עקב המצב, הזדמנות ענק לאימהות לתינוקות מגיל לידה עד 3 להשיג ביטחון בהורות, רוגע וידע מקצועי שיובילו לשיפור התקשורת במשפחה ולגידול ילדים עם ביטחון עצמי.

לפי העדויות שפורסמו עד כה, אימהות רבות מתקשות לנהל בית, זוגיות וטיפול בתינוק הרך למרות שהקשיבו להנחיות המקובלות. טיראן כהן עוזרי, פסיכותרפיסטית ויועצת נישואין השיקה תוכנית חדשה כדי לשים קץ לתופעה המתסכלת הזאת. יצאנו לבדוק.

טיראן כהן עוזרי: פסיכותרפיסטית ויועצת נישואין מנהלת מרכז
טיראן כהן עוזרי: פסיכותרפיסטית ויועצת נישואין מנהלת מרכז "בנעם" ומייסדת תכנית לראות את הנולד. (צילום: יהודית הרפז)

מסתבר שהחלום להיות אמא רגועה ובטוחה הפך, באופן פרדוקסלי, יותר ויותר אימהות טריות למתוסכלות וחסרות אונים מאשר שלוות, שמחות ורגועות. הסיבה היא שאימהות רבות מגששות באפלה, עוקבות אחרי המלצות לא נכונות, ומקשיבות לחצאי אמיתות ברשתות… כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לשים קץ לתופעה הצלחנו לתאם 30 דקות קצרות עם טיראן כהן עוזרי, למרות היומן המלא. 

טיראן, אימהות רבות מרגישות מתוסכלות ולא בטוחות בהורות שלהן מה את עושה אחרת עם הלקוחות שלך? 

זו בדיוק הסיבה שפיתחתי את התכנית “לראות את הנולד” עבור לקוחותיי. הורות היא אחד האתגרים הגדולים ביותר שיש לנו. למעשה, אנחנו מגדלים את הדור הבא שישפיע על חיינו ויעצב חיי רבים בארץ. האחריות היא כבדה. אולם, אף אחד לא מכשיר אותנו להיות הורים ולא נותן לנו את הכלים להורות נכונה. התכנית הינה מדריך התפתחותי לילדים עד גיל 3, הנותן לאימהות ידע מקצועי וכלים יישומיים על מנת שיוכלו לגדל באופן נכון ומיטבי את ילדיהם מבלי לחוש ספקות, תסכול או חוסר ביטחון.  

אם מעניינת אותך תוכנית ייחודית, לאימהות טריות, שנותנת מידע וכלים יישומיים לגידול התינוק מרגע לידתו למשך 3 השנים הראשונות לחייו, מתוך תחושת שלווה וביטחון, לחצי כאן. 

איך את מסבירה את אחוזי ההצלחה החריגים של האימהות שמקבלות ממך הדרכה? 

שאלה מצויינת. מאחר שאני יודעת שהורות הינה דינמית ובכל יום צצים אתגרים חדשים, התכנית איננה מסתכמת רק בקורס דיגיטלי שמשאיר את האימהות עם שאלות באוויר. 

הן מקבלות ליווי יומי, בקבוצת ווטצאפ, בה תוכלנה לקבל מענה אישי לשאלותיהן וגם ללמוד מתשובות שיינתנו לנשים אחרות. בנוסף, מקבלות האימהות שתי שיחות ייעוץ אישיות בכדי לדייק את המסרים לילדם הספציפי.  

טיראן כהן עוזרי עונה לשאלות בשידור חי ברדיו עפולה ועמקים בתוכניתה של אנה גורביץ' "לומדים לישון". (צילום: אלוני כהן).
טיראן כהן עוזרי עונה לשאלות בשידור חי ברדיו עפולה ועמקים בתוכניתה של אנה גורביץ’ “לומדים לישון”. (צילום: אלוני כהן).

קחו לדוגמא את סיפורה של מ’ שיצרה קשר כי בנה בין השנתיים וחצי מסרב ללכת לגן. בבירור שעשינו התברר שהוא מוכה על ידי ילד אחר ופשוט פחד ללכת לגן. הנחיות כיצד לשוחח עם הגננת וכיצד להרגיע את הילד עשו את העבודה. 

אוכל לספר גם את סיפורה של ספיר (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) שהביעה דאגה מנסיגה התנהגותית שבנה בין הארבע ביטא כשנולדה אחותו הקטנה (הוא חזר להרטיב, רצה לאכול מבקבוק), הסבר על מה שאני מכנה “תסמונת הנסיך המודח” עשה סדר ואפשר לאמא להיענות לצרכי הילד באופן מדויק יותר וגרם לסימפטומים להעלם. 

טיראן, מהי התכנית “לראות את הנולד” ובאילו נושאים היא עוסקת? 

לראות את הנולד הינה תוכנית ייחודית וראשונה מסוגה בארץ שמאפשרת לאימהות לעבור בשלווה ובביטחון את התקופה הלחוצה ביותר. עם הגעת התינוק הביתה מבית החולים מתעוררות שאלות רבות בתחומים שונים כמו למשל להניק או לא? האם להעיר את התינוק בכדי לאכול? מותר להרים או שזה נחשב פינוק? התמודדויות זוגיות חדשות שבני הזוג לא חוו לפני הלידה כמו: חווית נטישה של הבעל, מריבות מי יקום להאכיל בלילה ועוד. ישנן גם התמודדויות שקשורות למעורבות או התערבות המשפחה המורחבת. התוכנית נותנת מענה מקיף לשאלות אלה ולרבות אחרות. 

מטרת התוכנית הינה להוות קרקע בטוחה ויציבה ועוגן משמעותי לאימהות בתקופה המאתגרת הזאת, תוך מתן מידע מקצועי אמין וברור לסוגיות הנ”ל. התכנית מורכבת משלושה פרקים המחולקים ל10 שיעורים שנותנים מענה למגוון נושאים כגון: דילמות הקשורות להורות הטריה, סוגיות התפתחותיות בשנת החיים הראשונה: רפלקסים, התפתחות מוטורית, איך בוחרים משחקים ועוד. 

מה קורה בשנת החיים השנייה – חרדת נטישה, הצבת גבולות, איך גומלים נכון מטיטולים, איך בוחרים מסגרת חינוכית, התפתחות שפה, סוגיות בהרדמת ילדים וכך הלאה. 

זוהי תכנית מעטפת שנותנת מענה לסוגיות רבות שמטרידות אימהות. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אני אתן לינק במיוחד לקהל האימהות שרוצות לקחת את הצעד הבא בהורות שלהן, שימלאו פרטי קשר לתיאום שיחת התאמה קצרה, ומשם המתאימות יצורפו לתוכנית ונצא לדרך!                

לבדיקת התאמה לתכנית, לחצי כאן! 

דף הפתיחה ונושאי התוכנית "לראות את הנולד" (צילום ביתי)
דף הפתיחה ונושאי התוכנית “לראות את הנולד” (צילום ביתי)
טיראן כהן עוזרי חותמת על ספרה החדש סוד הסמב"ת (צילום: שלי עוזרי)
טיראן כהן עוזרי חותמת על ספרה החדש סוד הסמב”ת (צילום: שלי עוזרי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.