פיתוח ישראלי:לימוד עצמי מהיר של דיבור אנגלית

EZSpeak, מבוססת על גישה המאפשרת למשתמש לדבר אל המחשב, שמנתח את איכות הדיבור שלו ויוצר עבור כל משתמש מערך שיעורים אישי המסייע למשתמש לשפר ביצועים באופן מיידי ■ בכוונת המיזם לגייס הון נוסף במטרה לתמוך במאמצי השיווק ובחדירה לשווקים העולמיים

המנויים לא נותקו בזמן. החברה תשלם. (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

חברת לינגוויסטק הישראלית השלימה פיתוח תוכנת תרגול עצמי ללימוד מהיר של דיבור אנגלית בהשקעה של 3 מיליון דולרים.

התוכנה, שנקראת EZSpeak, תשווק בעלות נמוכה פי כמה לעומת אמצעי לימוד אחרים.

בכוונת החברה, הממוקמת בראש העין ומעסיקה 9 עובדים, לגייס הון נוסף במטרה לתמוך במאמצי השיווק והמכירות לשוק העולמי תוך התמקדות בסין.

החברה פועלת לאתר מפיצים לשוק הסיני, ולשוק דוברי הספרדית בארצות הברית ובאמריקה הלטינית.

תוכנת EZSpeak מאפשרת למשתמש לדבר אל המחשב, שמנתח את איכות הדיבור שלו ויוצר עבור כל משתמש מערך שיעורים אישי.

מערך זה מאפשר ללומד לשפר ביצועים חלשים כבר בתחילת התרגול ולהשיג תוצאות מיידיות.

תוכנית התרגול האישית, להקניית יכולות דיבור באנגלית, מסייעת ללומד לבטא טוב יותר את הצלילים שאותם הוא מתקשה לבטא.

התוכנה בהצלחה פרויקט פיילוט באוניברסיטה היוקרתית BLCU בבייג’ין. מניתוח תוצאות הפיילוט עולה שסטודנטים שהשתמשו בתוכנה שיפרו את יכולת ההגייה שלהם ב-80% בתוך שבועיים ושחל שיפור עצום בביטחון העצמי שלהם לדבר אנגלית.

סין – הקניינית הגדולה ביותר של תוכנות ללימוד אנגלית

היזם כפיר אדם, מנכ”ל חברת לינגוויסטק, שהוביל את פיתוח התוכנה מספר כי היא “ממוקדת במבטא אמריקני, שהוא הנפוץ והמבוקש ביותר בעולם, וכוללת קטעי וידיאו המסבירים ומדגימים כיצד לבטא את הצלילים השונים”.

“זאת”, לדבריו, “לצד דיאלוגים אינטראקטיביים בהם הלומד משוחח עם התוכנה ומנווט את השיחה על פי בחירותו. התוכנה מבוססת על הגישה הפונמית ומשלבת אלמנטים ואלגוריתמים של זיהוי דיבור ועיבוד אותות, לצד ידע בבלשנות אנגלית. הפיתוח נמשך כשלוש שנים. העסקנו צוות המשלב מומחים ומדענים לזיהוי דיבור, הקניית שפה, תוכנה ובלשנות והשתמשנו בדוברים רבים ממגוון שפות”.

השוק הגלובלי ללימוד אנגלית הוא אחד ממגזרי החינוך הגדולים ביותר ובעלי קצב הצמיחה הגבוה ביותר. שוק זה, שצומח בשנים האחרונות בקצב של 25% לשנה, צפוי להגיע להיקף של יותר מ-193 מיליארד דולר בשנת 2017.

סיןהיא הקניינית הגדולה בעולם של פתרונות דיגיטליים ללימוד אנגלית, ומחזיקה יותר מ-20% מהשוק העולמי.

כפיר אדם מוסיף כי “על פי מחקרים שנערכו לאחרונה בארה”ב, עובדים בוגרים השולטים באנגלית באופן שוטף מרוויחים 25%-40% יותר ביחס לעובדים בעלי שליטה מוגבלת באנגלית”.

הוא אומר עוד כי “בסין, הקריטיות של השליטה באנגלית גדולה עוד יותר. דובר אנגלית ירוויח בסין פי 2-3 מהקולגה שלו שאינו שולט בשפה. מכיוון שבסין אין למעשה פנסיות, הילד הסיני הוא המשענת הכלכלית היחידה של הוריו לימי זקנתם. לכן, ניתן לראות גידול עצום בהשקעה של המשפחות הסיניות בחינוך הפרטי של הילד היחיד שלהן ובמיוחד בלימודי האנגלית”.