קבלני השיפוצים יתנו לכם אחריות?

קבלני השיפוצים רוצים לשפר את איכות הבניה: בכנס שערכו היום הכריז יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים על קידום הצעת החוק לשנה אחריות על עבודה שבוצעה

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים (צילום: אילן חתוכה)

התאחדות קבלני השיפוצים ערכה היום (שישי) את הכנס השנתי שלה בכפר המכביה. הכנס השנה עמד בסימן מיסוד ענף השיפוצים, המלחמה בחאפרים ואיכות הבניה.

ערן סיב, יו”ר התאחדות קבלני השיפוצים הכריז בכנס על קידום הצעת חוק שיחייב קבלני לתת אחריות של שנה על העבודה.

“המהלך הזה הוא חלק ממלחמה כוללת שאנו מנהלים נגד תופעת החאפרים, וריבוי מקרים של קבלני שיפוצים שלא משלימים את העבודה או מבצעים אותה ברמה נמוכה. הצעת חוק זו תיצור מחויבות של קבלן השיפוצים לבצע עבודה איכותית”.

הוא הוסיף כי “עד היום אם היו ליקויים בעבודה – תיקונם היה תלוי בעיקר ברצונו הטוב של קבלן השיפוצים או בעיגון האחריות במסגרת חוזה עבודה”.

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ, התייחס לנושא תאונות העבודה שהפך אקטואלי מאוד. “המצב בתחום תאונות העבודה בענף שלנו הוא מצב קשה. אני, כמי שאמון על הענף לא ישן בגללו בלילות, והנושא הזה נמצא בראש סדר העדיפויות שלי”.

“לא חשוב כמה זה יעלה לנו וככל שהעניין תלוי בנו, נמשיך לפעול כדי לפחית דרמטית את כמות הנפגעים באתרי הבניה. המפתח להפחתת תאונות העבודה בענף הבנייה הוא הכשרה של צוותים מקצועיים. פיקוח זה דבר חשוב, והמדינה צריכה להשקיע בו הרבה יותר, אבל הוא לא תחליף להרחבת ההכשרה המקצועית בתחום הבטיחות בעבודה”, הוסיף בריק.

כיום יש 18,000 קבלני שיפוצים, מתוכן רק 758 רשומים. התאחדות קבלני השיפוצים דורשת מהממשלה ליישם אכיפה לרישום קבלנים והוספת תקציבים לפתיחת קורסים שיאפשרו לקבלני שיפוצים לא רשומים לעבור קורסים והסמכה.