ענקית הכימיה מרק מעלה את התחזיות להמשך השנה

החברה העוסקת גם בתרופות מדווחת על זינוק בתוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2016 ■ תרופת הרביף, המתחרה בקופקסון של טבע רשמה מכירות של 441 מיליון אירו ברבעון

רושמת פטנט. חברת רדהיל ביופארמה (צילום אילוסטרציה: סימון סולדה, )פרי אימייג'ס

חברת Merck העוסקת בתחומי הכימיה והתרופות מדווחת היום (חמישי) על עלייה משמעותית במכירות ברבעון השני של השנה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

מכירות קבוצת Merck עלו ברבעון השני ב- 18.2% והסתכמו ב- 3.8 מיליארד אירו, לעומת 3.2 בתקופה המקבילה אשתקד.

הגידול האורגני במכירות, אותו הובילו מגזרי הבריאות ומדעי החיים, עמד על 5.1%. הצמיחה במכירות בעקבות רכישות אותן ביצעה Merck עמדה על 19.2%, המשקפים את שילוב עסקי סיגמה-אולדריץ’, שרכישתה הושלמה בנובמבר אשתקד.

שינויים שליליים בשערי המטבעות הובילו לקיזוז 6.1% מסך המכירות המדווחות – בעיקר בשל תנודות המטבע בדרום אמריקה. ברבעון השני, רשמה Merck צמיחה אורגנית בכל האזורים הגיאוגרפיים המפורטים בדוחות.

כתוצאה מרכישת סיגמה-אולדריץ’, גדל נתח המכירות בצפון אמריקה והוא מהווה עתה 26% מהכנסות החברה, לעומת 20% אשתקד. אירופה ואיזור אסיה-פסיפיק תרמו כל אחד 31% מההכנסות.

לדברי סטפן אושמן יו”ר מועצת המנהלים של החברה, “ברבעון השני של השנה השגנו את כל היעדים אותם קבענו. ההישגים האלה מתייחסים הן לשילוב עסקי סיגמה-אולדריץ’ והן לפיתוח תרופות חדשות. ביקוש גבוה למוצרינו והתפתחות בשווקים סיפקו רוח גבית נוספת לעסקי הבריאות ומדעי החיים. כיוון שבמיוחד בתחום הבריאות ביצועי החברה ברבעון השני היו טובים כל כך, החלנו להעלות את התחזית לשנה השלמה”.