“צמצמנו את החוב של מדינת ישראל ב-21 מיליארד שקלים”

שר האוצר הביע בישיבת הממשלה שביעות רצון גדולה מהירידה המשמעותית בחוב של מדינת ישראל

השר משה כחלון צילום: חיים צח, לע"מ

שר האוצר, משה כחלון, מביע היום (ראשון) שביעות רצון גדולה בישיבת הממשלה מירידת החוב הלאומי של מדינת ישראל.

“אנחנו פותחים את השבוע עם בשורה כלכלית חשובה, בשורה שמעידה על משק איתן, חזק ויציב. בשנה האחרונה, 2016, צמצמנו את החוב של מדינת ישראל ב-21 מיליארד שקלים. זה כמובן בניהול מקצועי ואיכותי של החשבת הכללית, מיכל עבאדי, כפי שראש הממשלה ציין”, פתח כחלון.

“המשמעות – פחות הוצאות ממימון, פחות ריביות. בנוסף – יותר כסף פנוי , יותר כסף לבריאות, יותר כסף לחינוך, יותר לרווחה, לזוגות צעירים, נכים, קשישים, ניצולי שואה, חיילי חובה ולכל המשימות החברתיות שהממשלה הזאת לקחה על עצמה”, הוסיף שר האוצר.

לדבריו, “השווקים בעולם רואים בנו משק חזק, משק בטוח ולכן ההשקעות ימשיכו לזרום, כפי שזרמו בשנה שעברה, יזרמו גם השנה”.

כחלון הוסיף, “ההישג הזה הוא הישג של כל ממשלת ישראל, מי שיבוא ויאמר ששר אחד יכול לעשות את זה או שניים זה ממש לא נכון. שיתוף פעולה של ראש הממשלה יחד איתי, יחד עם כל שרי הממשלה, ניהול תקציבי נכון, אחראי, בלי לפרוץ, וכמובן ניצול תקציבי יעיל ואיכותי הביא אותנו למקום הזה”.

“אני ממש מצטער שאכזבנו את כל נביאי הזעם במהלך השנה ששטפו אותנו בכותרות שליליות של צמיחה אפסית, של חוב תוצר עולה שאמור לטפס כל הזמן. אנחנו מצטערים ויש לנו עוד בשורה, אנחנו בעזרת ה’ נמשיך להפתיע עם אחריות תקציבית, עם כלכלה חופשית שתצמיח את המשק עבור הדורות הבאים”, סיכם שר האוצר.