על זה שמעתם? שרות לאומי בסנאפצ’ט ובאינסטגרם

רעיונות לעבודה מהבית. איור: פיקסביי

הרבה תפקידים הוכנסו תחת הגדרת השרות הלאומי – אבל התנדבות ברשתות החברתיות לא נכללה עד היום במסגרת הזו.

אלא שכעת המציאות משתנה. עמותת שלומית לשירות לאומי ואזרחי מחפשת מתנדבים לשרות לאומי שינהלו חשבונות סנאפצ’ט, אינסטגרם ופייסבוק ואשר שיקדישו מעל 40 שעות שבועיות לקידום תוכן ברשתות החברתיות.

התפקיד כולל סיורי שטח בין כל מקומות השרות בארץ מקרית שמונה ועד אילת, פגישות עם מתנדבים בשירות לאומי כדי לשמוע את סיפוריהם ולהעלותם לרשתות על ידי תיעוד וידאו וסטילס מהסמארטפון.

המתנדבים ביחידת הרשתות חברתיות של שלומית יקבלו את כל הזכויות הניתנות מצד המדינה למשרתים בשירות הלאומי: דמי כלכלה אישיים שיופקדו ישירות בחשבון הבנק, כרטיס מתנדב שיזכה בנסיעה חינם בתחבורה ציבורית ומגורים למתנדבי מדיה חברתית בודדים.

עם סיום השרות יינתן מענק שחרור של 3,720 שקלים ופיקדון אישי בסך 11,184 שקל שיועמד לצורכי לימודים, פתיחת עסק, נישואין או למשיכה בתום חמש שנים מיום השחרור.

הטבות נוספות הן שנת לימודים חינם במוסדות להשכלה גבוהה שנקבעו על ידי הממשלה וקורס פסיכומטרי במחיר מיוחד.

ארנה קוטלר, מנכ”לית עמותת שלומית מסבירה כי “בניית נבחרת מדיה חברתית של העמותה מאפשרת לנו לעדכן על מסלולי התנדבות בפני צעירים שחיים ברשתות החברתיות וקיבלו פטור מהצבא”.

“המתנדבים ביחידת המדיה חברתית הגיעו למסגרת של שרות לאומי בעקבות פטור משרות צבאי על רקע בריאותי ולמרות זאת בחרו להתנדב. יכולים להתקבל לתפקיד רק מתנדבים שעושים את שנת שרותם השנייה לאחר שבשנה הראשונה הם התנדבו במקומות אחרים בקהילה ומכירים את העשייה באופן אישי”, מסכמת קוטלר.