקבי לגזור גזירות מרחיקות לכת על הענף שיובילו לחיסולו”.

“עלינו לזכור כי בלי חקלאות אין התיישבות – לא בערבה, לא בנגב, לא בבקעת הירדן, לא בגולן, לא בצפון ולא במרכז הארץ. בלי התיישבות? אין מדינת ישראל. אנו, ראשי המועצות, התאחדנו היום ביחד עם החקלאים ותנועות הנוער לשנות את התמונה ולהפסיק את מכירת החיסול של החקלאות הישראלית. אני קורא לממשלה לקחת אחריות ולנקוט בצעדים מיידים להחזרת החקלאות הישראלית לגדולתה. החקלאות מהווה בסיס לביטחון תזונתי, פתרון לבעיית המים במושבים ואת הריאות הירוקות של מדינת ישראל – היא לחם קיומנו כמדינה ועלינו לשמר ולהעריך אותה”, דברי ריטוב.