עסקים ישראלים מקדמים שיתופי פעולה עם סין

חברות ייצור סיניות וישראליות קיימו בימים האחרונים מאות מפגשי B2B במטרה לשת"פ במו"פ מתקדם

המפגשים בסין צילום: רשות החדשנות

משלחת חברות ישראליות בתחום פתרונות ייצור מתקדמים לתעשייה קיימה בימים האחרונים פעילות רודשואו אשר כללה מפגשי B2B בטייפה, גואנגז׳ו והונג קונג.

זהו הרודשואו הראשון לאסיה לשנת 2017 בהובלת רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי), ובהמשך השנה צפויות פעילויות דומות גם ביפן (ספטמבר 2017, בתחום הפינטק) ובמרכז סין (נובמבר-דצמבר 2017).

משלחת החברות כללה 8 חברות תעשייתיות מובילות. החברות קיימו במהלך השבוע מאות מפגשי פנים-מול-פנים עם חברות, מפעלים ותאגידים בכל אחת מהערים. האירוע לא הסתכם במפגשי B2B, וכלל ביקור של החברות הישראליות בתאגיד הטיוואני Fair Friend Group, שהינו השלישי בגודלו בעולם לייצור מיכון תעשייתי, עם הון של 1.5 מיליארד דולר, 39 מותגים שונים ו-52 מפעלים ברחבי העולם.

מפגשים מסוג זה המתקיימים במסגרת הרודשואו מאפשרים היכרות ישירה ובלתי אמצעית עם חברות ותאגידים מקומיים, ומהווים פלטפורמה שאינה ברת תחליף ליצירת הזדמנויות בשיתופי פעולה במו”פ, בהשקעות ובקשרים מסחריים בין גופים ישראלים לסיניים ויש להם משקל רב בחשיפת החברות הישראליות לשווקים באסיה בכלל ולשוק הסיני העצום בפרט.

אבי לובטון, מנהל פעילות אסיה-פסיפיק במערך הבינלאומי ברשות החדשנות אמר כי “בשנים האחרונות פועלת הרשות לא רק לחזק את שיתוף הפעולה עם מדינות אסיה פסיפיק אלא גם להרחיב את התחומים והסקטורים בהם ישראל יכולה להוות ערך מוסף ולאפשר לחברות ממגוון תחומים לקחת חלק בשיתופי הפעולה”.

לדבריו, “רק לפני חודשיים יצא סגן רה”מ הסיני בהצהרה כי על סין להשקיע מאמצים להפוך את הייצור ליעיל ובעל יתרון תחרותי וקרא לרשויות הממשלתיות בפרובינציות לתת עדיפות לתחום זה. לכן אנו מאמינים כי פוטנציאל רב טמון בסקטור זה וצופים שיתופי פעולה מעניינים כתוצאה מעשרות הפגישות שתואמו מראש עבור כל חברה בכל אחד מהלוקיישנים.”